Φροντίδα Συμπεριφορά Αλεξανδρινού

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης takis1964
  • Ημερομηνία Ημερομηνία
και να φανταστης νομιζα οτι μονο εγω εχω τοσο αναποδο παπαγαλο, για τον γωγο λεω τον ζακο. τα ιδια κανει και σε εμενα. τους πειρα δυο πολη ωραια κυπελα για να τους βαζω πρωτα τα λαχανικα και μετα τα φρουτα. Ο ιου σενεγαλης το καταχαρηκε. Ο γωγος με ειδε τοσο χαρουμενο και σκευτηκε μαλλον οτι η πολη χαρα κανει κακο. επιασε το μπολ με την μια και το πεταξε κατω. του το ξαναβαζω. τα ιδια. εγινε τεσσερις πεντε φορες, στο τελος τσακωθηκαμε και τελος. το ωραιο ειναι οτι οταν μου τα χωνη στο τελος κανει μπααα. επισης ετσι για το φιναλε του εκοψε ενα κοματι. Πιστεψεμε σε νοιωθω. αλλα τα ατυμα ειναι τρελα. εγω τον γουσταρω που ειναι ασυμβηβαστως. Παρτην μαζι σου στην δουλεια και οταν την βλεπεις να θυμασε τον τουκη και να γελας.
 
Είναι σκοτεινή για μπανιέρα, ασχέτως με την καταστροφική μανία του Τούκι😛
άσχετο-σχετικό με τις παραξενιές τους...όταν έβαλα στον Μάριο την ''μεγάλη'' διάφανη μπανιέρα, μπήκε μέσα μόνο όταν (κατάλαβα και) κόλλησα (εξωτερικά) στον πάτο της ένα κομμάτι χαρτί, έτσι ώστε να αισθάνεται ασφάλεια (ότι δεν κινδυνεύει να πέσει; 🙄😵 )
 
Σισσυ συμφωνω αυτο το πλεξιγκλας ειναι καπως, ομως ο δικος μου αν. Και πηγε να το δει ξεκινησε απο το αν σπαει κ αν ειναι νοστιμο! τα ιδια εκανε κ στις πατηθρες καθε βδομαδα αγοραζα αλλες ωσπου εφτιαξα δικες μου απο κλαδια λειλαντ κ ξεμπερδεψα! Μαλλον.σε μηχανουργειο θα παω να φτιαξω ανοξειδωτη με αλεξισφαιρο πλεξιγκλας! (Χιουμορ)παντως στο σαιτ που αγοραστηκε υπηρχαν αρκετες φωτο με ευτυχισμενους ζακο και αλλους που μπανιαριζοντουσαν κεφατοι, λες κ γυρναγανε απο τον Βεροπουλο!
 
Διχρονησε ο Τουκη και σαν μεγαλος ποια κανει το μπανιο του χωρις να φοβαται πλεον! Ως το Φθινοπωρο φοβοτανε πολυ το φλιτ και αναγκαζομουνα να τον κανω μπανιο μεσα στο μικροτερο κλουβι! Τωρα ποια καθετε αταραχος και κανει το μπανακι του με θέα!
viber imag1e1.webp viber 11image.webp vib11er image.webp
Δεν βλεπω ομως τον δακτυλιο που βγαζουν τα αρσενικα πουλια, μια ελαφρια σκια μονο αλλα ως εκει! Οποτε σε 6 μηνες θα ξερω αν ειναι ο Τουκη, η η Τουκη! Παντως εχει γλυκανει πολυ με την Μαρια και εχει αγριεψει πολυ με εμενα! Καθετε μονο επανω μου οταν βλεπει κατι να φτιαχνω η να τρωω! Η Μαρια εχει φτασει στο σημειο να τον σκεπαζει με κουβερτα κ αυτος να κακαριζει ευτυχισμένος!
Αβυσσος η ψυχη των πουλαδιων !
 
