Φροντίδα Πως μπορώ να μάθω στο παπαγαλάκι να με αφήνει να το χαϊδεύω;

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης Souzana
  • Ημερομηνία Ημερομηνία
Λογικά θα πεινάσει/νυσταξει και θα μπει μόνο του... Δοκίμασε να του δείξεις κάτι που του αρέσει πχ κεχρί και κρέμασε το στο κλουβί..άλλαξα σε δει που το βάζεις...
 
Πήγε πάνω στο κλουβί. Του έχω προσφέρει χίλιες φορές μέχρι και τίποτα.
Ελπίζω τώρα να μπει.. Μήπως να έχω κλειστά όλα τα φώτα να είναι σκοτεινά εντελώς;
 
Πήγε πάνω στο κλουβί. Του έχω προσφέρει χίλιες φορές μέχρι και τίποτα.
Ελπίζω τώρα να μπει.. Μήπως να έχω κλειστά όλα τα φώτα να είναι σκοτεινά εντελώς;
Αν είναι πάνω στο κλουβί λογικά σε λιγάκι θα μπει μόνο του... Μην τα σβήνεις εντελώς τα φώτα...
 
Ωραία βρήκα μια πατέντα. Άνοιξα το κλουβί και έβγαλα το πάνω μέρος. Έτσι όπως ήταν στο κουρτινοξυλο το έβαλα από πάνω το κλουβί και μπήκε.. Δεν ήξερα τι άλλο να κάνω
 
Καλησπέρα Σουζάνα! Βλέπω ότι έχετε σημείωση πρόοδο με τον Ιγκόρ! Ωραίο όνομα! Συγχαρητήρια και πολλά μπράβο για την αφοσίωση, την υπομονή και προσπάθεια! Είναι και πανέμορφος και ζωηρός! Καλή σας συνέχεια και να συνεχίσετε έτσι! 😉👍👏
 
Καλησπέρα Σουζάνα! Βλέπω ότι έχετε σημείωση πρόοδο με τον Ιγκόρ! Ωραίο όνομα! Συγχαρητήρια και πολλά μπράβο για την αφοσίωση, την υπομονή και προσπάθεια! Είναι και πανέμορφος και ζωηρός! Καλή σας συνέχεια και να συνεχίσετε έτσι! 😉👍👏
Ευχαριστούμε Πολύ! Προσπαθώ όσο μπορώ..
 
Καλημέρα παιδιά.. σήμερα πολύ καλύτερα.. Μόλις βγήκε από το κλουβί (βγήκε σχετικά γρήγορα) έκατσε πάνω στην πατηθρα του έδωσα κεχρι και σποράκια φάγαμε... έπαιξε λίγο με το χαρτί..

Βέβαια τώρα ανέβηκε πάνω στο κουρτινοξυλο. ( του αρέσει Εκεί.. 😀 )
 

Συνημμένα

  • 20190716_105212_640x480.webp
    20190716_105212_640x480.webp
    73 KB · Προβολές: 24
  • IMG-9c751b8797a8769c7909621724211251-V_640x360.webp
    IMG-9c751b8797a8769c7909621724211251-V_640x360.webp
    31,4 KB · Προβολές: 24
Μια χαρά τα πάει ο μικρούλης! Μπράβο!
Βέβαια τώρα ανέβηκε πάνω στο κουρτινοξυλο. ( του αρέσει Εκεί.. 😀 )
Χεχε. Και εμένα εκεί κάθονται μην ανησυχείς. Πετάνε από το ένα κουρτινοξυλο στο άλλο. Άντε να πάνε και σε κανένα κάδρο. Σπανίως κατεβαίνουν χαμηλότερα. Μόλις μάθει το μέρος καλά Σουζάνα δεν θα αφήσει τίποτα όρθιο, να μου το θυμηθείς.
 
Μια χαρά τα πάει ο μικρούλης! Μπράβο!

