Αναπαραγωγή Τσακωμός κανάρας με καρδερίνα

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης billdere
  • Ημερομηνία Ημερομηνία
άντε τα κατάφερες... Να σου ζήσουν όσα βγουν, από το χρώμα που βλέπω νομίζω ότι το ένα αυγό είναι άσπορο.. Έχεις κάνει ωοσκόπηση;

Σ'ευχαριστω πολυ! Επισης!
Οχι, δεν εχω κανει ωοσκοπηση!
Μολις βγηκε και 2ο πουλακιιι!
 
Άντε Βασίλη, πας για πολύτεκνος, γκρίνια :) Να σου ζήσουν φτου φτου φτου σκόρδα με το καλό και τα υπόλοιπα!
 
Μπράβο βρε Βασίλη, για όλους χαίρομαι αλλά για σένα ένας λόγος παραπάνω, είχε χτυπήσει έντονα το βιολογικό σου ρολόι 👍
 
Μπράβο βρε Βασίλη, για όλους χαίρομαι αλλά για σένα ένας λόγος παραπάνω, είχε χτυπήσει έντονα το βιολογικό σου ρολόι 👍

😀! 😛
Σ'ευχαριστω παρα πολυ Μαρια!
Κι εγω ειμαι πολυ χαρουμενος! Ειναι παρα πολυ ωραιο να βλεπεις ολη αυτην την διαδικασια για να γεννηθουν ζωουλες!
 
😀! 😛
Σ'ευχαριστω παρα πολυ Μαρια!
Κι εγω ειμαι πολυ χαρουμενος! Ειναι παρα πολυ ωραιο να βλεπεις ολη αυτην την διαδικασια για να γεννηθουν ζωουλες!
Αυτό που περιγράφεις για μένα είναι και η ουσία της εκτροφής... Το "κέρδος".
Καλή συνέχεια.
 
Αυτό που περιγράφεις για μένα είναι και η ουσία της εκτροφής... Το "κέρδος".
Καλή συνέχεια.

Σας ευχαριστω πολυ Κ. Γιαννη!
Καλη συνεχεια και σε εσας και σε ολα τα μελη του PetBIrds!
 
Να τα χαίρεσαι τα πουλάκια σου και με το καλό στα κλαράκια!
 
Μειναμε στα 3 πουλακια ακομα!
Η καναρα συνεχιζει να ταιζει.. Βεβαια δεν ξερω την ποσοτητα που ταιζει..
Παντως φρεσκο αυγο εχει καθε μερα και αυγοτροφη!
 
Μειναμε στα 3 πουλακια ακομα!
Η καναρα συνεχιζει να ταιζει.. Βεβαια δεν ξερω την ποσοτητα που ταιζει..
Παντως φρεσκο αυγο εχει καθε μερα και αυγοτροφη!
, στην φωτό που έχεις βάλει με το ν πρώτο νεοσσό και τα αυγα, όπως σου είχα γράψει το χρώμα των αυγών έδειχνε κάποια άσπορα, σχεδόν σίγουρα άσπορο το αριστερό στήν φωτό και μάλλον και το αυγό δεξιά. Μην τα αφαιρέσεις για την ώρα...ίσως κάνω λάθος.
Όπως και ναχει είναι μιά επιτυχία τα 3 πουλάκια. Νατους βάζεις το μίσό αυγό το πρωί, και το μεσημέρι προς απόγευμα να τους το αλλάζεις γιατί έχει ζέστη και αλλοιώνεται...
 
, στην φωτό που έχεις βάλει με το ν πρώτο νεοσσό και τα αυγα, όπως σου είχα γράψει το χρώμα των αυγών έδειχνε κάποια άσπορα, σχεδόν σίγουρα άσπορο το αριστερό στήν φωτό και μάλλον και το αυγό δεξιά. Μην τα αφαιρέσεις για την ώρα...ίσως κάνω λάθος.
Όπως και ναχει είναι μιά επιτυχία τα 3 πουλάκια. Νατους βάζεις το μίσό αυγό το πρωί, και το μεσημέρι προς απόγευμα να τους το αλλάζεις γιατί έχει ζέστη και αλλοιώνεται...

Ναι, δεν θα τα βγαλω.
Παντως στην φωτο με τα αυγα που ειναι το πρωτο πουλακι τα σκουρα αυτα εχουν πουλακι μεσα και εχει βγει.. Αυτα που ειναι πανω κατω μου μοιαζουν ματωμενα δεν εχουν σκασει αν εχουν πουλακι.
ΣΙγουρα ειναι επιτυχια και τα 3 πουλακια.. Ειχα βγαλει νωρις νωρις την καρδερινα απο το πρωτο αυγο..
 
  • Like
Αντιδράσεις: Myra
Νατους βάζεις το μίσό αυγό το πρωί, και το μεσημέρι προς απόγευμα να τους το αλλάζεις γιατί έχει ζέστη και αλλοιώνεται...
Βασίλη, να προσέξεις αυτό που λέει ο Δημήτρης, είναι σημαντικό ειδικά όσο πλησιάζουμε τους καλοκαιρινούς μήνες. Επίσης, αφού βλέπεις την κανάρα να ταΐζει, μην ενοχλείς συχνά. Με τρεις νεοσσούς σε μια φωλιά είναι σχεδόν απίθανο να μείνει κάποιος χωρίς φαγητό.
 
Back
Top