Φροντίδα Τι να κανω για να νιωθει ανετα το νεο parrotlet μου;

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης karalos
  • Ημερομηνία Ημερομηνία
Καλημερα παιδια! Ειναιμφυσιολογικο να θελει να κημαθει εκτοσ κλουβιου; Γιατι χθες κημιθικε επανο στο κλουβι και σκεπασμενος με τι υφασμα που σκεπαζω το κλουβι
Πως καθορίζεται το φυσιολογική και το αφύσικο στις συνήθειες και τις προτιμήσεις ενός πλάσματος; Αν κάποια συνήθεια τείνει για κάποιο λόγο να γίνει επικινδυνη για το ίδιο ή δεν συνδυάζεται με την οργάνωση ζωής σας, τότε πρέπει να την κόψεις άμεσα. Διαφορετικά γιατί να μπεις στην λογική του φυσικού - αφύσικου;
 
Με την ενοια του δεσιματος που εχουμε. Ξερω οτι το πουλακι δεν ζει φυσιολογικα με την ενοια του οτι δεν ζει στη φυση. Μου αρεσε απο τη μια γιατι ειθελε να κημιθει στην αγκαλια κ σγη χουφτα μου αλλα απο την αλλη δεν το θελω γιατι πολυ οι λογοι που δεν θελω
 
Ναι αν ξαναδιαβάσεις δεν μας είχες πει ότι ήθελε να κοιμηθεί στο χέρι σου, αλλά στην οροφή του κλουβιού.
 
  • Like
Αντιδράσεις: Sissy
Ξεκινισε απο το χερι δεν εμπενε στο κλουβι με τπτ ανεβηκε στην οροφη κ εκει κημηθηκε
 
Βρε παιδια δεν μπορω να καταλαβο μετα απο παιχνιδι κ χαιδεμα αρχιζει με δαγκονει κ οταν μιλαο δεν σταμαται, επιμενη κ αναγκαζομε κ τον βαζω στο κλουβι τι να κάνω;
 
και ο δικος μου ετσι ειναι οταν δεν θελει παιχνιδια δαγκωνει, πρεπει να το συνηθισεις"...
 
Βρε παιδια η αμμο που βαζω στο μικρο μυριζει πολυ τη να κάνω; Τι να βαλω;
 
Βαζο μια ντοναλτ ειναι σενχαρτινο κουτακι καθε 2μερες αλλαζω
 
Βρε παιδια η μυτη του μικρου εγινε καφε ξαφνικά να ανυσηχο για κατι;
 
Ευτιχος εφυγε καπου χτυπησε ο μικρος κ ηταν κοκκινο οχι καφε
 
Κοίτα στο κλουβί λοιπόν μήπως υπάρχει κάτι και σου ξανατραυματιστεί.
 
οταν το βγαζεις εξω να εχεις τραβηγμενες τις κουρτινες και αν εχεις και κανενα καθρεφτη να τον καλυπτεις με κατι.
 
ένα παιχνιδι ειχε σπασει κ εκει χτυπισε το ειδα κ το αλλαξα εδο κ μερες
 
Πόσο μικρός είναι Θοδωρή; Δεν θυμόμαστε την ηλικία μετά από τόσες σελίδες. Δώσε πάντως δεν θα το βλάψει. Επίσης αν δεις τον τίτλο του θέματός σου, δεν γίνεται ό,τι σκέφτεσαι να το γράφεις εδώ. Πρέπει να υπάρχει ερώτηση σε αντίστοιχη κατηγορία. :)
 
Ειναι 3μηνον Μαρια,Δεν ανοιγω αλλα θεμα επειδη ρωταο συνεχεια για παρροτλετ
 
Back
Top