Σκύλος που σκότωσε μωράκι

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης .Elias.
  • Ημερομηνία Ημερομηνία
@ζιζι
Ακομα και στο λινκ που παρεθεσες δεν υπαρχει πουθενα ο ορος παιδοκτονια απο προθεση.

Επισης οπως βλεπουμε το ρεπορταζ αυτο εχει γραφτει την ημερα που εγινε το γεγονος και δεν έχει επιληφθει η δικαιοσυνη ακομα οποτε ειναι πρακτικα αδυνατον να κατηγορειται καποιος για κατι εκεινη την δεδομενη στιγμη.
Αυτα τα περι σιτας κτλ δεν υπαρχουν σε κανενα σοβαρο ρεπορταζ, αυτα ειναι κουτσομπολια.

Οσο το γιατι θελουν να παρουν το σκυλο πισω; Δικο τους ειναι,ιδιοκτησια τους.
 
Αντωνη το μωρο "εφυγε" οχι γιατι στραβοκαταπιε η απο αναρρόφηση, το μωρο εφυγε απο τον σκυλο, τελος! Ο κηδεμονας, baby sitter , γιαγια, παππους, κδερφια ανω των 18 , οποιοσδηποτε προσεχε εκεινη την στιγμη το μωρο, ειναι ενοχος και ηθικά και νομικα, διοτι εγινε κατω απο την επιβλεψη τους, όφειλαν να προσεχουν το βρεφος. Το οτι δεν απαγγέλθηκαν κατηγοριες ακομα, δεν σημαινει οτι δε θα γινει και αυτο. Sorry κιολας, αλλα και εγω διαβασα οτι η μανα ειπε οτι ο σκυλος εσκισε την σιτα, και εγω διαβασα ας πουμε οτι οι γειτονες ελεγαν οτι το σκυλι ηταν απο το πρωι μεχρι το βραδυ στο μπαλκονι, και μαλιστα γινοταν χαμος οταν κατω απο το μπαλκονι περνουσαν αλλα σκυλια. Στη διαδικασια να ψαξω να βρω λινκ δε θα μπω, αλλα επειδη για σενα ολα αυτα ειναι κουτσομπολια, αν μπορεις στειλε μου τα δικα σου sites που ειναι τα σοβαρα.
 
Αντωνη το μωρο "εφυγε" οχι γιατι στραβοκαταπιε η απο αναρρόφηση, το μωρο εφυγε απο τον σκυλο, τελος! Ο κηδεμονας, baby sitter , γιαγια, παππους, κδερφια ανω των 18 , οποιοσδηποτε προσεχε εκεινη την στιγμη το μωρο, ειναι ενοχος και ηθικά και νομικα, διοτι εγινε κατω απο την επιβλεψη τους, όφειλαν να προσεχουν το βρεφος. Το οτι δεν απαγγέλθηκαν κατηγοριες ακομα, δεν σημαινει οτι δε θα γινει και αυτο. Sorry κιολας, αλλα και εγω διαβασα οτι η μανα ειπε οτι ο σκυλος εσκισε την σιτα, και εγω διαβασα ας πουμε οτι οι γειτονες ελεγαν οτι το σκυλι ηταν απο το πρωι μεχρι το βραδυ στο μπαλκονι, και μαλιστα γινοταν χαμος οταν κατω απο το μπαλκονι περνουσαν αλλα σκυλια. Στη διαδικασια να ψαξω να βρω λινκ δε θα μπω, αλλα επειδη για σενα ολα αυτα ειναι κουτσομπολια, αν μπορεις στειλε μου τα δικα σου sites που ειναι τα σοβαρα.

Τασο μου οταν βγαινει καποιος και υποστηριζει για τις σιτες, για μαρτυριες γειτόνων που λενε διαφορα και αφηνονται μπηχτες οτι η μανα το εχει κανει και τα φορτωνει στο σκυλο δεν ζηταει απο τον αλλο να παραθεσει πηγες οι οποιες αναφερουν τα αντιθετα.
Παραθετει τις πηγες που αναφερουν αυτα τα οποια υποστηριζει.

Και στην τελικη εκει ειναι ο εισαγγελεας και να πανε να τα καταθεσουν.