Δεν έχω εμπειρία αλλά απ' όσο διαβάζω, το δαχτυλίδι εμφανίζεται μεταξύ 24 και 36 μηνών και ξεκινάει με μαύρο χρώμα. Εσύ τι βλέπεις; Τεστ δεν σκέφτεσαι να κάνεις ε;:)
 
πρεπει να τραβηξω ζωντανο φτερο και δεν ειναι κατι που θα ηθελα να κανω γιατι θα μπω στην μαυρη λιστα του (τωρα ειμαι στην γκρι ):D 6 μηνες ακομα θα περασουν 🙄
😀χα έκλαψα άμα τραβήξεις να έχουμε βίντεο να σε δούμε ποσό θαρραλέος είσαι 😀
 
Κοιτα συνηθως λενε οτι υπαρχει μια παραπανω αγαπη με το αντιθετο φυλο! Αν πουμε οτι ισχυει και τετοιο τοτε για αγορακι παει!
Πέρα απ' ότι είναι γνωστός ξυλοκόπος και μαστρο-χαλαστής :D
 
πρεπει να τραβηξω ζωντανο φτερο και δεν ειναι κατι που θα ηθελα να κανω γιατι θα μπω στην μαυρη λιστα του (τωρα ειμαι στην γκρι ):D 6 μηνες ακομα θα περασουν 🙄

Αν γίνει αστραπιαία και τραβώντας πουπουλάκια από σημείο κοντά στο μπουτι του, δε θα καταλάβει τιποτα...
**βάλε τη σύζυγο να το κάνει,ώστε να έχεις λίγες ελπίδες να έρθει πιο κοντά σου..:D
Όπως και να έχει... Οτι και να να είναι το πουλάκι... Είναι πανέμορφο και καλοφροντισμένο!
Να σας ζήσει και να έχετε μια καλή ζωή μαζί !
 
Πέρα απ' ότι είναι γνωστός ξυλοκόπος και μαστρο-χαλαστής :D
Μαρια χθες καθοτανε στον ωμο της Μαριας κ καποια στιγμη τον νοιωθει να κατεβαινει στην πλατη της, σε κλασμα δευτερολεπτου ακουει ενα κρακ ! Ηταν η γωνια της πλατης μιας καρεκλας ικεα που ειχε δαγκωσει! Εκανε μια ρωγμη 2.5 ποντους αριστερα κ δεξια στην γωνια και τωρα θελει ξυλοκολα για να μην φυγει! Σημερα μου ειπε, ολο απο εκει παει για να συνεχισει το εργο του αλλα εχουμε μια πετσετα απο πανω κ τον προλαβαινουμε! Τις προάλλες στα ντουλαπια επανω στην κουζινα εκανε ενα κοψιμο σε μια γυψοσανιδα που ευτυχως δεν φαίνεται κ την σκεπασα με ενα κομματι αλουμινιο για να μην συνεχισει την εργασια του!
 
Χα χα χειρότερος απ' τον Παντέλα το κουτάβι είναι αυτός. Έφαγε τη πλάτη του καναπέ και το μπράτσο της πολυθρόνας 😡
 
Μαρια χθες καθοτανε στον ωμο της Μαριας κ καποια στιγμη τον νοιωθει να κατεβαινει στην πλατη της, σε κλασμα δευτερολεπτου ακουει ενα κρακ ! Ηταν η γωνια της πλατης μιας καρεκλας ικεα που ειχε δαγκωσει! Εκανε μια ρωγμη 2.5 ποντους αριστερα κ δεξια στην γωνια και τωρα θελει ξυλοκολα για να μην φυγει! Σημερα μου ειπε, ολο απο εκει παει για να συνεχισει το εργο του αλλα εχουμε μια πετσετα απο πανω κ τον προλαβαινουμε! Τις προάλλες στα ντουλαπια επανω στην κουζινα εκανε ενα κοψιμο σε μια γυψοσανιδα που ευτυχως δεν φαίνεται κ την σκεπασα με ενα κομματι αλουμινιο για να μην συνεχισει την εργασια του!
Ζημιάρης... Ο μικρός
 
Οταν ακουω εδω μεσα οτι πρεπει να τα αφηνουμε 2-3 ωρες ελευθερα σκεφτομαι οτι αν οντως ετσι εκανα θα ηθελα καθε λιγο κ λιγακι ανακαίνιση! 10 με 20 λεπτα, πρωι και απογευμα και ειναι μια χαρα ο νεος!
 
Back
Top