Γενικά Τα πρώτα μωράκια για το 2018

Σας ευχαριστω ολους για την εμψυχωση! 🙂Θα σας πω τι εκανα και μαλλον επιασε 😉.Αφου ειδα οτι κοιμαται εξω απο τη φωλια, της αναψα λιγο το φως και αμεσως μπηκε μεσα στα μικρα.. Μολις ειδα εγω αυτο, αμεσως της κλεινω το φως και λεω για να δουμε τι θα γινει τωρα... Και... Εκατσε μεσα👍και κοιμαται εδω και πολυ ωρα μεσα στη φωλια🙂.
 
Κατερίνα... Μια απ' τα ίδια είχα κάνει κι εγώ μια χρονιά (με τη διαφορά ότι είχα ρίξει και μερικά βρισίδια στην κανάρα πριν, αλλά αυτή, δεν έπαιρνε από λόγια😱).
 
Τελευταία επεξεργασία από moderator:
Ειναι οι αδυναμιες μου! Δεν τα χορταινω😉.
Είναι και τα πρώτα πουλάκια που γεννιούνται στο σπίτι σου Κατερίνα;
Τώρα πιο ζευγάρι περιμένουμε;
 
Είναι και τα πρώτα πουλάκια που γεννιούνται στο σπίτι σου Κατερίνα;
Τώρα πιο ζευγάρι περιμένουμε;
Οχι Γιαννη μου, ειχα ξανα δυο μωρακια το 17, εκεινα ηταν τα πρωτα! Κοιτα, τωρα εχω το ζευγαρι που ειχε κανει τα 4 ασπορα αυγα και αφου χαλασα τη φωλια, εχουν ξαναφτιαξει φωλια και καθεται η καναρα, αλλα χωρις αυγο ακομη.. Ελπιζω αυτη τη φορα να παμε καλυτερα.. Το τριτο και τελευταιο ζευγαρι με την τσαουσα, μετα τα 7 ασπορα αυγα και αφου χαλασα τη φωλια, ακομη δεν εχουν ξαναφτιαξει..Αρα περιμενω και βλεπουμε👎.
 
Καλημερα σε ολη την παρεα! Σημερα και το τριτο μου ζευγαρακι φτιαχνει φωλια.🙂
Καλησπέρα Κατερίνα! Μπράβο! Άντε με το καλό! Καλή τους αρχή!
 
Το τρίτο ζευγαράκι Κατερίνα ειναι με το λευκό θηλυκο; Ο μπαμπάς τι χρωμα ειναι;
 
Σας ευχαριστω ολους πολυυυ! 🙂 Να ρωτησω κατι;Η μαμα σημερα κοιμαται εξω,υπαρχει προβλημα;👎Σημερα τα μωρα ειναι 8 ημερων.
Μην ανησυχεις και μενα το ιδιο εκανε.Αυτα ξερουν καλυτερα απο εμας😉
 
Τα θερμά συγχαρητήρια Κατερίνα και από εμένα.
Τα αποτελέσματα είναι πιο γλυκά όταν έρχονται μετά από πολύ κόπο, αγωνία και προβλήματα.
Δικαίως σου αξίζουν πολλά μπράβο.
 
Τα θερμά συγχαρητήρια Κατερίνα και από εμένα.
Παναγιωτη μου σ ευχαριστω τοσο τοσο πολυ για τα καλα σου λογια! Με συγκινησες μιλωντας μου τοσο ωραια! Κι εσυ να σαι παντα καλα και οτι επιθυμεις! 🙂

Μην ανησυχεις και μενα το ιδιο εκανε.Αυτα ξερουν καλυτερα απο εμας😉
Ελενη μου συμφωνω απολυτα μαζι σου! Καποιες φορες τελικα πρεπει να χαλαρωνουμε και να τα αφηνουμε να κανουν μονα τους αυτο που ξερουν καλα! Πολυ καλυτερα απο εμας! 😉

Το τρίτο ζευγαράκι Κατερίνα ειναι με το λευκό θηλυκο; Ο μπαμπάς τι χρωμα ειναι;
Γιαννη μου το τριτο ζευγαρακι ειναι με την τσαουσα σου! Το λευκο τελικα μεχρι τωρα δεν ζευγαρωσε και απ οτι βλεπω ουτε προκειται, δεν ξερω τελικα αν ειναι θηλυκο, γιατι την ειχα σε ζευγαρωστρα 2 μηνες με ferti vit και ολα τα υπολοιπα και δεν εδωσε καμμια σημασια στον αρσενικο και δυο φορες που της εβαλα νημα και φωλια, ουτε που τα κοιταξε..👎
 
Τελευταία επεξεργασία από moderator:
Κατερίνα, κάτι όμως πρέπει να είναι είτε αρσενικό είτε θηλυκό. Μήπως να το πιάσεις και να βγάλεις φωτό από την αμάρα του, τώρα που είναι η εποχή και θα φαίνεται και να μας το δείξεις; Μπορείς ενδεχομένως και να συνεχίσεις το θέμα που είχα ανοίξει...
 
Στο τέλος θα αποφασίσει να εξέλθει και θα πάθεις πλάκα μαζί του! Είναι πολύ χαριτωμένο! :D
Μεγάλωσαν πολύ γρήγορα! Πως περνάνε οι μέρες! Με το καλό να τα καμαρώσεις να πεταρίζουν!
 
Back
Top