Απο κει και περα αν η ιστορια κυλίσει με τα εως τωρα δεδομενα η αποψη μου παραμενει η ιδια, αν αποδειχθει κατι αλλο θα αλλαξει και η δικη μου αποψη.
Για φαντασου ομως να παει η ιστορια οπως τωρα και να αρχισει μετα η οικογενεια τις αγωγες για ολα αυτα που εχουν ακουστει και γραφτει, μετα καποιοι θα κανουν τους κινεζους.

Κανεις απο εδω δεν ειναι μεσα στην υποθεση, ολοι σχεδον ενημερωνομαστε απο τον τυπο.
Τα εγκυρα, εως τωρα, λοιπον ρεπορταζ λενε αυτα που εχουν αναφερθει αλλα και παρατεθει πιο πανω.

Οσο τα πραγματικα δεδομενα δεν αλλαζουν δεν θα μπω στις ιστοριες για Νεφελιμ και Δρακονιανους.
 
Οσο τα πραγματικα δεδομενα δεν αλλαζουν δεν θα μπω στις ιστοριες για Νεφελιμ και Δρακονιανους.
Παντως επειδη το ξαναγραφεις αυτο και νομιζω παλι σε δικη μου απαντηση, να σου θυμισω οτι ναι για μενα φταιει μονο η μανα και ο πατερας και οχι ο σκυλος, κλλα ποτε δεν αφησα υπονοια οτι το εκανε η μανα!
 
Παντως επειδη το ξαναγραφεις αυτο και νομιζω παλι σε δικη μου απαντηση, να σου θυμισω οτι ναι για μενα φταιει μονο η μανα και ο πατερας και οχι ο σκυλος, κλλα ποτε δεν αφησα υπονοια οτι το εκανε η μανα!

Αν διαβασεις ξανα το θεμα Τασο θα δεις οτι σε καποιο σημειο "αιωρειται" εντονα αυτο που αναφερω και αναφερομαι γενικα σε ολο το θεμα και οχι επι προσωπικου.
Η προσωπικη αποψη του καθενος ειναι σεβαστη και βαραινει τον ιδιο και μονο.
Το ποιος φταιει κατ εμε ή κατ εσε λιγο σημασια εχει σε μια συντεταγμενη κοινωνια που πορευεται με νομους και κανονες.
 
