Γενικά Ποιο ειναι το πιο διαδεδομενο ειδος παπαγαλου

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης akis07
  • Ημερομηνία Ημερομηνία
για τον καθενα μας το ειδος του δικου μας παπαγαλου ειναι το ιδανικοτερο γιατι ξερουμε την συμπεριφορα του και εχουμε δεθει με αυτο.
 
εγω παρολο που εχω κονουρε νομιζω οτι το ποιο διαδιδομενο ειδος παπαγαλου ειναι ο ζακο
 
προδοτη Γιωργο... (αστειευομαι ε 😉 αν ρωτησεις καποιον που δεν εχει ασχοληθει με παπαγαλο να σου περιγραψει εναν παπαγαλο,θα σου περιγραψει εναν macaw κατα 90%. και 10% οτιδηποτε αλλο
 
συμφωνω! Ολοι ξερουν τους μακαο! ακομα και στο νηπιαγωγειο που εκανα πρακτικη οταν καναμε για τα κατοικιδια ζωα για παπαγαλο τον μακαο δειχναμε!
 
ευχαριστω! Η πλακα ειναι οτι τον Κοκο μου εδειξα στα παιδια! 😀! τον εκανα αφισα και τους τον πηγα να τους δειδαξω! Και η εποπτρια μου ξετρελαθηκε!
 
ευχαριστω! Η πλακα ειναι οτι τον Κοκο μου εδειξα στα παιδια! 😀! τον εκανα αφισα και τους τον πηγα να τους δειδαξω! Και η εποπτρια μου ξετρελαθηκε!

Και με το δίκιο της! Εγώ έχω κοκατίλ, Budgies και ένα Lovebird (της μαμάς μου)
 
Γεια σας! Εγώ έχω έναν Ringneck κίτρινο και ίσως είμαι η μόνη...
Έχω μια ιδέα! αφού θα βγάλεις τα πιο δημοφιλή και θα μπεις στη διαδικασία να κάνεις δημοσκόπηση, μπορείς ταυτόχρονα να βγάλεις και τα πιο σπάνια...
τι λες;
 
το μονο σιγουρο ειναι οτι παπαγαλο του μπουρκ εχω μονο εγω!

Νικόλα μου αν και είμαι εκτός θέματος,t: θα ήταν πολύ χρησιμο να μας μεταφέρεις ανοίγοντας ένα νέο θέμα, τις έμπειρίες σου με την συμβίωση σου με τον παπαγάλο σου και να αναφέρεις τις προσωπικές σου διαπιστωσεις γυρω απο την διατροφή, την διαμονή, τον χαρακτήρα και τις συνηθειες αυτου του είδους των πουλιών !
 
Eπειδη απ οτι ειδα το μελος που ηταν να βγαλει τα αποτελεσματα εχει καιρο να ειπα να τα βγαλω εγω.

Τα αποτελεσματα εχουν ως εξης:

Στην 1η:θεση βρισκονται τα cockatiels με 24 μελη να χουν στην κατοχη τους.
Στην 2η:τα Budgies(μαζι με τα εγγλεζακια)με 20 μελη να χουν στην κατοχη τους.
Στην 3η:τα Lovebirds με 13 μελη να χουν στην κατοχη τους.
Στην 4η:οι African Grey με 12 μελη να χουν στην κατοχη τους.
Στην 5η:τα ringneck με 8 μελη να χουν στην κατοχη τους.
Στην 6η:οι ροζελες με 6 μελη να χουν στην κατοχη τους.
Στην 7η:τα parrotlets& τα conures με 4 μελη να χουν parrotlets και 4 μελη να χουν conures
Στην 8η:οι macaw και οι senegal parrot με 3 μελη (απο καθε ειδος) να χουν στην κατοχη τους.
Στην 9η:monk parakeets και cockatoo με 2 μελη (απο καθε ειδος) να χουν στην κατοχη τους.
Στην 10η:οι alexandrine parakeet, pionus, eclectus, και bourke parakeet με ενα μελος να χει στην κατοχη του(απο καθε ειδος).
 
συγχαρητηρια σε ολα τα παιδια για την συμετοχη τους! Περιμενω με ανυπομονησια την επομενη ιδεα για μια μικρξ δημοσκοπηση σαν και αυτη!
 
Back
Top