Γενικά Φωτογραφίες προς αναγνώριση

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης filippos
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

filippos

PB New Member
Εγγραφή
18 Μαϊ 2008
Μηνύματα
17
Πόλη
Κατερίνη
Παιδιά, ανεβάζω φώτο με τα φιλαράκια μου και περιμένω τη γνώμη άπό τους πιο έμπειρους όσον αφορά ράτσες κτλ

Ευχαριστώ
 

Συνημμένα

  • Apollon.webp
    Apollon.webp
    30,2 KB · Προβολές: 140
  • Apollon I.webp
    Apollon I.webp
    33,7 KB · Προβολές: 143
  • Junior.webp
    Junior.webp
    9 KB · Προβολές: 132
  • Orfeas.webp
    Orfeas.webp
    33,6 KB · Προβολές: 138
  • Orfeas I.webp
    Orfeas I.webp
    44,9 KB · Προβολές: 137
Και μερικές ακόμη
 

Συνημμένα

  • Zeygos I.webp
    Zeygos I.webp
    8,6 KB · Προβολές: 96
  • Zeygos II.webp
    Zeygos II.webp
    14,6 KB · Προβολές: 114
  • Orfeas II.webp
    Orfeas II.webp
    45 KB · Προβολές: 103
η πρωτη και η δευτερη εχουν καρδερινοκαναρο, η τριτη ενα σκουφατο κοινο, η τεταρτη κα ιπεμπτη φωτογραφια ενα ωραιο καναρινι σελφ, η εκτη κα ιεβδομη φωτογραφια ενα κοκκινο λιποχρωμικο χιονε και ενα κοινο, δηλαδη ας το αποκαλεσω ακαθοριστου ρατσας, και η τελευταια ιδιο με την πεμπτη
 
η πρωτη και η δευτερη εχουν καρδερινοκαναρο, η τριτη ενα σκουφατο κοινο, η τεταρτη κα ιπεμπτη φωτογραφια ενα ωραιο καναρινι σελφ, η εκτη κα ιεβδομη φωτογραφια ενα κοκκινο λιποχρωμικο χιονε και ενα κοινο, δηλαδη ας το αποκαλεσω ακαθοριστου ρατσας, και η τελευταια ιδιο με την πεμπτη

Τί είναι το σελφ;
 
Σας ευχαριστώ παιδιά και ξεκαθαρίζω λίγο:
στις δύο πρώτες φώτο είναι ο Απόλλωνας(καρδερινοκάναρο)
στην τρίτη είναι ο Τζούνιορ με το σκουφάκι του
στην τέταρτη, πέμπτη και στην τελευταία είναι ο Ορφέας, ο πρασινούλης
και τέλος στην έκτη και την έβδομη είναι το ζευγαράκι μου, ο Φώτης(κόκκινος) και η Λούση. Και ένα ευτράπελο, τη Λούση μου την είχαν δώσει για αρσενικό και στην αρχή τη φώναζα Βρασίδα:D
 
το σελφ ειναι το αρχεγονο χρωμα του καναρινιου, πρασινο δηλαδη, απο αυτο λειπουν τα μαυρα ποδια για να εινα ισελφ αλλα εχει το χρωμα, δεν πιστευω να το κατεβασεις σε κανα διαγωνισμο ε φιλιππε;
 
το σελφ ειναι το αρχεγονο χρωμα του καναρινιου, πρασινο δηλαδη, απο αυτο λειπουν τα μαυρα ποδια για να εινα ισελφ αλλα εχει το χρωμα, δεν πιστευω να το κατεβασεις σε κανα διαγωνισμο ε φιλιππε;
Δε νομίζω, δε ξέρω κιόλας. Βασικά είμαι πολύ αρχάριος και τα περισσότερα πουλιά μου είναι αδαχτυλίδωτα. Πρώτα σκέφτομαι να εγγραφώ στον τοπικό σύλλογο της Κατερίνης και βλέπουμε. Βασικά ας περάσει με το καλό και η περίοδος της πτερόρροιας, οπότε και θα ανεβάσω νέες φωτογραφίες για να μου πείτε οι εμπειρότεροι αν τα φρόντισα καλά.
 
Ειναι πολυ ωραια τα καναρινια σου. Πρωτη φορα ακουω καναρινι σελφ. Ειναι περιεργη ρατσα.
 
Back
Top