Αναπαραγωγή Τα gouldian πεταξαν κατω νεοσσους

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης Ariadnh
  • Ημερομηνία Ημερομηνία
Καλά έκανες και τα έβαλες πίσω. Απότι έχω διαβάσει κάποια ζευγάρια μπορεί να το κάνουν αυτό στην αρχή και πολλές φορές το σταματούν. @Wind-sa & @YannisK τα φώτα σας να βοηθήσουμε την Αριάδνη.
 
Ένα ταισμενο. Τρία όχι. Δύο εκτός φωλιάς και ένα το πήραν στην άκρη. Μάλλον θα το πετούσαν.
 
Βάλε πολύ φαγητό, μήπως φοβούνται έλλειψη τροφής;
 
Να τα δώσω σε μια θηλυκιά μου από τα καναρίνια μου; Δεν έχει φωλιά αλλά μήπως το μητρικό ένστικτο; Ή λέω βλακιες;

Βάλε πολύ φαγητό, μήπως φοβούνται έλλειψη τροφής;
Έχω 4 ταιστρες γεμάτες. Έχουν κεχρί άλλου. Έχουν άλλου αυγοτροφη (που δεν την αγγίζουν). Τι άλλο να βάλω;
 
Τα έχεις πολύ κοντά στην φωλιά; Μην κάνουν χιλιόμετρα στο πήγαινε-έλα.
 
εε όπως είναι ή θήκες τα βάζω. Ουφου. Με αγχωσαν. Μόνο το ένα θέλουν.
 
Βάλε εξτρά ταΐστρες κοντά στην έξοδο της φωλιάς Αριάδνη, με αυγοτροφή και κεχρί.
 
Όσο είμαι εδώ δεν πετάνε κανένα. Θα βάλω camera. Αν είναι ο πατέρας θα τον φύγω. Εγώ πιστεύω αυτός είναι. Όλη μέρα ενοχλεί την φωλιά.
 
Παιδιά βοήθεια. Τα έριξαν πάλι. Ελεος
Μήπως φορούν δαχτυλίδια στα πόδια τους;
Γιατί στα καναρίνια... όταν μπουν δαχτυλίδια... σε κάποιες περιπτώσεις αρχίζουν παρόμοια βάσανα.
 
Ή μάνα είναι. Πως το κρατάει έτσι; Χριστέ μου. Το έβαλε μέσα στην ταιστρα και μετά το έριξε κάτω.

Τα μικρά δεν φορούν δαχτυλίδια και είναι λογικό αφού ακόμη μέρα δεν έκλεισαν. Ή μητέρα φοράει.
 
Ή μάνα είναι. Πως το κρατάει έτσι; Χριστέ μου. Το έβαλε μέσα στην ταιστρα και μετά το έριξε κάτω.

Τα μικρά δεν φορούν δαχτυλίδια και είναι λογικό αφού ακόμη μέρα δεν έκλεισαν. Ή μητέρα φοράει.
Τα βλέπει ως ξένο σώμα...
Θα χρειαστείς επιμονή και υπομονή...
Κάτι μπροστά στην πόρτα να περιορίσει τη δράση ή ακόμη καλύτερα τις πτώσεις.
Ετοιμάσου για το τάισμα νεοσσών.
Εικάζω πως πολύ σύντομα θα το χρειαστείς.
 
  • Like
Αντιδράσεις: ianos
Αν τα αφήσεις με τον πατέρα; Αυτός τι συμπεριφορά έχει;
 
  • Like
Αντιδράσεις: ianos
Δεν ξέρω. Μόνο την μάνα είδα να το κάνει. Υπάρχει ακόμη ένα αυγό γόνιμο. Ο πατέρας κάθεται συνέχεια και νομίζω αυτός ταιζει γιατί έχω δει δύο ταισμενα και το μόνο που βγήκε για φαι είναι το αρσενικό. Έχω κλείσει από παντού για να μην πέσει και κανένα εκτός κλουβιου. Είναι ψηλά το κλουβί και άμα πεσουννν

Τα πετάει συνέχεια.

Να δοκιμασω σε θυληκο καναρίνι; Δεν εχω φωλιές με μικρά. Ούτε με αυγά. Αλλά λέω μήπως.
 
Μπα, τίποτα αν είναι να βγάλεις την μάνα εντός της ημέρας. Ελπίζω να μπει και κανένας που να ξέρει. Γιατί εμείς τώρα, υποθέσεις κάνουμε.
 
  • Like
Αντιδράσεις: ianos
Κάθε φορά που βγαίνει πετάει ένα.
Δεν υπάρχει κίνδυνος να του κάνει ζημιά; Τα δαγκώνει και τα βγάζει έξω.
 
Back
Top