Φροντίδα Συμπεριφορά Αλεξανδρινού

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης takis1964
  • Ημερομηνία Ημερομηνία
Ποιανει νοτες βραχνιαζει καθαριζει! Χαχα! Γενικα τα απογευματα ειναι η ωρα του! Εχω γινει χαζομπαμπας ισως γιατι ο πρωτος μου δεν το ειχε στην παρλα αλλα στα χαδια! Το αναποδο αυτος! Παντως νομιζω την @maria p φωναζει να του δωσει καμμια οδηγια!:D
 
Θέλει να δείχνει ''άγριος'' και του χαλάς την εικόνα...🙄
😀 σωστος!
Εννοουσα οτι ειναι σαν πανθηρας. Με σκληρη φωνη και αγριο παρουσιαστικο! Γκρρρρρ 😡😎
 
Εδω και κανα μηνα οταν φωναζε Τουκη, η Μαρια του ελεγε Τουκη Ντουντουνη και Τουκη Λυγουρη!
Ετσι λοιπον ξαφνικά προχθες αρχισε και φωναζε Λιγουρη Λιγουρη κ αργοτερα Ντουντουνη Ντουντουνη Τουκη Ντουντουνη! 😀 εχει πολυ πλακα η πονηροφατσα!
 
... Ξαφνικα προχθες αρχισε και φωναζε Λιγουρη Λιγουρη κ αργοτερα Ντουντουνη Ντουντουνη Τουκη Ντουντουνη! 😀 εχει πολυ πλακα η πονηροφατσα!
Να του μαθαίνετε λοιπόν μόνο αυτά που θέλετε ν΄ακούσετε😛... Θέλω ν΄ακούσω το: Λιγούρη Λιγούρη! 😛
 
Θεικός!) Και ο δικός μας Ρόκκος μαζί με την Κοκό (Αλεξανδρινοί) έχουν μάθει καινούριες λέξεις, έχουν γείτονα τον Τάσο τον Ζακό, που από το πρωί γλώσσα δεν βάζει μέσα και το απόγευμα, που τα βγάζω βόλτα και τα 3 αρχίζει το χάος, ο καθένας τσαμπουνάει τα δικά του) Μπράβο στον Τούκι, το όμορφο πουλάκι!) Αυτό σημαίνει πως είναι πολύ ευτυχισμένος μαζί σας) Μπράβο και εις ανώτερα!)
 
IMG_20170916_161953-800x449.webp IMG_20170916_162007-800x449.webp Οτι διαβαζεται γενικα για Τους Αλεξανδρινους δεν. Ισχυουν για, τον Τουκη... Ουφφφ!
Ειπα να του παρω μια μπανιερα για μεγαλους παπαγαλους μπας κ αρχισει να κάνει μονος του μπανιο! Πληρωνω 30 και σε μια εβδομαδα ερχεται η σουπερ ντουπερ μπανιερα! Σε 10 λεπτα απο την τοποθέτηση αρχιζει να τρωει τον ξύλινο βατηρα, την μαζευω και την ξαναβαζω μετα απο 2_3 ωρες! Ακολούθως προσπαθουσε να σπασει το πλαστικο κελυφος, στο πρωτο κριτς τον παιρνω χαμπαρι και η αποφαση εληφθη! Ξανα μανα στο ψεκαστηρι! Τωρα πεστε μου ειναι κατασταση αυτηηη;😡
 
