Ασθένειες Το καναρίνι μου εχει άσθμα

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης eva vrs
  • Ημερομηνία Ημερομηνία
Κανεις δεν εξεταζει τζαμπα.. Αμα ειχα την δυνατοτητα αυτην την στιγμη εννοειται και θα τον πηγαινα
 
Αμα μπορουσα θα το ειχα παει ειδη
Εεε τότε μην περιμένεις να γίνει ποτέ καλά... με δοκιμές και υποθέσεις που κάνεις όλο και θα χειροτερεύει δυστυχώς.. η θεραπεία είναι μία! Να το πας σε ένα εξειδικευμένο για τα πτηνά κτηνίατρο! Δεν νομίζω ότι θα σου πάρει πάνω από 30 ευρώ.. και όταν πρόκειται για την υγεία των κατοικίδιων μας πρέπει να κάνουμε θυσίες! Εγώ έτσι το βλέπω...
 
Και απο οσοο εχω ψαξει και απο συζητησεις αλλων κανονικοι πτηνιατροι δν υπαρχουν στην ελλαδα. Γιαυτο οι περισσοτεροι δν ασχολουνται λιγα πραγματα.. Και αυτο το λεω γτ πολλοι εχουν παει τα πουλια τους σε γιατρο κ απο λαθος τσ εχουν πεθανει, αλλα αστο αφτη ειναι αλλη ιστορια.. Δηλ αφου δν μπορω να το παω καπου βασικα υπαρχει ενασ πλ καλος που ειναι κ σε νοσοκομειο αλλα ειναι πλ ακριβως κ δεν μπορω να το παω.. Οποτε θα μηνω στους φυσικους τροπους
Εεε τότε μην περιμένεις να γίνει ποτέ καλά... με δοκιμές και υποθέσεις που κάνεις όλο και θα χειροτερεύει δυστυχώς.. η θεραπεία είναι μία! Να το πας σε ένα εξειδικευμένο για τα πτηνά κτηνίατρο! Δεν νομίζω ότι θα σου πάρει πάνω από 30 ευρώ.. και όταν πρόκειται για την υγεία των κατοικίδιων μας πρέπει να κάνουμε θυσίες! Εγώ έτσι το βλέπω...
Και εγω ετσι το βλεπω αλλα οταν υπαρχουν πολλες υποχρεωσεις για πληρωμη τοτε δεν ευκολινεσε για τπτ
 
βασικα υπαρχει ενασ πλ καλος που ειναι κ σε νοσοκομειο αλλα ειναι πλ ακριβως κ δεν μπορω να το παω.. Οποτε θα μηνω στους φυσικους τροπους
Πάρτον ένα τηλέφωνο συζήτησε με τον άνθρωπο το πρόβλημα σου και ίσως σου κάνει καλύτερη τιμή! Κάνε κάτι.. Δεν μπορώ ανθρώπους που κάθονται με σταυρωμένα τα χέρια.. Μην περιμένεις από εμάς που είμαστε χιλιόμετρα μακριά μέσω μιας οθόνης και μιας περιγραφής, χωρίς καν φώτο, να κάνουμε διάγνωση και να το κάνουμε καλά. Ούτε με δοκιμές θα γίνει καλά, ούτε με υποθέσεις και με φάρμακα στην τύχη. Δυστυχώς δεν μπορούμε να σε βοηθήσουμε εμείς. Μόνο ένας πτηνίατρος και πίστεψε με υπάρχουν. Όχι πολλοί αλλά υπάρχουν. Μακάρι να μπορούσα να σε βοηθήσω και να το έκανα καλά! Θα το είχα ήδη κάνει πίστεψε με... αλλά δεν μπορώ..
 
  • Like
Αντιδράσεις: ianos
Πιστεψεμε δεν καθομαι με σταυρωμενα τα χερια.. Αμα ειχα σταθερο θα τον επερνα... Οποιος βρισκετε στην θεση μ μπορει να καταλαβει οποιοσ δεν βρισκετε δεν μπορει αμα εσεις εχετε οικονομικες ανεσεις μπραβο σας κ χαιρομαι για σας εγω δεν εχω δεν εχω ουτε μια γιαυτο δν μπορω να κανω κατι αλλο αφτα
 
παδια χωρις να προσβαλω κανεναν το τραβιξαμε πολυ το θεμα και ο τυραμολα να ηταν τοσο τραβιγμα θα ειχε κοπει, η ερωτηση θα επρεπε να ηταν απο οτι εχω καλαλαβει με ολο το σεβασμο προς ολους, πως μπορουμε να σωσουμε ενα πουλακι με φυσικο τροπο χωρις εξοδα ετσι νομιζω, 😎 λοιπων χωρις στερισεις δεν γινεται τιποτα. Δηλαδη το παιδι μας αμα εχει ενα προβλημα θα το αφησουμαι; οχι φυσηκα γιατι και τα πουλακια μας ειναι και παιδια μας και θελουν πιο πολυ φροντιδα και προσπαθεια γιατι τα παιδια μας αμα πεινασουν ανοιγουν το ψυγειο η κουβουν λιγο ψωμι και τρωνε τα πουλακια μας ομως 😉?
 
Λοιπον. Για να μην πω πολλα... Τελικα το πουλακι μου εχει ασθμα... Το επαθε απο πνευμονια, απο κρυες τροφες κ απο νευρικο στρεςς... Θα του χοριγησω μια αντιβιωση.. Και αμα συνελθει κ ξανα γινει χαλια θα το παθαινει συναιχεια δυστιχως γτ δεν εγινε η καταλληλη αγωγη αμεσως... Μου ειπε πως αμα το παθενει συναιχεια να του δινω αντιασματικο αλλα δν γινετε αφτο θα καταστραφει το μεσα του εντελως... Μπορει καποιος να μου πει πως με καποιο φυσικο τροπο να του καταπολεμω τα συμπτωματα ασθματος;
 
Μου ειπε να κανω οτι λενε οι οδιγιες σε δεκα μλ δυο σταγονες.. Το αντισταμινικο που ειναι που λεει βροχοδιΑσταλτικο της τεμπερλιν
 
Οπως ολοιι Ιορδανη τον λενε καλε
Αν το όνομα του γιατρού είναι Ιορδάνης... Τότε πιθανόν να χρειαζόμαστε και το επίθετο για να τον προσδιορίσουμε.
Έτσι θα γνωρίζουμε πότε και που μπορούμε να βρούμε αντίστοιχη βοήθεια.
 
Παιδια δεν μπορω να πω πολλα. Γτ ενας γνωστος μου τον συστησε που ειδε το πουλακι μ τζαμπα, δεν ειναι σε ιατριο ρε σεις
 
Ασχολειται χρονια με τα καναρινια ολων των ειδων.. Απο οσο ξερω ασχολειται με διαφορα σεμιναρια με τα καναρινια κ μονο εχει δικια του εκτροφη ολων των καναρινιων, ασχολιται χρονια με "επαγγελμα" μονο που δεν εχει ιατριο εχει κτηνοτροφιο παει σε σε μιναρια διδασκει κ διδασκετε.. Ο ανθρωπος εχει πειρα κ πολλες εμπειριες
 
Back
Top