Ασθένειες Το καναρίνι μου εχει άσθμα

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης eva vrs
  • Ημερομηνία Ημερομηνία
Εγώ σου είπα να μην του δώσεις pulmosan εφόσον θα το δει γιατρός. Εσύ κάνε ότι θέλεις δικό σου είναι το πουλάκι.
 
Οχιι δεν θα το βαλω ασε που δεν θα τα καταφερνα τελικα γτ ετσι οπως ειναι αμα το επιανα να του σηκωσω τα πουπουλα για να του βαλω το φαρμακο θα στρεσαριζοταν ακομα πιο πολυ σιν που μπορει να εμπαινε κ τζαμπα
 
Τωρα που κοιματε πηγα να το δω κ δεν ακουσα καποιον ηχο μονο που εχει ταχυπνοια κ αν ειναι κ τετοιο μονο που φοβαμαι μηπως ειναι σοβαρο κ κολλησε κ το αλλο πουλι μ☹
 
Πηγα ξανα κ το ειδα ξυπνησε και τρεμει..ησως να αναπνεει δυσκολα η γρηγορα...χτυπαει το ραμφος χωρις λογο κ κανει εναν ελαφρυ ηχο τσιου τσιου μερα με την μερα σαν να χανετε η φωνη τ πιο πολυ
 
Πο το καημενο μονο που το βλεπω ετσι ποναει η ψυχη μ την δευτερα θα ψαξω πιος εξεταζει πουλια κ θα τον παω αμεσως δεν το συζητω αμα το δειτε πως κανει θα απορρισετε κ πως ζει, αχ η παναγια να το φυλαει... :"(
 
Εχει γουστο ναναι τπτ ακαρεα κ θα πρεπει να παω κ το αλλο πουλι για εξεταση για να χω το κεφαλι μ ησυχο
 
Ελπίζω τα posts σου να είναι αληθινά γιατί τελευταία βλέπω πολλούς με διάφορα accounts ίσως διπλά τριπλά κτλ. και βλέπω πετάτε κάτι κουφά έτσι για το γελάκι σας.
 
Ελπίζω τα posts σου να είναι αληθινά γιατί τελευταία βλέπω πολλούς με διάφορα accounts ίσως διπλά τριπλά κτλ. και βλέπω πετάτε κάτι κουφά έτσι για το γελάκι σας.
Δεν μαφηνετε λεω εγω τοτε στο πονο μου που το πουλι μ κινδινευει και καποιοι τον χαβα σας; Τι ειναι αφτα που λες γιατι που ηταν το αστειο πες μ και μενα να γελασω... Εγω πουλακι μ δεν παιζω... Μωρε πατε καλα ε πειτε μουυ... Οκ λες και δεν καταλαβα μετα απορειται γτ κανω ετσι..λοιπον εγω γραφτηκα με την προυποθεση να με βοηθιστε αλλα αφου δεν γουσταρετε οκ...χαζη δεν ειμαι ξερω αμα θελατε πραγματικα θα ειχα την βοηθεια σας ισως δεν θελετε γτ ειμαι καινουργια οκ καποιοι βοηθισατε κ το αναγνωριζω αλλα πειτε μ στα ισα δεν σε βοηθαω γιαυτο κ το κ το... Οκ απλα βοηθατε εκει που θελετε οκ δικαιωμα σας αλλα μην μεχισ να περιμενω σαν τον μ πες μ δεν μπορω να σε βοηθισω η δεν γουσταρω... Εχω αδικο οχι δεν νωμιζω μερικοι ξερετε καλα τι ενωω... Τωρα αμα θυμωστε καποιοι δεν ξερω αλλα βλεπω αφτα που λεω εκει που μου μιλατε εεεε εκει σας τσιμπαει μυγα τσετσε λεσ κ τι σας ζητησα δηλαδη.. Δεν ειναι σωστο να μου λετε τετια ειναι δυνατον να "χανετε το πουλι μ" και γω να γελαω;... Εγω δεν ειμαι ψευτικη αλλα αλιθηνη.. Δεν θα ξανα μπω εδω μεσα ποτε ξανα δεν ειμαι αχαρηστη εγω ευχαριστω ολους ομως ναστε καλα αφτο ηταν λοιπον... Ξες τι ειναι ναχεις καποια αρρωστια κ να ξες πως θα πεθανεις επειδη τοχω νιωσει γιαυτο θελω να σωθει κ το πουλι μ και ολοσ ο κοσμοσ ναναι καλα... Εγω δεν ηρθα για να γελασω αμα θελω εχω και φαισ μπουκ για να γελασω και τους φιλουσ μ κ τα παντα.. Δεν πειραζει ετσι ειναι η ζωη μερικες φορες.. Δοκιμαζει κ δοκιμαζετε..χαρικα πολυ...χαιρεται...
 
