Αναπαραγωγή Πρώτος νεοσσός budgie τι πρέπει να κάνω;

Σε ευχαριστώ πολύ για τις ευχές σου και σε σένα εύχομαι ότι καλύτερο στην ζωή σου.
 
Καλήμερα θα ήθελα να ρωτήσω κάτι και αν μπορείτε να με βοηθήσετε. Και τα τρία τα παιδιά από τα παπαγαλάκια μας ε'ιναι πλέον στο κλαρί. Η μητέρα όμως τα τσιμπάει συνέχεια τις ποιο πολλές φορές στα πόδια και τα ρίχνει από το κλαδί. Το δε τελευταίο που είναι περίπου 30 ημερών γκρινιάζει συνέχεια πάει κοντά της αλλά εκείνη αδιαφορή, μήπως πρέπει να τους αλλάξω κλουβί; Που πραγματικά δε θέλω να χωρίσω την οικογένεια αλλά αν γνωρίζεται τι μπορώ να κάνω θα χαρώ να με συμβουλέψετε. Ευχαριστώ.
 
Αν τρώνε πλέον μόνα τους και εφόσον συμβαίνει αυτό που λες, πρέπει να τα χωρίσεις. Δεν υφίσταται η έννοια της οικογένειας σ' αυτά. Οι γονείς έκαναν το καθήκον τους και θέλουν να τους αδειάζουν την γωνιά :)
 
Από ότι έχω παρατηρήσει δεν τρέφονται όλα μόνα τους ιδιαίτερα το τελευταίο και το πρώτο που επισκεπτεται την τροφή σπάνια.
 
Ο πατέρας τα ταΐζει; Μήπως να έβαζες προσωρινά την μάνα μόνη της και αργότερα αλλάζεις τα μικρά.
 
Οχι ο πατέρας δε τα ταίζει ούτε τα πειράζει έχω πάρει ένα κλουβι μικρό για εφεδρικό, αν χρειαζόταν, οπότε θα τα παρατηρώ και βλέπουμε σε ευχαριστώ πολύ για τις συβουλές σου
 
Back
Top