Φροντίδα Συμπεριφορά Αλεξανδρινού

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης takis1964
  • Ημερομηνία Ημερομηνία
Ο δικος μας αντι να κοιταει εξω κοιταει μεσα στο σπιτι τι κανουμε
χαχα.. Και ο δικός μου πολύ κουτσομπολης όλα θέλει να τα βλέπει.. Όλα θέλει να τα ξέρει.
 
Εσεις νομιζετε οτι οταν γκρινιαζει η Τουκι απλως κανετε οτι δεν την ακουτε!
Η αληθεια ειναι οτι η ωρα που θα την παρω μαζι με τις παντοφλες μου πλησιαζει!
Αυτα ακουω οταν μπω σπιτι και δειχνω αδιαφορος για την μεταφορα της στο υπογειο
Για να δείτε αυτό το περιεχόμενο χρειάζεται η συγκατάθεσή σας για τον ορισμό cookie τρίτων.
Για πιο λεπτομερείς πληροφορίες, ανατρέξτε στη σελίδα μας για τη χρήση cookies.
 
Η συμπεριφορά της ειναι μονο προς εμενα Αντωνη σε συνδιασμο με τον χωρο που μενει, εξαλλου τι αξια εχει το θεμα μου αμα υποκρυπτω την συμπεριφορα κ τα καμωματα της!
 
Η συμπεριφορά της ειναι μονο προς εμενα Αντωνη σε συνδιασμο με τον χωρο που μενει, εξαλλου τι αξια εχει το θεμα μου αμα υποκρυπτω την συμπεριφορα κ τα καμωματα της!

Αρα η γυναικα σου πρεπει να ζητησει απο καποιον να σε φιλοξενησει και να παρει το παιδι και το πουλι και να παει διακοπες!
 
Εμένα πάντως παιδιά δεν μου φαίνεται τραγική/ανυπόφορη αυτή η ένταση φωνής ειδικά έχοντας ζήσει με τα αμαζονάκια μέσα στο σπίτι αλλά και με το κοκατού. Παίρνοντας έναν παπαγάλο έχεις κάνει έναν συμβιβασμό αρχικά με τον εαυτό σου. Πώς περίμενες δηλαδή να είναι η φωνή του, ψιθυριστή; :D

Αν ήταν δικιά μου το κλουβί θα είχε μέσα ένα μεγάλο φρέσκο κλαδί απο ελιά/πεύκο/εσπεριδοειδές κάθε 2η μέρα, κρεμασμένο απο το ταβάνι. Πιστεύω θα ήταν πολύ πιο ήσυχη κι ότι τώρα η φωνή οφείλεται και σε βαρεμάρα.
 
Εμένα πάντως παιδιά *δεν μου φαίνεται τραγική/ανυπόφορη αυτή η ένταση φωνής ειδικά έχοντας ζήσει με τα αμαζονάκια μέσα στο σπίτι αλλά και με το *κοκατού. Παίρνοντας έναν παπαγάλο έχεις κάνει έναν συμβιβασμό αρχικά με τον εαυτό σου. Πώς περίμενες δηλαδή να είναι η φωνή του, ψιθυριστή; :D

Αν ήταν δικιά μου το κλουβί θα είχε μέσα ένα μεγάλο φρέσκο κλαδί απο ελιά/πεύκο/εσπεριδοειδές κάθε 2η μέρα, κρεμασμένο απο το ταβάνι. **Πιστεύω θα ήταν πολύ πιο ήσυχη κι ότι τώρα η φωνή οφείλεται και σε βαρεμάρα.
Στους περισσότερους δεν υπάρχει η ανάλογη φαντασία σχετικά με τις κραυγές των κοκατού Ανέστη...
...άντε κι επειδή στο 😉έταξα βρήκα μια φωτογραφία και τη βάζω εδώ (το...1999 με την 3η μου αδερφή)
64081

**Συμφωνώ και επαυξάνω
 
Δεν ειναι βαρεμαρα αλλα ανυπομονησία να τελειωνω με οτι κανω και να την παω εκει που θελει, μολις σηκωθω απο το τραπεζι σταματαει και περιμενει να δει που θα παω, αν ξανακατσω, ξανααρχιζει!
 
Δεν ειναι βαρεμαρα αλλα ανυπομονησία να τελειωνω με οτι κανω και να την παω εκει που θελει, μολις σηκωθω απο το τραπεζι σταματαει και περιμενει να δει που θα παω, αν ξανακατσω, ξανααρχιζει!
Ναι, αλλά εάν βρίσκει νέα ενδιαφέροντα κι ασχολίες στο μεγάλο κλουβί της Τάκη μου, ίσως η ανυπομονησία της για την αλλαγή χώρου μετριαστεί...
 
εχω την εντυπωση και την γνωμη, οτι η τουκη τον τακη τον εχει συνδιαση με το να την παει στο αγαπημενο της μερος, στο ησηχαστηριοτης. εγω πιστευω αυτο βολευη και την οικογενεια και την τουκη. συγουρα τα κλαδια και γενικος η ασχολιατης με κατι που της αρεσει θα της αποσπουσε λιγο την προσοχη. Προσωπικα πιστευω οτι τα ματια της θα ειναι παντα στραμενα στον τακη, και οι κραβιες της ετοιμες να θυμησουν οτι ειναι μια απετιτικια παπαγαλινα. Θα προτεινα να μπουν κλαδια ασχολιας και στο μικρο κλουβι
 
Τον τελευταιο καιρο η Τουκη παει στο υπογειο αλλα δεν μπαινει στο κλουβι, περιμενει να δει την Μαρια, μολις την δει αμεσως μπαινει
Σημερα ειχε βγει εξω η Μαρια και η Τουκη δεν εμπαινε μεσα, περιμενε εξω!
Την αφησα λοιπον κ πηγα να φαω!
Σε μια στιγμη ακουω φτερουγισμα!
Ναι ανεβηκε πανω και καθησε στο κλουβι της, εκραξε για λιγο και πεταξε στο δωματιο που καθεται η Μαρια στο λαπτοπ! Εκανε μια γυρα και ξανακατεβηκε στο υπογειο! Ανεβηκε κατεβηκε αλλες 2 φορες και τελικα μπηκε μεσα αφου δεν ειδε προκοπη! Κατεβηκα να της κλεισω την πορτα κ φυσικα εισεπραξα τις.φιλοφρονησεις της!
Τι να πει κανεις γιαυτο το πουλι! Kαι εμενα στο φτυσιμο 🙄
 
Πιστεψε με πανω απο 10 λεπτα κραξιμο δεν αντέχετε 😁
Τακη, έχεις ακούσει ringneck; Εχούν το ίδιο δυνατή φωνή ή ακόμη πιο δυνατή λόγω μεγέθους;
 
Back
Top