Ασθένειες Πρήξιμο ποδιού από το δαχτυλίδι

Ωραία Γιώργο, τα πράγματα δείχνουν σαφώς καλύτερα. Τώρα αυτό το λίγο ξεραμένο αίμα, μπορεί να είναι πράγματι έτσι, ίσως όμως και να είναι ξεραμένη αλοιφή με νεκρά κύτταρα δέρματος; Πότε θα ξεκινήσεις epithol?
 
Ωραία Γιώργο, τα πράγματα δείχνουν σαφώς καλύτερα. Τώρα αυτό το λίγο ξεραμένο αίμα, μπορεί να είναι πράγματι έτσι, ίσως όμως και να είναι ξεραμένη αλοιφή με νεκρά κύτταρα δέρματος; Πότε θα ξεκινήσεις epithol?
Θα συνεχίσω τρεις μέρες ακόμα την fucidin και μετά θα αρχίσω epithol. Το υπολογίζω άλλη μια εβδομάδα με epithol περίπου και μετά τέλος.
 
Όλα δείχνουν να πηγαίνουν προς το καλύτερο. Ο Λέανδρος πλέον πατάει κανονικά το πόδι του και κουνάει άνετα τα δάχτυλα. Του έβαλα και σήμερα fucidin. Και λέω να την σταματήσω και αύριο να αρχίσω epithol. Δείχνει να καλυτερεύει και για αυτό δεν θέλω να τον κουράζω πολύ. Τι λέτε;
Φώτο εδώ:
rsz_20170308_135142.webp
rsz_20170308_135201.webp
rsz_20170308_135233.webp
 
Τέλεια εξέλιξη..
Μπράβο σου...
Epithol μια φορά το μήνα και δεν θα έχεις ποτέ ξανά πρόβλημα.
Μπράβο Γιώργο!
Ευχαριστώ πολύ παιδιά. Βασικά όλα βασίζονται στην βοήθεια σας. Σας ευχαριστώ πολύ για τις συμβουλές σας. Μακάρι στο μέλλον να μην χρειαστούν! (με την καλή έννοια)
 
Καλημέρα! Από προχθές ο φίλος μας ο Λέανδρος κελαηδάει ξανά. Πατάει κανονικά το πόδι του και γενικώς δείχνει πως καλυτερεύει. Εγώ πήγα και πήρα την epithol, αλλά... Πόσες μέρες θα πρέπει να του βάλω; Ακάρεα δεν έχω δει στο πόδι του, αλλά καλού κακού θα την έχουμε μήπως χρειαστεί.
 
Πόσες μέρες θα πρέπει να του βάλω;
Μια απλή εντριβή σε κάθε πόδι... με ελάχιστη ποσότητα epithol που θα έχεις βάλει νωρίτερα στο δάχτυλό σου... μια φορά το μήνα... και θα λυθούν σχεδόν όλα τα προβλήματά σου με τα ακάρεα του δέρματος.
 
Μια απλή εντριβή σε κάθε πόδι... με ελάχιστη ποσότητα epithol που θα έχεις βάλει νωρίτερα στο δάχτυλό σου... μια φορά το μήνα... και θα λυθούν σχεδόν όλα τα προβλήματά σου με τα ακάρεα του δέρματος.
Ναι αλλά αυτές τις μέρες δεν θέλει λίγο παραπάνω; Να κάνω ας πούμε μια εντριβή σήμερα και την άλλη μετά από ένα μήνα;
 
Συγχαρητήρια Γιώργο για την προσπάθεια σου και πολλά μπράβο στα μέλη που βοήθησαν
Σε ευχαριστώ πολύ, αλλά τα συγχαρητήρια δεν είναι για εμένα. Τα αξίζουν τα παιδιά που με βοήθησαν και πήγαν έτσι καλά τα πράγματα.
 
Θεαματική βελτίωση! Μπράβο Γιώργο. Καλό επίσης θα ήταν να του κόψεις και τα νύχια του.
Ευχαριστώ πολύ Στέφανε. Νομίζω πως τα έκοψα πριν δύο-τρεις μήνες. Χρειάζεται ξανά;
 
Αν και καθυστέρησα να μπω στο θέμα (λόγο φόρτου εργασίας δεν προλαβαίνω να βλέπω όλα τα θεματα), εγώ έχω να προσθέσω μόνο ότι καλό είναι να γίνει αφαίρεση του δαχτυλιδιού, γιατι υπάρχει μια περίπτωση να ξανά δημιουργηθεί το ίδιο πρόβλημα, δεν μιλάω υποθετικά το έχω συναντήσει στο δικό μου κοπάδι!
Ο κύριος που εμφανίζεται στη φώτο είναι 3 χρονών και είχε σε μεγαλύτερο μέγεθος το πρόβλημα που αντιμετωπιζεις εσύ τώρα!


218201785726.webp
 
Αν και καθυστέρησα να μπω στο θέμα (λόγο φόρτου εργασίας δεν προλαβαίνω να βλέπω όλα τα θεματα), εγώ έχω να προσθέσω μόνο ότι καλό είναι να γίνει αφαίρεση του δαχτυλιδιού, γιατι υπάρχει μια περίπτωση να ξανά δημιουργηθεί το ίδιο πρόβλημα, δεν μιλάω υποθετικά το έχω συναντήσει στο δικό μου κοπάδι!
Ο κύριος που εμφανίζεται στη φώτο είναι 3 χρονών και είχε σε μεγαλύτερο μέγεθος το πρόβλημα που αντιμετωπιζεις εσύ τώρα!


View attachment 49245
Εσύ το αφαίρεσες δηλαδή; Με τον γνωστό κόπτη;
Φοβάμαι λίγο μήπως τον τραυματίσω κιόλας...
 
Back
Top