Χεχε. Και εμένα εκεί κάθονται μην ανησυχείς. Πετάνε από το ένα κουρτινοξυλο στο άλλο. Άντε να πάνε και σε κανένα κάδρο. Σπανίως κατεβαίνουν χαμηλότερα. Μόλις μάθει το μέρος καλά Σουζάνα δεν θα αφήσει τίποτα όρθιο, να μου το θυμηθείς.
😀 άντε να δούμε!
 
Και δεν θα το πιστέψετε.. κατέβηκε από το κουρτινοξυλο και πήγε πάνω στο κλουβί του. Να φάει κεχρι. Τώρα ψάχνει τρόπο να μπει μέσα.
 

Συνημμένα

  • 20190716_121855_640x480.webp
    20190716_121855_640x480.webp
    35,8 KB · Προβολές: 20
Τι γλυκούλης 😍
Κάθε μέρα θα ερχεστε και πιο κοντά μέχρι να κάθεται μαζί σου όταν βγαίνει. Τα δικά μου δεν έχουν καθίσει ποτέ στο κουρτινόξυλο 😯 προτιμουν το κεφάλι μου 😁
 
Και δεν θα το πιστέψετε.. κατέβηκε από το κουρτινοξυλο και πήγε πάνω στο κλουβί του. Να φάει κεχρι. Τώρα ψάχνει τρόπο να μπει μέσα.
Έχετε πολύ μεγάλη πρόοδο για άγριο πουλάκι όλα θα πάνε τέλεια!
 
Παιδιά είμαι πολύ χαρούμενη. Μπηκε στο κλουβί... Του έβαλα το κεχρι μέσα και σιγά σιγά πήγε και μπήκε μέσα. Έκανε και τις πτήσεις του από το κουρτινοξυλο στο κλουβί και πίσω..
 

Συνημμένα

  • 20190716_123251_640x480.webp
    20190716_123251_640x480.webp
    42,5 KB · Προβολές: 13
Έχετε πολύ μεγάλη πρόοδο για άγριο πουλάκι όλα θα πάνε τέλεια!
Να σου πω.. αν με ρωτούσες αν το περίμενα τόσο σύντομα.. Όχι θα σου έλεγα. Αλλά κάθε μέρα με εκπλήσσει αυτό το πλάσμα. 😍
[automerge]1563270043[/automerge]
Βγάλε τις εξωτερικές ταιστρες...
Το δικό μου τις σπάει και βγαίνει...
Πώς το κάνει αυτό; Εμένα ποτέ δεν έπαιζε με τις ταιστρες μόνο τρώει.
Τώρα που θα πάρω το καινούριο κλουβί θα τις βγάλω..
 
Να σου πω.. αν με ρωτούσες αν το περίμενα τόσο σύντομα.. Όχι θα σου έλεγα. Αλλά κάθε μέρα με εκπλήσσει αυτό το πλάσμα. 😍
[automerge]1563270043[/automerge]

Πώς το κάνει αυτό; Εμένα ποτέ δεν έπαιζε με τις ταιστρες μόνο τρώει.
Τώρα που θα πάρω το καινούριο κλουβί θα τις βγάλω..
Ούτε εγώ το περίμενα να σου πω την αλήθεια!
 
Να σου πω.. αν με ρωτούσες αν το περίμενα τόσο σύντομα.. Όχι θα σου έλεγα. Αλλά κάθε μέρα με εκπλήσσει αυτό το πλάσμα. 😍
[automerge]1563270043[/automerge]

Πώς το κάνει αυτό; Εμένα ποτέ δεν έπαιζε με τις ταιστρες μόνο τρώει.
Τώρα που θα πάρω το καινούριο κλουβί θα τις βγάλω..
Άντε ντε, ακόμα και την εσωτερική την ταιστρα ρίχνανε!
 
Άντε ντε, ακόμα και την εσωτερική την ταιστρα ρίχνανε!
Έχω βρει τρόπο να μην πέφτουν. Έχω αυγοθηκες και συνέχεια τις ρίχνει. Βάζω ζιλοτεϊπ στην άκρη και έτσι όσο και να προσπαθεί δεν πέφτουν.
[automerge]1563271266[/automerge]
Ούτε εγώ το περίμενα να σου πω την αλήθεια!
😊
 
Back
Top