Φροντίδα Συμπεριφορά Αλεξανδρινού

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης takis1964
  • Ημερομηνία Ημερομηνία
Τάκη να τη χαίρεσαι.

Τελικά παίζει οι Αλεξανδρινοί να είναι οι παπαγάλοι με το μεγαλύτερο ράμφος σε αναλογία με το μέγεθος του κεφαλιού τους. 😳
Εμένα μου φαίνεται γενικά ολόκληρο το κεφάλι τους χοντροκομμένο σε σχεση με το σώμα τους.
 
Τάκη να τη χαίρεσαι.

Τελικά παίζει οι Αλεξανδρινοί να είναι οι παπαγάλοι με το μεγαλύτερο ράμφος σε αναλογία με το μέγεθος του κεφαλιού τους. 😳
Στην πρωτη φωτο σαν μελιτζανα ειναι η... μυτούλα
[automerge]1561633693[/automerge]
Εμένα μου φαίνεται γενικά ολόκληρο το κεφάλι τους χοντροκομμένο σε σχεση με το σώμα τους.
Εγω την βλεπω πανεμορφη με γαλικο μυτακι μελτζανακι και υπεροχες γαμπες!
 
Στην πρωτη φωτο σαν μελιτζανα ειναι η... μυτούλα
[automerge]1561633693[/automerge]

Εγω την βλεπω πανεμορφη με γαλικο μυτακι μελτζανακι και υπεροχες γαμπες!
😂 Κι εγώ υπέροχη τη βλέπω. Το μεγάλο ράμφος και το "χοντροκομμένο" όπως είπα κεφαλι, κάνουν για εμένα τους Αλεξανδρινούς ένα από τα πιο όμορφα είδη πτηνών. Φαίνονται πιο επιβλητικά, πιο αρχοντικά. Είναι απλά υπέροχα 😍
 
Από το φτέρωμα και τα ματάκια της μπορώ να πω ότι είναι υγιέστατη, μπράβο!) Αν δεν είχαμε την Κοκό, θα σας τη ζητούσα γι νύφη στον Ρόκκο μας) Απλά υπέροχη! Και ας είναι γκρινιάρα)
 
Ε μα βρε Ανατολη μας τρελανανε με τα παροτλετ κ τα κοκατιλ! 🙄 εδω εχουμε ομαδα που κερδιζει 😎😜
Δίκιο έχεις!) Από όλα τα μεγάλα που έχω, τρέφω ιδιαίτερη αδυναμία στον Αλεξανδρινό μου, η αλήθεια! Είναι πολύ έξυπνα πουλιά, και ας μην θέλουν τόσα χάδια, όσα τα κοκατίλ, κλπ. Ο χαρακτήρας τους είναι ιδιαίτερος, όπως και η εμφάνιση τους)
 
Μπραβο τακη. αυτη η κουκλα μου βγαζει παντα οτι ειναι στραβωμενη συνεχεια με κατι και η αιτια εισαι εσυ. ευχομε η επομενη φωτο να ειναι οταν θα σου εχει αρπαξει απαλα με το ραμφος το κινητο, θα σε κοιτα στα ματια και θα ειναι σαν να σου λεει, μην ξεχνιομαστε. Πολλα like στην τρελη
 
Back
Top