Featured Στρώμα υγιεινής στους πάτους των κλουβιών των πουλιών

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης Stavros
  • Ημερομηνία Ημερομηνία
Niko δεν το εχω δοκιμασει αλλα θεωρω καλυτερο να μην μπερδευουμε δυο υλικα, απο σημερα εχω αμμο για πουλια σε ολα τα κλουβια μου
 
και εγω σε ολα αμμο εβαλακαι εσει αμμο ποταμισια εβαλεσ;
 
φιλε μπορεισ να μου στειλεισ τη ειναι αυτω ακριβοσ, αν ειναι να παρω και εγωκαι να σταματησω την αμμο ποταμισια
 
εγω βαζω ροκανιδι και ειμαι απολυτα ικανοποιημενος, ουτε μυριζουν οι κοτσιλιες ουτε σκορπαει γιατι δεν ειναι πριονιδι!
εβαζα και πελλετ πιο παλια αλλα το ροκανιδι το βρισκω δωρεαν οποτε το προτιμω
 
Αμμο για πουλια εδω και τρια χρονια. Δεν μυριζει ειναι πολυ απορροφητικηκαι εχει μεσα τριμενα οστρακα απο οτι γραφει.
 
εγω λεω να παρω αυτην την αμμο VITAKRAFT AUSTRALIAN SANDY ΑΜΜΟΣ ΓΙΑ ΑΥΣΤΡΑΛΙΑΝΟΥΣ ΠΑΠΑΓΑΛΟΥΣ 2ΚG. 7,38€

Αξίζει;
 
έχει σχαράκι ανάμεσα στο κλουβί και τον πάτο του; αν όχι, καλύτερα να βάζεις άσπρο χαρτί και να το αλλάζεις συχνότερα. Η άμμος αυτή ακριβή μου φαίνεται για υπόστρωμα. Με πέλετς σ' αυτή την τιμή παίρνεις 20 κιλο
 
έχει σχαράκι ανάμεσα στο κλουβί και τον πάτο του; αν όχι, καλύτερα να βάζεις άσπρο χαρτί και να το αλλάζεις συχνότερα. Η άμμος αυτή ακριβή μου φαίνεται για υπόστρωμα. Με πέλετς σ' αυτή την τιμή παίρνεις 20 κιλο
ναι εχει σχαρακι αναμεσα κενο 1.7 εκατ. Δηλ να παρω πελλετς;😵
 
Μεγάλη συζήτηση αυτή σε ότι έχει να κάνει με το υπόστρωμα.

Αν το πουλί έχει επαφή με τον πάτο του κλουβιού και "σώνει και καλά" θέλετε να βάλετε κάτι... Βάλτε άμμο ΜΟΝΟ για πουλιά. Προτιμήστε να παίρνετε σακί για να σας έρχετε πιο φθηνό.
Εγώ χρησιμοποιώ υπόστρωμα με 50% όστρακο και είμαι πολύ ευχαριστημένος. (Βέβαια εχω μόνο καρδερίνες.)

Οταν είχα κανάρια έβαζα εφημεριδούλα του Θεού και ποτέ δεν είχα πρόβλημα.

Για όσους βαριούνται να καθαρίζουν συχνά τον πάτο... και τα πουλάκια δεν έχουν πρόσβαση μ αυτόν... Το πέλετ που είπε η Μαρία είναι μια χαρά.

Ποτέ μην βάζετε υπόστρωμα που έχει σχέση με γάτες, σκυλους... Κουνέλια... Δεινόσαυρους... Και ότι άλλο μπορείτε να φανταστεί ο ανθρώπινος νους.
 
αφού έχεις σχαράκι όπως είπαν και τα παιδιά πιο πάνω ναι
 
Έχει και στα petshops αλλά φθηνότερα τα βρίσκεις σε βενζινάδικα και όπου πουλάνε βιοκαύσιμα
 
παιδια εγω βαζω πελλετ αυτο που ριχνουν στις σομπες πελλετ ειναι λαθος μπορει να βλαψει τα πουλια;
 
παιδια εγω βαζω πελλετ αυτο που ριχνουν στις σομπες πελλετ ειναι λαθος μπορει να βλαψει τα πουλια;

Οχι...

Μια χαρά είσαι.

Κανα τσιγάρο να μην πέσει καταλάθος... Και αρπάξουν τα πουλιά.
 
Back
Top