Γενικά Πριν λίγο έφυγε ο zako μου από την εξωτερική κλούβα

μεχρι να δικαστεί απο την αστυνομία
Η αστυνομία δεν δικάζει.

τα βαζει ο γιατρός στον αναλυτή του
Ποιος είναι ο γιατρός;

Λυπάμαι αλλα φωτο δεν μπορώ να ανεβάσω...
Για ποιο λόγο; Στείλτες στο info @ petbirds gr θα φροντίσω για τα υπόλοιπα.

Χαίρομαι που βρέθηκε το πουλάκι, έστω και σε αυτή την κατάσταση. :)
 
Καλή ανάρρωση εύχομαι.
Κι επειδή είχα γείτονα που όταν έβλεπε τον σκύλο μου στον κήπο μάθαινε στον γιο του πως να τον σημαδεύει με όπλο, ραντιζε και πετούσε όσο φάρμακο περίσσευε μέσα στην αυλή μου για να τον δηλητηριασει και πολλά πολλά άλλα, βρέθηκε δύο φορές στο κρατητήριο αλλά επειδή πήγαιναν ο πατέρας του και άλλοι κι έλεγαν ότι τον παράτησε η γυναίκα του και τρελάθηκε τον άφηναν και μετά παλι τα ίδια. Βλέπεις στην επαρχία το σύστημα μπαζει από παντού. Παράτησα τη 2οροφη μονοκατοικία μου και μένω σε "κλουβιά" τα οποία χρυσοπληρωνω αλλά τουλάχιστον κλείνω τα μάτια μου πια και μπορώ να κοιμηθώ ήσυχη. Μην επαναπαυτεις στα μέτρα που ήδη πήρες. Κι επειδή αναφερθηκες σε εξωτερική κλούβα, πάρε κι επιπλέον μέτρα. Δεν μπορείς ποτε να προβλέψεις πως θα αντιδράσει ένας διαταραγμένος άνθρωπος.
[automerge]1558682508[/automerge]
Καλημέρα σας τωρα πως το λενε αυτό? Το γκριζακι μου δεν αντεξε και πέθανε..
Λυπάμαι πολυ.
Δεν υπάρχουν λόγια για αυτό που περάσατε και οι δύο.
 
Τι κρίμα... Φαίνεται πως ταλαιπωρηθηκε πολύ ο οργανισμός του. Το καημένο... Δεν έφταιγε σε τίποτα...
Λυπάμαι πολύ 😢

Υ. Γ. Τελευταία όλο δυσάρεστα ακούμε στο φόρουμ...
 
Καλημέρα σας τωρα πως το λενε αυτό? Το γκριζακι μου δεν αντεξε και πέθανε..
Λυπαμαι πολυ, αν και ειναι παραξενο αλλα λυπαμαι, μας ειχες περιγραψει οτι μετα το γιατρο ειναι ολα καλα. Τελος παντων, αν βρεις την δυναμη, απαντα και στο ποστ του Σταυρου.
Ποιος είναι ο γιατρός;
Για ποιο λόγο; Στείλτες στο info @ petbirds gr θα φροντίσω για τα υπόλοιπα.
 
Δικαζει η αστυνομία οταν εχει να κανει με οπλα ναρκωτικα σοβαρες παραβασεις δλδ αλλα πρεπει να υπαρξει ονομαστικη κατηγορητηριως μήνυση... Τωρα ομως το πουλι παει και οτι να γινει δεν γυριζει.. Αυτο που με τρελαινει περισσότερο ειναι οτι ο ζακο για μενα ηταν ονειρο ζωης και πραγματικότητα πολλων θυσιων λογω budget και το λατρευα...
 
Καλημέρα σας τωρα πως το λενε αυτό? Το γκριζακι μου δεν αντεξε και πέθανε..
Δεν έχω λόγια😔. Λυπάμαι πολύ για ότι έγινε και την κατάληξη που είχε...ήταν τόσο άδικο!
 
Το ονομα γιατρου δωσε μας για να προσεχουν και οι αλλοι που ζουν στις Σερρες

Ο γιατρος που πιστευεις οτι φταει Τασο;

Δικαζει η αστυνομία οταν εχει να κανει με οπλα ναρκωτικα σοβαρες παραβασεις

Η αστυνομια δεν δικαζει, αποδιδει κατηγοριες εφόσον υπαρχουν ενδειξεις και στοιχεία και προωθεί την υποθεση στη δικαιοσύνη.
 
Εγω προσωπικά δεν νομιζω οτι φταιει ο γιατρός γιατί εκανε εξαιτασεις ειπε τη διαγνωση του εδωσε και φάρμακα τωρα απο εκει και περα δεν εχει ευθύνη.. Το πουλι εφυγε ή καρδια/στεναχωρια-στρες ή δεν αντεξε το πονο...
 
Καταρχήν να πώ ότι λυπάμαι πολύ για την απώλεια.
Μιά απορία, είπες στον κτηνίατρο ότι το πουλι ήταν πυροβολημένο;
Γιατί αν ηξερε πραγματικά τι έκανε δεν θα το εβλεπε μονο εξωτερικά/επιφανειακά.
Ακτινογραφία του έκανε να δει άν εχει σκάγια μέσα του;
Τώρα για τις περιπτωσεις του κάθε ψυχοπαθή που μπορεί να κατέχει κυνηγετικό όπλο δεν μπορώ να πώ τίποτα παραπάνω από τους προλαλλησαντες.
Με κυνηγι πάντως δεν εχει καμία σχέση.
Τώρα επειδη τυχαίνει να είμαι δασοπόνος θελω να πώ ότι ειδικά για το κυνηγι η νομοθεσία μας είναι ότι αυστηρότερο υπάρχει στην Ευρώπη.
Η κυνηγετική περίοδος είναι από τις 20 Αυγούστου έως το τέλος φεβρουαρίου.
Το τι επιτρέπεται είναι πολύ συγκεκριμένο, βγαίνει με υπουργική από φαση καθε χρόνο, 33 είδη είναι όλα όλα και τα λέει ονομαστικά ένα προς ενα, με περίοδο, ημερες της εβδομάδας και πόσα επιτρέπεται. Ότι δεν αναφέρεται απαγορεύεται.
Σε καμία περιπτωση δεν επιτρεπονται τα οικόσιτα, απαγορεύεται το κυνήγι απόσταση 500 μέρων από οικισμούς και πολλά άλλα.
Έχω βέβαια και πολλές αλλες απορίες για το περιστατικό αλλά δεν είναι της ώρας.
Η αστυνομία δεν δικάζει. Προφανώς τον κρατάνε στο αυτοφωρο και περιμένουν εισαγγελέα για να τον δικάσει. Ν Αυτός πάει για πολλά, παράνομη κατοχή όπλου, πυροβολισμούς εντός κατοικημένης περιοχής, δεν ξέρω αν πάει για ζωοκτονία, για φθορά ξένη ς περιουσίας. Για παράνομη θήρα δεν πάει είναι οικόσιτο το είδος και πάει μόνο για αγροζημία.
 
Τελευταία επεξεργασία:
Εδω που τα λεμε κανενας μας δεν ξερει τι τραβηξε το καυμενο!
Ενα μικρο πουλί σε ηλικια, που εφυγε απο μια ζεστη αγκαλια και κατεληξε κυνηγημενο και πληγωμενο! Δεν ειναι και λιγο!
 
Back
Top