Διαβάζω σχεδόν καθημερινά τις απόψεις όλων για το θέμα. Προσωπικά μάλλον δεν έχω άποψη, γιατί δεν μπορώ να έχω τα στοιχεία, ούτε για το τι έχει συμβεί πραγματικά, ούτε και τι προηγήθηκε ώστε να υπάρξει αυτό το τραγικό τέλος. Σαφέστατα όλοι έχουμε τον τρόπο σκέψης μας που είναι σεβαστός, αρκεί στη συγκεκριμένη περίπτωση να έχει και μια σχετικότητα, μια και προς το παρόν λείπουν αντικειμενικά δεδομένα ή δεν έχουν δημοσιευτεί λεπτομέρειες σχετικά με τη νεκροψία κλπ.
Κάθε λοιπόν φορά που διαβάζω τα γραφόμενά μας, αναρωτιέμαι το ίδιο... Τι θα σκεφτόμουν - σκεφτόμαστε αν επρόκειτο για μια λεοπάρδαλη στις παρυφές μιας κωμόπολης στην Ινδία που άρπαξε ένα παιδί, αν επρόκειτο για τους τόσους θανάτους που υπέστησαν χωρικοί της Αφρικής από ένα ανθρωποφάγο λιοντάρι (μέσα στα καταλύματα τους), αν είχαμε να συζητήσουμε για το παιδί στη Νότιο Αμερική που το αφαίμαξαν στον ύπνο του νυχτερίδες vampire... Με βεβαιότητα μπορώ να πω ότι θα σκεφτόμουν ότι τα εν λόγω ζώα πεινούσαν, είχαν ένστικτο επιβίωσης, έτσι είναι από τη φύση τους με άλλα λόγια και ότι οι άνθρωποι, οι ενήλικες θα έπρεπε να φροντίσουν να μεριμνήσουν ώστε οι ίδιοι ή τα παιδιά τους να είναι πιο πολύ ασφαλή, επίσης ότι όσα φέρνει η ώρα δεν τα φέρνει ο χρόνος όλος κλπ, κλπ...Ακόμα, αν ήμουν εκεί, με το μυαλό που διαθέτω, αλλά και την παιδεία της κοινωνίας μας, προφανώς θα είχα προβληματιστεί για την ενδεχόμενη επικινδυνότητα των φυσικών θηρευτών και θα είχα πάρει τα μέτρα μου για το παιδί μου.
Όλα τα παραπάνω τα γράφω για να καταλήξω ότι είτε το σκυλί ζήλεψε, είτε δεν είναι / ήταν εκπαιδευμένο, είτε είχε ορμονική διαταραχή ή ο,τιδήποτε (και για οποιονδήποτε λόγο, όσο πιθανός ή απίθανος κι αν ήταν) σκότωσε (άθελά του ή μη) το μωράκι, διότι το είχε μέσα στη φύση του, στις καταβολές του είδους του, ανεξάρτητα αν θεωρείται ζώο συντροφιάς, φύλαξης, εργασίας, σαλονιού, και μάλιστα το σκυλί του συγκεκριμένου σωματότυπου, είχε τη δυνατότητα να προκαλέσει σοβαρότατη βλάβη στην υγεία του μωρού, όπως και βέβαια το τρακάρισμα με ένα αυτοκίνητο, η πτώση από την αλαξιέρα κλπ. Η βία, κατά τη γνώμη μου είναι στη φύση των σκύλων (και των ανθρώπων, και των προβάτων που με είχε κουτουλήσει ένα μια φορά και κοιλοπόναγα επί μέρες). Στις περισσότερες ανθρώπινες ευνομούμενες κοινωνίες, υπάρχουν κανόνες και εκπαίδευση που μειώνουν την έκφραση της βίας, για τους σκύλους υπάρχουν σύμφωνα με τα λεγόμενα όλων σχεδόν εδώ μέσα εκπαιδεύσεις κατάλληλες, αλλά παρόλα αυτά το ένστικτο της επιθετικότητας και της βίαιης συμπεριφοράς είναι μάλλον σαφώς μεγαλύτερο στην έκφανσή του στον σκύλο από τον άνθρωπο (άλλωστε πόσοι σκύλοι έχουν σώσει τους ιδιοκτήτες τους ή μέλη της οικογένειάς τους εκφράζοντας την επιθετικότητά τους σε "εισβολείς" 😉. Κατά την ίδια συλλογιστική, προφανώς (ίσως και όχι αποδεδειγμένο, αλλά ίσως και ηλίου φαεινότερο) τα λαμπραντόρ είναι λιγότερο επικίνδυνα (όχι για τα ψάρια) για τους ανθρώπους από τα ροντβάιλερ. Και τώρα ερχόμαστε στο επόμενο ερώτημα. Γιατί να επιλέξει κανείς ροντβάιλερ, αν δεν του το φορτώσουν, αν δεν τύχει να το αναλάβει γιατί το αγάπησε το συγκεκριμένο σκυλί, αν δεν... Και όχι μιας πιο ήπιας ράτσας σκυλί, γιατί π.χ. η @ζιζι επέλεξε τη...Ζιζή (μην το παίρνεις στραβά Ζωή μου, παράδειγμα είναι), γιατί εμένα μου φαίνονται μαγευτικά τα ντόπερμαν κλπ. Περί ορέξεως... Κολοκυθόπιτα. Αλλά έλα που μερικές φορές έπειτα μας κόβεται η όρεξη...
Θα προσδοκούσα να συμφωνήσουμε όλοι στο ότι το συγκεκριμένο σκυλί, ανεξάρτητα με το τι το έφερε σε αυτήν την κατάσταση πέρα από τις γενετικές του καταβολές, αν πράγματι σκότωσε το παιδάκι, είναι ένα κωλόσκυλο άνευ προηγουμένου, του οποίου δεν ξέρω αν του αξίζει η θανατική καταδίκη (διότι είμαι κάθετα εναντίον τέτοιων ποινών) και το οποίο δεν θά θελα να το δω ούτε στον χειρότερο εφιάλτη μου, και αν ήμουν ο πατέρας του παιδιού και μου είχε μείνει μια ελάχιστη ρανίδα ανάσας... Να μην μπω σε λεπτομέρειες τώρα. Είμαι έξαλλος με το σκυλί, με τους γονείς, με τον Θεό και με ολόκληρο το σύμπαν. Και δεν είναι μόνο αυτό. Ομοίως έξαλλος θα ήμουν και με έναν παιδόφιλο που ασελγεί πάνω σε παιδιά, ανεξάρτητα αν ο ίδιος στην παιδική του ηλικία έχει υποστεί σεξουαλικές παρενοχλήσεις, και με έναν serial killer που έχει το ακαταλόγιστο, άνθρωποι - κτήνη που δεν εκπαιδεύτηκαν επίσης καλά ή σωστά. Αλλά σπανίως κατηγορούμε τον γονιών βιασμένων παιδιών που δεν τα πρόσεξαν όπως έπρεπε ή τα θύματα των κατά συρροήν δολοφόνων που δεν ήταν ενδελεχώς προετοιμασμένα για τον κάθε ανώμαλο. Όχι πως όλοι δεν έχουν - φέρουν - ευθύνες. Άλλος πολύ και άλλος λιγότερο, αλλά ξαναλέω ότι αν ήταν ένα λαμπραντόρ, για να πείραζε το παιδάκι πιθανά θα ήταν μισότυφλο και θα το είχε περάσει για ψάρι, αν και θα έπρεπε να μην έχει και όσφρηση, εκτός κι αν ήταν μετενσάρκωση ροντβάιλερ, ακίτα, πιτμπουλ, ντόγκο αρτζεντίνο κλπ.
 
