Φροντίδα Συμπεριφορά Αλεξανδρινού

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης takis1964
  • Ημερομηνία Ημερομηνία
Ποιο αγρια
Ακου ringneck, εχει ενα τονο διαφορετικο
Για να δείτε αυτό το περιεχόμενο χρειάζεται η συγκατάθεσή σας για τον ορισμό cookie τρίτων.
Για πιο λεπτομερείς πληροφορίες, ανατρέξτε στη σελίδα μας για τη χρήση cookies.
 
Εχει αλλη χροια αλλα αμα το ακους ολη μερα. τι Αλεξανδρινος τι Ρινγκνεκ... Αστα!
Για να δείτε αυτό το περιεχόμενο χρειάζεται η συγκατάθεσή σας για τον ορισμό cookie τρίτων.
Για πιο λεπτομερείς πληροφορίες, ανατρέξτε στη σελίδα μας για τη χρήση cookies.
Διαλεξε
 
Εχει αλλη χροια αλλα αμα το ακους ολη μερα. τι Αλεξανδρινος τι Ρινγκνεκ... Αστα!
Για να δείτε αυτό το περιεχόμενο χρειάζεται η συγκατάθεσή σας για τον ορισμό cookie τρίτων.
Για πιο λεπτομερείς πληροφορίες, ανατρέξτε στη σελίδα μας για τη χρήση cookies.
Διαλεξε
Να σου πω την αλήθεια, η τσιριχτη φωνή των ringnecks και των lovebirds δεν αντέχεται. Άρα θετικό το ότι οι Αλεξανδρινοί δεν έχουν τσιριχτη φωνή. Τυχερε 🙂
 
Να σου πω την αλήθεια, η τσιριχτη φωνή των ringnecks και των lovebirds δεν αντέχεται. Άρα θετικό το ότι οι Αλεξανδρινοί δεν έχουν τσιριχτη φωνή. Τυχερε 🙂

Α καλα... Τα λοβακια ειναι να τις κοβεις 😛
 
Να σου πω την αλήθεια, η τσιριχτη φωνή των ringnecks και των lovebirds δεν αντέχεται. Άρα θετικό το ότι οι Αλεξανδρινοί δεν έχουν τσιριχτη φωνή. Τυχερε 🙂
Η δικια μου λογω οτι ακουγε Παβαροτη μικρή, μαλλον εχει επηρεαστει 😛
 
20190619_222725-2016x980.webp20190619_222704-2016x980.webp
[automerge]1560972676[/automerge]
Αντε τωρα να του δώσεις καλαμακια @ζιζι, ουτε για οδοντογλυφιδα!
[automerge]1560972730[/automerge]
Προχθεσινη αγορα 6.50 ευρω σε μερικες ημερες θα υπαρχουν ροκανιδια
 
View attachment 64332View attachment 64333
[automerge]1560972676[/automerge]
Αντε τωρα να του δώσεις καλαμακια @ζιζι, ουτε για οδοντογλυφιδα!
[automerge]1560972730[/automerge]
Προχθεσινη αγορα 6.50 ευρω σε μερικες ημερες θα υπαρχουν ροκανιδια
Απίστευτη 😂
Τουλάχιστον εκτονώνεται σε αυτό και όχι σε εσένα 😉
 
Τακη αν δεν μας το ελεγες θα πιστευα, οτι με τετοιο μεγεθος ακαθαρσιας, οτι εχεις αγελαδα για pet 😛
Έχω γελάσει τόσο με την Τουκι αλλά αυτό το σχόλιο είναι το αποκορύφωμα!
 
εεγω το θεωρω πολυ υγειες το οτι ασχολειται με τα παιχνιδια, εστω κ οτι τα καταστρεφει! Μπορεις να φτιαξεις κ μονος σου απο πιο χοντρο ξυλο για να τη δυσκολεψεις λιγο! Εστι κ θα εκτονωνεται και θα απασχολειται!
 
Εχω βαλει πατηθρες απο λειλαντ αλλα μολις ειδε οτι ηταν σκληρες δεν ασχοληθηκε
Τέλειο ξύλο τότε για πατήθρες, τις οποίες δεν θέλουμε να ροκανίζει! 😉
Μπορείς όμως να βάλεις κομμάτια ξύλου, όπως αυτά του παιχνιδιού που μασουλάει (γι΄αυτό τα βάζουμε άλλωστε, για να τα χαλάνε) ή και πιο χοντρά, από άλλα είδη ξύλου πχ δοκίμασε ευκάλυπτο.
 
Eγώ τα λεφτά που έχω "κλάψει" σε παιχνίδια είναι αυτά που δεν μπόρεσαν να χαλάσουν και να κάνουν τη δουλειά για την οποία τα πήρα δηλαδή να δουλέψει το μυαλό, τα πόδια και το ράμφος τους.
 
Eγω εχω καταλαβει οτι μονο οτι αγοραζουμε μασαει, τα τζαμπα δεν του αρεσουν, ευκάλυπτο εχω βαλει και μονο τα φύλα κοβει και μετα το παραταει! Αντιθετως τα ξυλα που ειναι τα αγορασμενα παιχνιδια τα ξεσκιζει! Αν ξεραμε απο τι ξυλο εχουνε φτιαχτει εκει θαταν η λυση!
 
Εσεις νομιζετε οτι οταν γκρινιαζει η Τουκι απλως κανετε οτι δεν την ακουτε!
Η αληθεια ειναι οτι η ωρα που θα την παρω μαζι με τις παντοφλες μου πλησιαζει!
Αυτα ακουω οταν μπω σπιτι και δειχνω αδιαφορος για την μεταφορα της στο υπογειο
Για να δείτε αυτό το περιεχόμενο χρειάζεται η συγκατάθεσή σας για τον ορισμό cookie τρίτων.
Για πιο λεπτομερείς πληροφορίες, ανατρέξτε στη σελίδα μας για τη χρήση cookies.
Το κορίτσι έχει στρες, δεδομένο!(
[automerge]1561386495[/automerge]
Καναμε μπανακι κ καμαρώνουμε την θεαView attachment 64335
ΛΑΤΡΕΙΑ) ΤΗΝ ΑΓΑΠΩ Πειράζει 😉)
[automerge]1561386732[/automerge]
Λοιπόν, Τάκη, θα σας πω κάτι παρίγορο - η δική μου Κοκό φωνάζει πολύ πιο έντονα και επίμονα από την Τούκι σας. Και αυτό το κάνει όταν θέλει την προσοχή μου, είτε βαριέται μέσα στο κλουβί της. Και η Σμαράγδα, η νεοφερμένη ringneck μας κράζει πολύ πιο δυνατά. Οπότε, ή απασχολήστε την μαντάμ, ή μην της δίνετε τόση σημασία, όταν φωνάζει. Προτείνω, όμως, να την απασχολήσετε)
 
Τελευταία επεξεργασία:
Back
Top