Γενικά Ποιο ειναι το πιο διαδεδομενο ειδος παπαγαλου

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης akis07
  • Ημερομηνία Ημερομηνία
εγω ειχα ενα pionus senilis πριν 2 χρονια τοχα για 2 χρονια αλλα μ ψωφησε, απο δικια μ αμελια ειχε αρρωστησει εκεινο τον καιρο κ το παραμελησα λιγο σαν βλακασ αλλα δν προκειται να ξαναγινει. Εχω σκοπο να ξαναπαρω στο μελλον. Το αναφερω γτ δεν μπορω να κτλβω γτ δν το εχει αναφερει ενα τετοιο ειδοσ πουλιου ξανεισ γτ ειναι τοσο ομορφο κ παιχνιδιαρικο εμενα δν μ ειχε μιλησει αλλα καποιεσ λεξεις τισ λεει...
 
παιδια καλα πηγαινουμε συνεχιστε ετσι. ψηφιστε ολοι εχουν απομεινει 5 μερες. το pionus senilis ειναι ξεχωριστο ειδος παπαγαλου η ειναι ρατσα;
 
Αδιάβαστοι και οι δύο, το Σεμπτέβριο ξανα :D Δεν ανήκει στους ζακό ούτε και στους αμαζονίους μιας και το γένος συγκαταλέται στα Pionus. Οπότε η ψήφος προσμετράτε σαν άλλο είδος, ξεχωριστό των παραπάνω.
 
Τι εγινε τελικα; Δεν βγαλαμε συμπερασμα πιο ειναι το πιο διαδεδομενο;
 
παιδιά συγνωμη αλλα τι ακριβως λεμε; Ποιο ειναι το πιο διαδεδομενο ειδος παπαγαλου ή τι εχουμε εμεις;
γιατι το ενα μπορει να μη σχετιζεται με το αλλο.
Εγώ ας πούμε πιστεύω πως τα πιο διαδεδομένα ειναι αφρκανικος γκριζος, μακαο και κοινα παπαγαλάκια, κι όμως ειχα κοκατιλ.
μπορει να μου εξηγησει καποιος;λεμε ποιο νομιζουμε οτι ειναι το πιο διαδεδομενο ή πιο εχουμε;γιατι εχει διαφορα
 
παιδιά συγνωμη αλλα τι ακριβως λεμε; Ποιο ειναι το πιο διαδεδομενο ειδος παπαγαλου ή τι εχουμε εμεις;
γιατι το ενα μπορει να μη σχετιζεται με το αλλο.
Εγώ ας πούμε πιστεύω πως τα πιο διαδεδομένα ειναι αφρκανικος γκριζος, μακαο και κοινα παπαγαλάκια, κι όμως ειχα κοκατιλ.
μπορει να μου εξηγησει καποιος;λεμε ποιο νομιζουμε οτι ειναι το πιο διαδεδομενο ή πιο εχουμε;γιατι εχει διαφορα

Γραφουμε τι ειδος παπαγαλου εχει ο καθενας στην κατοχη του ωστε να δουμε ποιο ειναι το δημοφιλεστερο.Αλλα απ οτι βλεπω το μελος που θα εβγαζε τα αποτελεσματα εχει να μπει καιρο.
 
παιδια δεν ξερω ποιο ειναι το πιο διαδεδομενο ειδος αλλα το ομορφοτερο ειναι σιγουρα ο Franky (green cheeked conure-yellow sided)!
 
εγω παλι πιστευω απο αυτα που διαβασα οτι οι περισσοτεροι ειναι οι κοκατιλ... Εχω κ εγω αλλωστε
 
Eclectus. Και συγκεκριμένα αρσενικό, γιατί γι' αυτό μπορώ να μιλήσω.
Γλυκύτατο πλάσμα, κανονικό μωρό. Ήσυχο, χαδιάρικο, παιχνιδιάρικο και πολύ πολύ πολύ πολύ συντροφικό και γλυκό.
 
Back
Top