Γενικά Πριν λίγο έφυγε ο zako μου από την εξωτερική κλούβα

Κοιτάξτε απο τις5 τα χαραματα ημουν στο ψαξιμο και γύρω στις6 με πηρε τηλ ενας και μου ειπε οτι ειναι πανω στο δεντρο του και φωνάζει εεεε πηγα και τον ειδα χτυπημένο αλλα μολις με ειδε ηρθε μονος του κραυγαζοντας μαλλον πονουσε και αιμοραγουσε... Αλλα τον βρηκα!
 
Παιδιά δεν ξέρω γιατί αλλά είχα από την αρχή μια τέτοια προαίσθηση
. Είδαν κάτι άγνωστο και το χτύπησαν από περιέργεια. Εκτός και αν κάποιος το έκανε για εκδίκηση.
 
Δεν λες παλι καλα που δεν ζεις στο χωριο του Λουκι Λουκ... Θα τον εκλαιγες τωρα!

Τελος καλο ολα καλα!
Oι Ζακο τελικα ειναι ποιο γρηγοροι απο την σκιά τους!
[automerge]1558613059[/automerge]
Παιδιά δεν ξέρω γιατί αλλά είχα από την αρχή μια τέτοια προαίσθηση
. Είδαν κάτι άγνωστο και το χτύπησαν από περιέργεια. Εκτός και αν κάποιος το έκανε για εκδίκηση.
Εγω απο την αλλη δεν πιστευω οτι ειδαν κατι αγνωστο αλλα κατι που πετουσε και σύμφωνα με τους κανονες εμπλοκής των κυνηγων, οτι πεταει καταρριπτεται
 
Οι πληγές ειναι στο λαιμό στο στήθος και στο ποδι.. Οσοι γνωρίζετε ηταν χτυπημενος με οπλο τυπου flobert και επειδή ειναι καπως διασποράς οι σφαίρες ο πτηνιατρος αναγκαστηκε να βγάλει τα σκάγια με τσιμπηδακι...
 
Βρες ποιοι εχουν flobert στο χωρίο και... μην με φορτώνεις ρε Στράτο και μου βγει ο ρημαδης ο πρωτόγονος που θάβω μέσα μου..
Λυπάμαι πάρα πολύ για την περιπέτεια που είχες κι εσύ και το καημένο το πουλάκι. Όλα όμως θα πάνε καλά τώρα που το έχεις και το φροντίζεις. Όμως το νου σου.. Το δις εξαμαρτείν ουκ ανδρός σοφού φίλε.. 😉
 
Και μαρτυρες υπάρχουν αλλα αυτος τι πατησε στο οτι το οπλο ειναι παλιο και δεν υπαρχουν ουτε χαρτια αγορας... Οποτε δικάζεται απο την αστυνομία για παράνομη κατοχή οπλου... Και εγω θα εχω χρόνο να σκεφτω πως θα κινηθούμε τελικά
 
Βρες ποιοι εχουν flobert στο χωρίο και... μην με φορτώνεις ρε Στράτο και μου βγει ο ρημαδης ο πρωτόγονος που θάβω μέσα μου..

Εχω βρει αυτον που το εκανε εφαγε μια μυνησαρα να τρεχει και αυτος τωρα
Και μένα μου βγαίνει ''πρωτόγονο'' συναίσθημα και θα την πω την κακία μου! Μακάρι να έτρεχε κι αυτός από τον ίδιο λόγο που προκάλεσε ο πυροβολισμός του!👿δεν θα κινδύνευε η ζωούλα του, αλλά θα ήθελα να πονούσε... 😡 😡 😡 😡
 
Η αλήθεια ειναι αυτη ακριβώς και εγω πιστεύω οτι αν ετσι εύκολα μπορεί να πυροβολήσει κάτι που ξέρει οτι το ψαχνω και πραγματικά το αγαπάω μπορεί να το κανει και οπουδηποτε αλλου... Παρεμπιπτόντως ηταν ο πρωτος που εδωσα φωτο το πουλι και τηλ για να με ενημερώσει αν δει ή ακουσει κατι!
 
Πως το βρήκες το πουλάκι; Θέλω να πω..ήταν τραυματισμένο και τρομαγμένο σε κάποιο κλαδί και το έπιασες; Ήταν πεσμένο κάτω; Πως το εντόπισες; Από φωνές ή κάποιος σου το έδειξε; Ευτυχώς που είχες και γιατρό κοντά στο χωριό!
 
Τελευταία επεξεργασία:
Αρχικα εγω απο τις 5 ημουν στο ψαξιμο και οπως γυρνουσα και εψαχνα ακουσα το μπαμ του οπλου (δεν εδωσα και πολυ σημασία γιατι χωριο ειναι ακουγονται διαφοροι θορυβοι) και μετα απο λιγο γυρω στις εξι με πηρε τηλ ενας μου λεει τρεχα εδω ειναι και φωνάζει... Πηγα τον βρηκα σε ενα δεντρο τρομαγμενο να κραυγαζει και μεσα στα αιματα του μιλησα αρκετά και ηρθε μονος του αλλα σε ασχημη κατάσταση βασικα νομιζα ηταν στο ματι αλλα τελικα ηταν χτυπημενος στο λαιμό... Αυτααα!
[automerge]1558620066[/automerge]
Ααα σορυ απο τις 5μεχρι τις9 κοινητοποιηθηκαν αστυνομία φιλοζωικη πτηνιατρος...
[automerge]1558620067[/automerge]
Ααα σορυ απο τις 5μεχρι τις9 κοινητοποιηθηκαν αστυνομία φιλοζωικη πτηνιατρος...
 
Πωπω έλεος! Με τι ψυχρότητα και μικροψυχία μπορούν να κάνουν κακό σε ένα ζώο; Καλά να πάθει ο τύπος γιατί μερικοί μερικοί νομίζουν πως όλα τους ανήκουν. Εύχομαι να φάει γερό πρόστιμο ο παλιό🤬
 
... Παρεμπιπτόντως ηταν ο πρωτος που εδωσα φωτο το πουλι και τηλ για να με ενημερώσει αν δει ή ακουσει κατι!
Τον κακοήθη! 😡 ακούς εκεί να είναι ενημερωμένος για ότι συνέβει και να πυροβολήσει το πουλί! Σίγουρα θα κατάλαβε πως δεν ήταν από τα ''συνηθισμένα'' για τον τόπο πουλιά, αλλά μπρος στο βίτσιο... Δεν θέλω να ρίχνω λάδι στη φωτιά αλλά νιώθω μεγάλο θυμό...
 
Βασικα θα ειναι στο κρατητήριο μεχρι να δικαστεί απο την αστυνομία μετα ξεκινάει ο Γολγοθάς της φιλοζωικης και μετα η μυνηση η δικια μου ασε που θα πληρωσει και ψυχική οδύνη εεεεε θα βαλει μυαλο και θα ειναι και παραδειγμα στους υπόλοιπους καουμποηδες
 
Περαστικά σας! Σε ποιον γιατρό τον πήγες; Σας έδωσε φάρμακα κι αν ναι τι; Μπορούμε να δούμε μια φωτο απο το πουλί, έχω μεγάλη περιέργεια να δω σε τι κατάσταση βρίσκεται μετά απο τόση ταλαιπωρία.
 
Back
Top