Φροντίδα Σκέφτομαι να πάρω σενεγαλης

Χρυση ευκαιρια και fb θα βρεις αρκετα την καταλληλη εποχη! Μπαινε κ βλεπε! Μπορεις και ποιο νωρις! Βαλε τους γονεις σου να μιλανε για να μην σε κοροιδεψουνε
 
Κοιτα χρυση ευκαιρια καθημερινα στο ιντερνετ, μπορει να βρεις καναν καλοκαιρινο
 
http://www.xe.gr/zoa/papagaloi|ad-94897733.html τωρα την ειδα
094441_178274_c.jpg

από 20 ημερών για τάισμα στο χέρι, αλλά και απογαλακτισμένα 2 μηνών, έτοιμα για εκπαίδευση, διαθέσιμα επίσης και ενήλικα πουλάκια έτοιμα για αναπαραγωγή, υπάρχουν άγρια αλλά και δύο ήμερα ταϊσμένα στο χέρι με κρέμα πολύ ήσυχα, εκπαιδευμένα
 
Το τάισμα στο χέρι είναι δύσκολο;
Αρκετα, διοτι θετει σε κινδυνο την υγεια του πτηνου. Για κανενα λογο δε θα το συνιστουσα σε καποιοον που δεν εχει πειρα. Μονο σε εξαιρετικα εκτακτες περιπτωσεις.
 
Δλδ να πάρω ένα από τα δύο που είναι 2 μηνών που έχει ταΐσει στο χέρι;
 
Καταρχας, εχουν συμφωνησει οι δικοι σου;
Εαν εχουμε φτασει σε σημειο που σιγουρα θα παρεις παπαγαλο, εχουμε καταληξει και στο ειδος, θα ηταν προτιμοτερο ενα νεαρο σε ηλικια ταισμενο στο χερι ηδη, και σε σταιο που τρεφεται μονο του, οπως περιγραφεις,
 
Ναι Ή οικογένεια μου έχει συμφωνήσει και η μητέρα μου είπε μπορεί να πάρει και δεύτερο η αδελφη μου
 
Ευχαριστώ για την συμβουλή και μάλλον Ναι θα πάρουμε 2ο παπαγάλο τον Μάρτιο ή και πιο μετα
 
Βασικα θα πρεπει να κανετε τεστ DNA αν θελετε να μαθετε το φυλο γιατι στα ρινγκνεκφαινεται μετα τους 18 μηνες (τα αρσενικα εχουν το δαχτυλιδι γυρω απο το λαιμο).
Αλλιως θα ειναι κιντερ εκπληξη :)
 
Ας μην προτρεπουμε και ταισμα στο χερι πιστευω..
αλλά και δύο ήμερα ταϊσμένα στο χέρι με κρέμα πολύ ήσυχα
Εγω για τα παραπανω το εγραψα ευχαριστω για την επισημανση
 
αλλά και δύο ήμερα ταϊσμένα στο χέρι με κρέμα πολύ ήσυχα
Εγω για τα παραπανω το εγραψα ευχαριστω για την επισημανση
Η Μιράντα πιστεύω εννοεί να μην προτρέπουμε μέλη να αναλαμβάνουν πουλιά νεοσσούς για τάϊσμα στο χέρι από τους ίδιους.
Τα ήμερα νεαρά πουλιά στο μεγαλύτερο ποσοστό τους, έχουν εν μέρει ταϊστεί και με κρέμα από τους εκτροφείς.
Με τους πιο ευσυνείδητους να κάνουν μεικτό τάϊσμα με τους γονείς.
 
Back
Top