Ασθένειες Το καναρίνι μου εχει άσθμα

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης eva vrs
  • Ημερομηνία Ημερομηνία
Δυστιχως το πουλι ετσι θα το αγωρασα οπως ειχε την ποδαγκρα ετσι θα ειχε κ τα ακαρεα γτ στο μαγαζι εκεινος τα ειχε πολυ "καθαρα"
 
Οκ.. Να βαλω κ στο αλλο μ καναρινι; Γτ γενικα παντα τα ειχα διπλα διπλα κ θα κολλησε
 
Καλυτερο δεν θα ηταν να αγωραζα απο την κτηνιατρο φαρμακο για πιει γ τα ακαρεα οπωσ αφτα που τα δινουν για 36ωρεσ
 
Καλυτερο δεν θα ηταν να αγωραζα απο την κτηνιατρο φαρμακο για πιει γ τα ακαρεα οπωσ αφτα που τα δινουν για 36ωρεσ
Οχι γιατι αν απο λαθος ξεφυγεις στη δοσολογια θα παθει δηλητηριαση. Εφαρμογη πουλμοσαν οπως λενε οι οδηγιες, μια μονο σταγονα στο σβερκο με συχνοτητα οση σου πει ο γιατρος. Αν φοβασαι ασε εκεινον να το κανει πρωτη φορα να δεις.
 
Θα δω.. Το θεμα ειναι οτι θα το πιασω το πουλι θα του βρεξω και λιγο τα πουπουλα μετα απλα φοβαμαι μην μου φυγει κ απτο χερι γτ πρεπει κ να του ανιξω τα πουπουλα κ να βαλω το φαρμακο στο σωστο σημειο... Εχω ομως διαβασει καπου Πως πρεπει να πετυχεισ φλεβα για να λειτουργησει το φαρμακο
 
Θα δω.. Το θεμα ειναι οτι θα το πιασω το πουλι θα του βρεξω και λιγο τα πουπουλα μετα απλα φοβαμαι μην μου φυγει κ απτο χερι γτ πρεπει κ να του ανιξω τα πουπουλα κ να βαλω το φαρμακο στο σωστο σημειο... Εχω ομως διαβασει καπου Πως πρεπει να πετυχεισ φλεβα για να λειτουργησει το φαρμακο
Δεν ειναι τιποτα. Αν κρατς τ κεφαλι του αναμεσα στο δεικτη και το μεσο, με τον αντιχειρα κανεις λιγο περα τα πουπουλα και αυτο δεν κουνα το κεφαλι του. Ριχνεις τη σταγονα και τελος. Το νοημα τυ σβερκου ειναι να μην μπορει να τ πειραζει. Εννοειται δεν κανει μπανιο για λιγες ημερες. Αυτο με τη φλεβα δεν ισχυει, απλα απορροφαται απο το δερμα και δρα η ουσια εσωτερικα.
 
Δεν θα μπορεσω να τον βρεξω κ να τον βαλω φαρμακο κ δεν μπορει κνσ να με βοηθισει
 
Ωραια τοτε, αφησε τ γιατρο να σου δειξει. Παντως αν δεν το σφιξεις και το κρατας απαλα και σταθερα δεν ειναι τιποτα. Ποτε θα πας στο γιατρο;
 
Φφφ για μενα ειναι δυσκολο αν με το ενα χερι τν κραταω κ με το αλλο χερι το κεφαλι τοτε πωσ θα κανω στην ακρη τα πουπουλα κ πωσ θα ριξω την σταγονα
 
Ενα χερι το πουλι στ αλλο χερι το σταγονομετρο. Τσακ μπαμ η δουλεια πριν αρχισει να τσιναει. Αν θες δοκιμαζεις να το κανεις λιγο σκοτεινα να ειναι πιο ηρεμο, αλλιως ασε το γιατρο!
 
Κανονικα πρεπει να βαλω κ στο αλλο πουλι ε πο ειναι πλ γρηγορα κ δεν μπορω να τα βαλω εγω φαρμακο πρεπει καποιοσ να με βοηθαει
 
Κανωνικα θα πρεπει να το πιασω να το βρεξω λγ κ μετα να το ξαναπιασω.. Δηλ. Μαφτο το φαρμακο θα γινει καλα.. Καλε οταν παω να το πιασω μεσα στα χερια μ ανοιγει τα φτερα
 
Πηγαινε στο γιατρο και θα σου πει αν πρεπει να βαλεις και στο αλλο.. ισως χρειαστει.

Αν ανοιγει φτερα τα χερια σου απλα δεν το πιανεις σωστα.
 
Θα παω αυριο στο πετ σοπ να τουσ βαλουν αφτοι κ τελειωσε η υποθεση..στο ενα προλιπτικα κ στο αλλο θα χριαστι κιαλλη σταγωνα οι πολλεσ
 
Back
Top