Οτι διαβαζεται γενικα για Τους Αλεξανδρινους δεν. Ισχυουν για, τον Τουκη... Ουφφφ!
Ειπα να του παρω μια μπανιερα για μεγαλους παπαγαλους μπας κ αρχισει να κάνει μονος του μπανιο! Πληρωνω 30 και σε μια εβδομαδα ερχεται η σουπερ ντουπερ μπανιερα! Σε 10 λεπτα απο την τοποθέτηση αρχιζει να τρωει τον ξύλινο βατηρα, την μαζευω και την ξαναβαζω μετα απο 2_3 ωρες! Ακολούθως προσπαθουσε να σπασει το πλαστικο κελυφος, στο πρωτο κριτς τον παιρνω χαμπαρι και η αποφαση εληφθη! Ξανα μανα στο ψεκαστηρι! Τωρα πεστε μου ειναι κατασταση αυτηηη;😡
😀, κλάφτα, Χαράλαμπε, τα 30 ευρώ για την πμανιέρα!) Λοιπόν, τι κάνουμε εμείς και κάντο και εσύ, αν έχεις ένα τραπέζι και λίγη όρεξη να συμμάσεις μετά. Ανοίγουμε το τραπέζι, βάζουμε στην μέση ένα ταψί με χλιαρό νερό και πιάνουμε και το ψεκαστήρι. Ο Ρόκκο και η Κοκό μια χαρά κάνουμ τα μπάνια τους έτσι, άνετα και χωρίς ζημιές, αφού και να δαγκώσουν το ταψί- σιδερένιο είναι. Μετά, αφού το ευχαριστηθούν και τελειώσουν, σκουπίζουμε όλα τα νερά γύρω και αυτό ήταν.
Απλά, φθηνά και σούπερ ντούπερ!)
 
IMG_20170916_164930-800x449.webp IMG_20170916_164902-800x449.webp Εχω κλουβι για αυτην την δουλεια, σιγα μην κατσει ο τουκη σε ταψι, ακινητος κιολας! Απλα ζηλεψα αλλους που κανανε μπανακι! Εμεινα στοκ με την καινουργια μπανιερα τωρα να μου τα χωνει η Μαρια οτι αντι να παρω κατι στο παιδι προτιμησα τον παπαγαλο! Και νααα η παντοφλα μετα! 😀!
 
View attachment 51538 View attachment 51539 Εχω κλουβι για αυτην την δουλεια, σιγα μην κατσει ο τουκη σε ταψι, ακινητος κιολας! Απλα ζηλεψα αλλους που κανανε μπανακι! Εμεινα στοκ με την καινουργια μπανιερα τωρα να μου τα χωνει η Μαρια οτι αντι να παρω κατι στο παιδι προτιμησα τον παπαγαλο! Και νααα η παντοφλα μετα! 😀!
Ναι, είναι και αυτό! Την μπανιέρα, όμως, βάλτην στην αποθήκη, μήπως άμα μεγαλώσει κι άλλο λίγο και σταματήσει τα χαζά των εφήβων, καταλάβει το σκοπό της και κάνει τελικά μπάνιο εκεί μέσα) Εμείς δεν πετάμε τίποτε και πολλές φορές πράγματα αρχικά άχρηστα τελικά μας εξυπηρέτησαν πολύ.
 
:D🙄Καλα που μου τοπες, αντε να μεγαλωσει λιγο μπας κ ηρεμισει! Και εγω μαζι!
Καταρχάς, τώρα που βλέπω και τις φωτό, είναι σαν φωλιά περισσότερο, σκοτεινή. Ούτε και εγώ θα την εκλάμβανα βασικά σαν μπανιέρα!) Η δική μας Κοκό σίγουρα θα έμπαινε μέσα και θα κρυβόταν! Αν δεν τη λυπάσαι, δωστου την για παιζνίδι, βάλε μέσα διάφορα. Γενικά τέτοιες μπανιέρες πρέπει να είναι από πλεκσιγκλάς διάφανο, αυτό συνιστούν οι Αμερικάνοι και οι Αυστραλοί. Να βλέπεις και τι κάνει εκεί μέσα.
 
Τάκη, φαντάζομαι έχεις δοκιμάσει μεταλλικά σκεύη για μπανιέρες; Εννοώ που να μπαίνουν μέσα στο κλουβί.
 
Τάκη, φαντάζομαι έχεις δοκιμάσει μεταλλικά σκεύη για μπανιέρες; Εννοώ που να μπαίνουν μέσα στο κλουβί.
Οχι γιατι αν ειναι να το καθαριζω απο τις κουτσουλιες του μεχρι να δοκιμασει να μπει και λογω μεγεθους κλουβιου να αλλαζω και τα 5 διαφημιστικα σουπερ μαρκετ μαζι με το απορροφητικό χαρτι του... Ειπα να κανω την ζωη μου ποιο ευκολη, αλλα δεν το βλεπω
Η παλιά λοιπον μεθοδος:μικρο κλουβι ψεκασμα, βγαλσιμο, πεταγμα, στεγνωμα!
 
Back
Top