Γενικά Τα πρώτα μωράκια για το 2018

Τέλεια..άντε του χρόνου να επιχειρήσεις και δακτυλίδωμα!
Στεφανε φοβαμαι να επιχειρησω... Οχι τοσο το να τα περασω, οσο το τι μπορει να κανει η μαμα αμα δεν τα θελει... Και απο το πουθενα και χωρις λογο, να μου παθουν και κατι σοβαρο τα μωρα😱.​
 
Κατερίνα, αυτά είναι τα άρρωστα από τα οποία μετέφερες το αυγό σε άλλη φωλιά;
Μήπως, όταν και αν μπορείς, να μας έβαζες φωτό σε ένα ποστ, από την (δεν ξέρω γιατί έχω την αίσθηση ότι είναι θηλυκό το μικρό) μικρή + τους βιολογικούς γονείς της για να δούμε τον συνδιασμό χρωμάτων;
 
αν οι 2 γονεις ηταν μη κανελι χρωματος, το μικρο θα ηταν 100% θηλυκο βασει γενετικης, γιατι θα ηταν φορεας του κανελι ο αρσενικος, συνδυασμος που δινει μονο κανελι θηλυκα κατα 25%.. Εδω η μανα ειναι σινναμον αρα εχουμε το συνδυασμο αρσενικος φορεας του κανελι-σινναμον θηλυκια που δινει 25% αρσενικα κανελι- 25% θηλυκα κανελι, αρα το μικρο αυτο ειναι ειτε αρσενικο ειτε θηλυκο 50-50.Απλα γενικα το 90% των σινναμον που ''κυκλοφορουν'' ειναι θηλυκα γιατι οι εκτροφεις ειτε εν γνωσει ειτε οχι εμπιπτουν στον 1ο συνδυασμο και σπανια στον αλλον συνδυασμο με στοχο να βγαλουν και κανα αρσενικο σινναμον(υπαρχουν κι αλλοι συνδυασμοι για το χρωμα αυτο που αναλυονται στο αρθρο κατω κατω http://timbradoscanary-r74.blogspot.com/2012/04/blog-post.html )
 
Τελευταία επεξεργασία από moderator:
Σας βλεπουμε και σας καμαρώνουμε!
Κατερίνα έχεις αρχίσει εκπαιδευση, ή όχι ακόμα;
Εδώ υπάρχουν 7 αρχεία τα οποία θα μπορούσες να γράψεις σε ενα cd ή κινητό και να τους τα παίζεις 1 ωρα το πρωί και 1 ώρα κατά το σούρουπο, πριν κοιμηθούν. https://www.elit-timbrado.gr/doc_library/cd__timbrado.html
Αν δεν μπορέσεις να τα γράψεις απο μόνη σου, τότε σκέψου να δώσεις (θα σου πει εκείνος οδηγίες) απομακρυσμένη πρόσβαση στον γιο μου, του υπολογιστή σου η του κινητού σου, και θα στα γραψει εκείνος.
 
Γιαννη μου για μια ακομη φορα σ ευχαριστω τοοσο πολυ για την προθυμια σου και τη συγκινητικη σου καλοσυνη! 🙂Εχω γραψει ηδη cd με φωνες και τους το βαζω εδω και λιγες μερες!
 
Back
Top