@Tony Forpus, Σύμφωνα λοιπόν με αυτή τη λογική, το θέμα δεν θα έπρεπε καθόλου να ανοιχτεί, εφόσον τα όσα γνωρίζουμε βασίζονται είτε σε προσωπικές εικασίες είτε σε διάφορα ρεπορτάζ (έγκυρα ή μη). Με την ίδια λογική αν βρεθούμε μια παρέα σε μια καφετέρια και συζητήσουμε το θέμα βασιζόμενοι σε προσωπικές γνώμες κτλ κινδυνεύουμε με μυνήσεις. Ειλικρινά δεν θα μου άρεσε μια τέτοια κοινωνία.
 
@Tony Forpus, Σύμφωνα λοιπόν με αυτή τη λογική, το θέμα δεν θα έπρεπε καθόλου να ανοιχτεί, εφόσον τα όσα γνωρίζουμε βασίζονται είτε σε προσωπικές εικασίες είτε σε διάφορα ρεπορτάζ (έγκυρα ή μη). Με την ίδια λογική αν βρεθούμε μια παρέα σε μια καφετέρια και συζητήσουμε το θέμα βασιζόμενοι σε προσωπικές γνώμες κτλ κινδυνεύουμε με μυνήσεις. Ειλικρινά δεν θα μου άρεσε μια τέτοια κοινωνία.

Καλως ανοιχθηκε το θεμα γιατι η παραπληροφορηση,τα fake news και η υπερβολή ειναι αναποσπαστο κομματι της σημερινης κοινωνιας και οι ανθρωποι "πρεπει" να τα εκφραζουν και αυτα.
 
Καλως ανοιχθηκε το θεμα γιατι η παραπληροφορηση,τα fake news και η υπερβολή ειναι αναποσπαστο κομματι της σημερινης κοινωνιας και οι ανθρωποι "πρεπει" να τα εκφραζουν και αυτα.
Μα το θέμα δεν ανοίχθηκε με στόχο να καλυφθεί η ανάγκη των ανθρώπων για έκφραση υπερβολής, παραπληροφόρησης κλπ, αλλά για να γράψει όποιος θέλει (και έχει) την άποψή του. Αποτέλεσμα αυτού είναι η διαμόρφωση απόψεων από όλους, μια και τα στοιχεία που δίδονται, και τα σχόλια επ' αυτών διευρύνουν την αντίληψη επί του θέματος και ίσως και τη στάση που έχει κανείς απέναντι σε τέτοια ζητήματα.
Για παράδειγμα και μόνο που ανέβασες τις διάφορες απαγορεύσεις σε κράτη, ο ίδιος προβληματίστηκα ακόμα περισσότερο για τις γενετικές καταβολής - αναπαραγωγικές γραμμές σε κάποιες ράτσες
Ειλικρινά δεν θα μου άρεσε μια τέτοια κοινωνία.
Δυστυχώς, η κοινωνία μας είναι και έτσι. Οι άνθρωποι για διάφορους λόγους πολωνόμαστε στις απόψεις μας, και στέκουμε εκεί ενίοτε χωρίς ίχνος διάθεσης να διευρυνθούμε.
 
