Ασθένειες Το καναρίνι μου εχει άσθμα

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης eva vrs
  • Ημερομηνία Ημερομηνία
Εννοειται

Μου ειπε φτεει κ το μεσα εξω μ ειπε ζεστη κ μονο ζεστη τωρα το φαρμακο κ μετα πολυβιταμινες καλες τρφες κ μια φορα την βδομαδα αβγο κ λαχανικα κ φρουτα πλυμενα κ στεγνα δυο με τρισ φορες την βδομαδα μ ειπε κ αφτοσ να του κανω τσαι με διαφορα βοτανα..χαρικα που βγηκε μια ακρη αλλα αμα το ξαναπαθει θα τοχει για οσο ζησει γτ τα πουλια με χρονιο ασθμα δν ζουν πλ θα βαλω τα δυνατα μ να κανω οτι καλυτερο

Παιδια αυτο που επαθε το πουλακι μ φτεει κ κατι αλλο να σασ το πω
 
Προς τελη αυγουστου ειχα παει να δω το αγορι μου στην αρτα κ ειχα αφησει τα πουλακια να τα φροντιζει η μανα μ... Κ τρις φορες τα εβαλε παγακι στο νερο γτ ειχε ζεστη.. Κ χθες μ το ειπε.. Κ μετα απορουσα τι επαθε
 
Δεν φταίεει το παγάκι. Με τη ζέστη θα έλιωσε μην ανησυχείς. Και με άσθμα ζει το πουλάκι δεν πεθαίνει. Υπόψιν το άσθμα πολλές φορές μπορεί να προκληθεί και από το στρες γιαυτό άστο λίγο ήσυχο.
 
Δεν φταίεει το παγάκι. Με τη ζέστη θα έλιωσε μην ανησυχείς. Και με άσθμα ζει το πουλάκι δεν πεθαίνει. Υπόψιν το άσθμα πολλές φορές μπορεί να προκληθεί και από το στρες γιαυτό άστο λίγο ήσυχο.
Αληθεια; Ευτυχως εγω απλα ηξερα πως αμα εχουν ασθμα παιθενουν πιο γρηγορα.. Τωρα χαρικα λιγο... Του δινω το φαρμακο ειναι λιγο καλυτερα αλλα πριν πλυθηκε στην ποτιστρα κ τον εποιασε για λγ δυσπνοια.. Τω ρα τοχει αφτο κ ειναι πλ ευαιστητο κ με το παραμικρο μπορει να το παθει.. Αλλα η αναπνοη του ειναι χαλια... Εγω πιστευω πως θα το χει κ θα το παθνει συχνα γτ τοσες θεραπειες γιναν κ το παθε κ το ξανα παθε ποσες φορες.. Κ οσο γ το στρες το ξερω αλλα τι να κανω πρεπει να τον ποιανω καθε μερα να του βαζω επιθολ... λογικο να στρεσαρετε το καημενο αφου οικοσι μερεσ του βαζω την αλοιφη κ διαφορα 0.. Τζαμπα το στρεςς να πεις γινετε καλα αντε αλλα αυτο δεν γινετε καλα ρε παιδια τριτο βαζο θα αγορασω τπτ δν γντε..
 
Μία συσκευασία epithol αρκεί για επανειλημμένες θεραπείες σε δεκάδες πουλιά. Πρόσεχε την υπερβολική ποσότητα.
Μικρή ποσότητα και μαλακό μασάζ σε όλο το πόδι χρειάζεται.
 
Αυτο ακριβως κανω εδω κ πολυ καιρο αλλα τπτ
 
Άντε ξεκίνα θεραπεία και καλή ανάρρωση! Ό,τι σου είπε ο Ιορδάνης και ότι λέει το φάρμακο (δοσολογία κτλ)!
 
Άντε ξεκίνα θεραπεία και καλή ανάρρωση! Ό,τι σου είπε ο Ιορδάνης και ότι λέει το φάρμακο (δοσολογία κτλ)!
αχ δεν μπορω να πω ειναι ειδη πιο καλα
Σευχαριστω Αλικη :) και σημερα κελαιδισε οσο ποτε ξανα απο το πρωι ως τωρα αλλα μετα το κελαιδιμα ανοιγοκλοινε το στομα του χωρις ηχο φαινετε κουραστηκε ποια ειναι η γνωμη σας γτ κ μετα απο μπανιο παλι ανοιγοκλινει το στομα
 
αλλα μετα το κελαιδιμα ανοιγοκλοινε το στομα του χωρις ηχο φαινετε κουραστηκε ποια ειναι η γνωμη σας γτ κ μετα απο μπανιο παλι ανοιγοκλινει το στομα
Αυτό δεν σημαίνει σώνει και ντε ασθένεια.. Ξέρεις κ αυτά ανοιγοκλείνουν στόμα χασμουριούνται κτλ κτλ κτλ...
 
Αυτό δεν σημαίνει σώνει και ντε ασθένεια.. Ξέρεις κ αυτά ανοιγοκλείνουν στόμα χασμουριούνται κτλ κτλ κτλ...
Το ξερω.. Αλλα οχι αυτο το κανε ακριβως μετα το κελαιδημα σαν δυσπνοια ηταν για πεντε λεπτα σαν να ανασενε βαρια
 
Ναι νταξ λογικο.. Αλλα θελω να γινει καλα και να μην τοχει μονιμα το καημενο
Εφοσον ακολουθεις τη θεραπεια του γιατρου δε μπορεις να κανεις κατι αλλο απο το να περιμενεις. Καλη αναρρωση!
 
Εφοσον ακολουθεις τη θεραπεια του γιατρου δε μπορεις να κανεις κατι αλλο απο το να περιμενεις. Καλη αναρρωση!
Ε ναι εννοειται ευχαριστω πολυυυ, αλλα δυστυχως αμα του μεινει για παντα τι λετε να κανω
 
Back
Top