Φροντίδα Συμπεριφορά Αλεξανδρινού

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης takis1964
  • Ημερομηνία Ημερομηνία
Είμαι καμενος και σημαδεμενος εγώ με Αλεξανδρινους! 2 φορες κ τις 2 θελανε γυναίκα!
Ναι εχεις δικαιο σ αυτο που λες😀
Δεν είναι κ άπιαστο όνειρο!
Σε εμάς που μένουμε σε πολυκατοικίες φανταζει σαν άπιαστο όνειρο 😏
 
Τελευταία επεξεργασία από moderator:
Η δική μου φωνάζει εδώ και μέρες για φωλιά πάντως! Βγάζει κάτι κραυγές, την ακούει το μισό χωριό, 😀 Και ο αρσενικός ψάχνει γωνία να κρυφτεί) Είναι, όμως, λατρείες, αυτό ισχύει
 
Μια και τοπες χθες την ειχα βγαλει εξω και η Μαρια ηταν ξαπλωμενη στον καναπε με μια κουβερτα και τι εκανε; πεταξε και μπηκε στην κουβερτα απο το πανω μερος και εφτασε στα ποδια της και μετα καθησε κ κουρνιασε στο στηθος της!
Αυτο τοκανε και περσυ βεβαια και τογραψα με αφορμη το φωλιασμα! βεβαια αν συνεβαινε στην @ζιζι αυτο, εβλεπα με την Τουκη να κοιμοτανε 😂
 
Τελευταία επεξεργασία:
Μια και τοπες χθες την ειχα βγαλει εξω και η Μαρια ηταν ξαπλωμενη στον καναπε με μια κουβερτα και τι εκανε; πεταξε και μπηκε στην κουβερτα απο το πανω μερος και εφτασε στα ποδια της και μετα καθησε κ κουρνιασε στο στηθος της!
Αυτο τοκανε και περσυ βεβαια και τογραψα με αφορμη το φωλιασμα! βεβαια αν συνεβαινε στην @ζιζι αυτο, εβλεπα με την Τουκη να κοιμοτανε 😂
Απαπα καλύτερα να σου βγει το μάτι παρά το ονομα 😂
 
Γιατί εγώ δεν φοβάμαι νομίζεις; Μετρημένες κινήσεις κ προσεκτικες!
Παντως ενώ ως τα 2.5 με 3.0 δεν καθόταν πουθενά ήσυχα, τώρα στην μια ωρα τα 59 λεπτά καθεται στο σταντ, καμμια σχεση με την εφηβεία που ήταν γεμάτη περιέργεια και χαλαγε τα πάντα για να δει αν τρώγονται! Πριν ήταν για το Δαφνί!
Οταν τρωει πάντα καθεται και μας βλέπει τουρλωνοντας τον πισινουλι της, 😂 μην χάσει τίποτα
20191028_104425-1097x2257.webp20191028_104440-2257x1097.webp20191028_104418-1097x2257.webp
 
Τελευταία επεξεργασία:
Οχι όλον τον βρέχω, αλλά με το σπρευ σε μιση ωρα έχει στεγνώσει, εντάξει ίσως στην πλάτη λόγω της φορας των φτερών το νερο κυλάει κ δεν μπαίνει εσωτερικά, ενώ μπροστά έχει τα πουπουλακια που μουσκευουν αμεσως
 
Με αφορμή ένα πουλάκι που χάθηκε λόγω ανοικτής μπαλκόνι πόρτας, να πω και εγώ ότι μια φορά είχα ξεχάσει την Τουκη ότι ήταν έξω και είχα ανοίξει 1.5 μετρο συρόμενο για να ποτίσω! Η Τουκη της ήρθε να πετάξει όταν εμπαινα μέσα αλλά εκεί που θα ήταν το τζαμι αν ηταν κλειστή η βεραντα, έκανε στροφή και γυρισε πισω! Επίσης μια άλλη φορά πάλι είχα αφήσει 2 πόρτες στο υπογειο και την γκαραζοπορτα ανοικτή γιατί έκανα δουλειες! Ξεκίνησε λοιπόν να κατεβει υπογειο για να βρει το αγαπημένο της κλουβι, δεν το βρήκε στην θεση του, συνέχισε μπηκε στο γκαραζ έκανε κυκλο και ξαναγύρισε στο ισογειο!
Δεν ξέρω αν φοβήθηκε το άγνωστο η απο συνήθεια το έκανε, ελπίζω μόνο να μην τριτώσει και έχουμε κλαματα μετα. 😎
 
Back
Top