Μα το θέμα δεν ανοίχθηκε με στόχο να καλυφθεί η ανάγκη των ανθρώπων για έκφραση υπερβολής, παραπληροφόρησης κλπ, αλλά για να γράψει όποιος θέλει (και έχει) την άποψή του.

Ανοιχθηκε με σκοπο την καλυψη την αναγκης της εκφρασης, ολα τα υπολοιπα ειναι αποτελεσμα αυτου.

χωρίς ίχνος διάθεσης να διευρυνθούμε.

Η διεύρυνση της σκεψης ειναι καλο να εδραζεται στην πραγματικοτητα γιατι διαφορετικα προκειται για διευρυνση της φαντασιας.
Φυσικα ειναι θεμιτο και πολλες φορες ζητουμενο να υπαρχει φαντασια αλλα δεν βρισκει εφαρμογη σε ολες τις καταστασεις και καλως κανει!
 
Ανοιχθηκε με σκοπο την καλυψη την αναγκης της εκφρασης1, ολα τα υπολοιπα ειναι αποτελεσμα αυτου2.
1Ναι, αλλά όχι την ανάγκη της έκφρασης της παραπληροφόρησης των fake news και της υπερβολής.
2Και όλα αυτά είναι το αποτέλεσμα της σκέψης των συναισθημάτων. Επομένως θα μπορούσε να γενικεύσει και άλλο ο οποιοσδήποτε και να πει ότι ανοίχθηκε για να προάγει την σκέψη και πάει λέγοντας
Η διεύρυνση της σκεψης ειναι καλο να εδραζεται στην πραγματικοτητα γιατι διαφορετικα προκειται για διευρυνση της φαντασιας.
Φυσικα ειναι θεμιτο και πολλες φορες ζητουμενο να υπαρχει φαντασια αλλα δεν βρισκει εφαρμογη σε ολες τις καταστασεις και καλως κανει!
👍Αυτό πες το πάλι και πάλι. Αλλά έλα που η πραγματικότητα είναι υποκειμενική και χωρίς την προοπτική σκέψη (υποσύνολο της φαντασίας) δεν μπορεί να ερμηνευτεί η πραγματικότητα...
 
1Ναι, αλλά όχι την ανάγκη της έκφρασης της παραπληροφόρησης των fake news και της υπερβολής.

Δεν ανεφερα εγω καπου κατι τετοιο Γιαννη, αλλα το γεγονος οτι η παραπληροφορηση και τα fake news υπαρχουν δεν το καταριπτει η αναγκη εκφρασης.

👍Αυτό πες το πάλι και πάλι. Αλλά έλα που η πραγματικότητα είναι υποκειμενική και χωρίς την προοπτική σκέψη (υποσύνολο της φαντασίας) δεν μπορεί να ερμηνευτεί η πραγματικότητα...

Τα πραγματικα γεγονοτα και κατ επεκτασιν η πραγματικοτητα ειναι αντικειμενικη και οριζεται μεσα σε σαφη ορια.
Απο κει και περα αν θελουμε να βαφτιστει το ψαρι κρεας η φαντασια ειναι απαραιτητη (αυτο γενικα και οχι απαραιτητως για το συγκεκριμενο θεμα)
 