Και γω σας ειπα πως ειχε καταρροη απτη μυτη του το πουλι μ και βηχα κ φτερνισμα και κατι σαν δυσποια συριγμους γ ωρες υπνηλια και τωρα το ποιασε κατι παρομοιο αλλα γ πεντε λεπτα.. Μεχρι χθες κελαιδουσε σχετικα δυνατα αλλα μετα εκανε ολο τσιου κ με το ζορι ακουγοταν..λες κ εχει κλησει η φωνη του αλλα μια ακουγετε καλα μια οχι... Παρομοια πραγματα παθενει κ το πουλι του αλλου π λεει απο σεπτεβρη δεν κελαιδα κ κανει ηχους αφου εχει το πουλι τ ακαρεα εχει κ το δικο μ οχι το δικο μ μονο αλλα τα δικα μ γτ κολησε κ το αλλο κ το αλλο κ κανει σαν να μην μπορει να αναπνευσει κ ανιγοκλινι το στομα τ τεσπα αδικοσ κοπποσ ββ
 
Εύα αδικείς και το πουλάκι σου και εμάς. Αν αδιαφορούσαμε δεν θα ήταν 5 σελίδες το θέμα σου αλλά το 1/3 της πρώτης.
Ερασιτέχνες είμαστε, ό,τι γνωρίζουμε το είπαμε, πάντα με την επιφύλαξη της άγνοιάς μας. Όταν μας προσβάλλεις που δεν κάνουμε διάγνωση, σκέψου τι θα έκανες αν κάναμε λάθος διάγνωση.
Πήγαινε το πουλάκι σ' έναν γιατρό αντί να αγοράζεις ακριβά φάρμακα, το pulmosan έχει 12 ευρώ.
 
Δεν θελω να προσβαλω κανεναν. Ιαλλοι με προσβαλουν, αυτο ειπα καποιοι βοηθατε αλλα καποιοι μ φενετε πωσ δεν θελουν... Τελοσ παντωσβρηκα μια που εξεταζει πουλια εκλεισα ραντεβου και θα το παω τριτη το απογευμα.Αφτα..
 
Δεν ηθελα να πω κατι κακο γ καποιον απλα με ενωχλει που λενε πως ζηταω βοηθεια στα ψεματα κ μπλα μπλα
 
βρηκα μια που εξεταζει πουλια εκλεισα ραντεβου και θα το παω τριτη το απογευμα.
Πολύ ωραία, γράψε σε ένα χαρτί όλα τα συμπτώματα σχολαστικά, τα φάρμακα που έχεις δώσει για να μην ξεχάσεις κάτι στην επίσκεψη και μετά το ραντεβού θα περιμένουμε να μας πεις τι σου είπε η γιατρός.
 
Το πουλι μ χειροτερεψε δυστιχως... Μαλλων ακαρεα εχει αφου εχει ολα τα συμτωματα, αμα ειναι ωντωσ να καθαριζω καθε μερα τα κλαδια κλουβια ταιστρες κλπ?με χλωρινη; Κ να αλλαζω τροφη καθε μερα,;

Για να δείτε αυτό το περιεχόμενο χρειάζεται η συγκατάθεσή σας για τον ορισμό cookie τρίτων.
Για πιο λεπτομερείς πληροφορίες, ανατρέξτε στη σελίδα μας για τη χρήση cookies.
 
Εμένα μου θυμίζει την πιο χαρακτηριστική περίπτωση με ακάρεα της τραχείας...
Κι επειδή εγώ δεν είμαι ειδικός, πριν αρχίσει τη διαδικασία χορήγησης pulmosan https://petbirds.gr/product/beaphar-pulmosan/ ας μιλήσει με το γιατρό που ανέφερε η φίλη πιο πάνω.
 
Δεν θα το βαλω γτ δεν μπορω να του παραμερησω τα πουπουλα.. Θα περιμενω ενα ενα να τα παω στην γιατρο, απτην χυμα την τροφη θα το παθε
 
  • Like
Αντιδράσεις: Myra
Δεν θα το βαλω γτ δεν μπορω να του παραμερησω τα πουπουλα.. Θα περιμενω ενα ενα να τα παω στην γιατρο, απτην χυμα την τροφη θα το παθε
Από πολλούς λόγους...
Δεν είναι δύσκολη η χρήση της... Δυο σταγόνες νερό στο σβέρκο σου επιτρέπουν να παραμερίσεις τα πούπουλα και να βάλεις τη σταγόνα στο δέρμα του πουλιού όπως πρέπει.
 
  • Like
Αντιδράσεις: Myra
Back
Top