Γενικά Τα νέα μου μωράκια Budgie

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης Georgina
  • Ημερομηνία Ημερομηνία
Τι ομορφα μπατζομωρααα. Κουκλακια ειναι...

Τελικα ειναι 3 πρασινα και 2 γαλαζια;
 
Σας ευχαριστώ πολυ όλους για τις ευχες!

Τα μικράκια μεγαλωσαν και έβγαλαν φτεράκια! Απολαυστε τα!

Θα τα δειτε εκτος της στενής φωλιας σε ένα ξυλινο ανοιχτο κουτακι για να παρουν λιγο δροσερό αεράκι. Οπως θα παρατηρησετε δεν εχασαν την ευκαιρία να περιποιηθουν το νεο τους φτερωμα. Το σκόρ μας έιναι 3πράσινα-2 μπλε!
 

Συνημμένα

  • me fterakia 003.webp
    me fterakia 003.webp
    69 KB · Προβολές: 144
  • me fterakia 004.webp
    me fterakia 004.webp
    67 KB · Προβολές: 142
  • me fterakia 013.webp
    me fterakia 013.webp
    24,3 KB · Προβολές: 148
  • me fterakia 024.webp
    me fterakia 024.webp
    43,8 KB · Προβολές: 164
  • Like
Αντιδράσεις: Sissy
Eιναι κουκλια ζωγραφιστα.:D'

Εχω να πω πως το μπλε της 4ης φωτογραφιας ειναι πολυ γλυκο.Αυριο μολις τα ξαναπιασεις δωσε του ενα φιλακι απο μενα στα χνουδια του.😛
 
Τα Budgie ήταν από τα πρώτα πουλιά που είχα. Είναι πανέμορφα! Θα με κάνεται να ξαναπάρω μετά από 15 χρόνια σχεδόν 🙂
 
  • Like
Αντιδράσεις: Pigaki
τελεια ολα τους.. Νομιζω πως αυτο στην τριτη φωτο ειναι η πιο μεγαλη σου αδυναμια...
 
Πωπω! Πως μεγαλωνουν τοσο γρηγορα!
Ειναι ολα τους πολυ ομορφα!
 
Τζωρτζίνα να τα χαίρεσαι τα γλυκούλια σου. Τι μου θύμισες όμως, πριν απο περίπου 6 χρόνια είχα κάνει μια οικογένεια από 29 τέτοια γλυκούλια, αχ νομίζω θα το ξανακάνω:)
 
Σοφία μου σου το ευχομαι ολοψυχα να ξανακάνεις μια νέα αρχή! Είναι πράγματι πολυ γοητευτικά πλασματάκια! Δεν εχουν βεβαια την προσωπικότητα ενός μεγάλου παπαγάλου που μιλάει, αλλα σας βεβαιώνω πως "μιλάνε" με τις τοσο εκφραστικές κινήσεις τους, το βλέμμα τους, το υφος τους... Θα μπορουσα να μιλάω ωρες... Το μονο όμως που θελω να σας πω είναι οτι έχουν γοητευσει και το συζηγό μου ο οποίος παρεπιτπόντως παρόλο που αγαπαει τα ζωάκια δεν έχει αγγιξει ποτε κανένα ζωο. Κι όμως, τα μωρά τα χαιδεψε... Παει τον "χάλασα " και αυτόν! 😛 βεβαια μετα αποστειρωθηκε με Βεταντιν αλλα ηταν μια καλή αρχη!:D

Ειναι λατρεμενα! Και για τα 5 εχει βρεθει ήδη μια οικογένεια. Επιφυλασσομαι στην επόμενη γεννα ( οχι τωρα μες το καλοκαιρι, αργοτερα) αν θελει καποιος να του χαρισω πολυ ευχαριστως! Μονο που θα μπειτε σε λιστα αναμονης και θα τηρηθεί αυστηρη σειρά προτεραιότητας.. Σε ολους τους αιτουντες θα δοθεί αριθμός πρωτοκόλλου... Παει την ψωνισα... κατι τα πουλάκια, κατι η ζεστη...😛
 
Πάντως μπράβο που μπόρεις και τα αποχωρίζεσαι, εγώ δεν μπορώ να το κάνω και τότε που τα έδωσα έπερνα συνέχεια τηλ. Για να μάθω τι κάνουν.;
 
Back
Top