Τα πραγματικα γεγονοτα και κατ επεκτασιν η πραγματικοτητα ειναι αντικειμενικη και οριζεται μεσα σε σαφη ορια.
Αντώνη, αφενός η πραγματικότητα δεν είναι πλήρως γνωστή για το συγκεκριμένο περιστατικό, δεν είναι καταγεγραμμένο το συμβάν από μία π.χ. κάμερα, ώστε να μην επιδέχεται της οποιασδήποτε αμφισβήτησης / αλλοίωσης, και εκτός αυτού, από ενδείξεις - αποδείξεις, ευρήματα π.χ. μώλωπες βρέφους κλπ, επιδέχεται, βάσει ιατροδικαστικής επιστήμης, ερμηνεία. Το τι συνέβη εκεί είναι η αντικειμενική πραγματικότητα. Το τι θα βγει ως πόρισμα ότι συνέβη, και με τη μαρτυρία της μητέρας, είναι ανασύσταση πραγματικότητας, ερμηνεία με άλλα λόγια, ανεξάρτητα αν η τελευταία (ερμηνεία) είναι λογική, ορθολογιστική* κλπ. Το πως θα προσδιοριστούν τα αίτια και σε τι βάθος, ώστε να επιρριφθούν οι ανάλογες ευθύνες, είναι ζήτημα κοινωνικών αρχών και κυρίως νόμων.
Και μια και μου ήρθε στο μυαλό η * "ορθολογική αξιολόγηση" την οποία ανέφερες σε άλλο θέμα και το μέλος μας @Sissy σε διόρθωσε ακολούθως με τα "ορθολογικά συμπεράσματα" κι απήντησες Τα διαδικτυακά μαθηματα της ελληνικης περα απο off topic ειναι και εξαιρετικα βαρετα :), θα σου πω πολύ ευγενικά ότι όλοι γνωρίζουμε τι είναι η πραγματικότητα και δεν χρειάζεται εννοιολογικός ορισμός από το link της Βικιπαιδεια για να μιλήσουμε την καθομιλουμένη, βάσει της οποίας (και στο ίδιο link αν κοιτάξεις παρακάτω) αναφέρεται Στην πιο διευρυμένη του έννοια ο όρος πραγματικότητα περιλαμβάνει όλα όσα υπάρχουν είτε αυτά είναι παρατηρήσιμα είτε όχι.
Το Θέμα είναι ότι δεν ξέρουμε επακριβώς τι έγινε και ναι, παραπληροφορούμαστε από τα ΜΜΕ, φανταζόμαστε διάφορα, αλλά σύμφωνα με το link που έβαλες Φαντασία, εννοείται εκείνη η ψυχική λειτουργία που εκδηλώνεται ως παραστατική λειτουργία της συνείδησης, βάσει της οποίας οι ερευνητές του γεγονότος (Δικαστικοί, Εισαγγελείς, Αστυνομία) θα κάνουν από τις ενδείξεις - αποδείξεις που έχουν, ανασύσταση της πραγματικότητας που λέγαμε.
Κατά τ' άλλα, ευτυχώς η Ελληνική είναι αρκετά πλούσια για να μην χρειάζεται να
θελουμε να βαφτιστει το ψαρι κρεας
 
@ianos, Γιαννη μου ανακυκλωση των ιδιων λεξεων χωρις αποτελεσμα...
Το link που εβαλα παραπανω δεν το εβαλα για να διορθωσω καποιον αλλα αφου σε βοηθησε να βγαλεις το απωθημένο σου απο μια κουβεντα που ειχα με αλλο μελος-σε ασχετο θεμα-αυτο μονο θετικο μπορει να είναι για εσενα αλλα για το παρον θεμα ειναι ενα ακομη off topic.
Η διαδυκτιακη συνηγορία, αναμεσα σε ενηλικες μάλιστα, ειναι κι αυτη δυστυχώς off topic.
Αν ομως θελεις να συζητησουμε περι ορθολογικης σκεψης μπορεις να μας αναπτυξεις τις σκεψεις που κρατας εδω και 2 εβδομαδες και να το κανεις στο θεμα που εχει αναφερθει και πολυ ευχαριστως να συμμετεχω.
 
Τελευταία επεξεργασία:
Αφού γέννησε Αντώνη εννοώ, αφού ξεκίνησε το σκυλί να ζηλεύει και το αντιλήφθηκαν, καλύτερα να το έπαιρνε ο θείος πάρα να το είχαν στην βεράντα προκαλώντας έτσι το κακό που δυστυχώς έγινε.
 
Σε καποια απο τα αρθρα πιο πανω αναφερεται νομιζω οτι δεν ειχε δειξει επιθετικοτητα.
Το οτι το εμπιστεύθηκαν εστω και στο μπαλκονι ηταν λαθος εκ του αποτελεσματος...
Αν γνωριζαν το αποτελεσμα θα το απομάκρυναν αλλα μετα Χριστον προφητες γινομαστε ολοι ευκολα!
 
Σε καποια απο τα αρθρα πιο πανω αναφερεται νομιζω οτι δεν ειχε δειξει επιθετικοτητα.
Το οτι το εμπιστεύθηκαν εστω και στο μπαλκονι ηταν λαθος εκ του αποτελεσματος...
Αν γνωριζαν το αποτελεσμα θα το απομάκρυναν αλλα μετα Χριστον προφητες γινομαστε ολοι ευκολα!
Αντώνη το ότι τον είχαν στο μπαλκόνι μόνιμα νομίζω τα λέει όλα αν όντως ισχύει..
 
Back
Top