Γενικά Χάθηκε ο Γιούτζι

Σας ευχαριστω ολους, μου δινετε κουραγιο!
Και εγω αυτο πιστευω, ολα θα πανε καλα και θα γυρισει πισω ο μικρος.
 
ναι ολα θα πανε καλα! Υπομονη και πιστη να εχεις! Καποτε θα κανει το λαθος αυτος ο παλιανθρωπος!
 
Αυτο το λαθος περιμενω και εγω η να τον πιασει το φιλοτιμο οταν παει ο πατερας μου στο μαγαζι του...
 
Ιωάννα μου πήγα στις κυρίες που σου έλεγα,
μάλλον λείπουν διακοπές, δεν άνοιξαν ούτε χθες ούτε σήμερα και δυστυχώς τηλέφωνο δεν έχω.
i'll keep trying :)
 
Ιωάννα μου πήγα στις κυρίες που σου έλεγα,
μάλλον λείπουν διακοπές, δεν άνοιξαν ούτε χθες ούτε σήμερα και δυστυχώς τηλέφωνο δεν έχω.
i'll keep trying :)
Ενταξει κουκλιτσα, θα περιμενω τοτε οταν εχεις νεοτερα!
 
Ιωάννα μου να ξέρεις παρακολουθώ με μεγάλη αγωνία την εξέλιξη του θέματός σου και νοιώθω την φυσιολογική στεναχώρια σου. Έχεις βεβαιωθεί εκατό τα εκατό παιδί μου οτι έχει βρει και παρακρατάει παράνομα τον Γιούτζι σου αυτή η οικογένεια;
 
Ναι βρε Μαρια.
Τι να λεω τωρα;
Οτι οταν ακουσε την μητερα μου της εστελνε φιλακια και φωναζε ελα εδω;
Οτι οταν πηγα εγω τον ακουσα να φωναζει απο μεσα με εναν αλλον παπαγαλο και μου εμφανισε καποιον τριτο;
Οτι δεν τον εβγαλε ξανα στο μπαλκονι απο τοτε;
Η το οτι κρυβεται ακομα και στο τηλ που τον παιρνει ο πατερας μου;
 
Ναί, σιγά μην τον πιάσει το φιλότιμο! Τέτοιοι άνθρωποι δεν κολλάνε σε τέτοιες "λεπτομέρειες". Γραμμένους σας έχει όλους στα παλιά του τα παπούτσια. Πρέπει να συνεχίζετε να πιέζετε δραστικά και πολύ, και όχι μόνο με υπονοούμενα. Σκέψου οτι μπορεί να μην περνάει καλά ο Γιούτζι. Όσο δεν τους πιέζετε με θράσος αυτοί θα το παίζουν χαζοί. Δεν ξέρω ποιές είναι οι σχέσεις σας με αυτούς αλλά απο τα γραφόμενα σε αυτό το θέμα συμπεραίνω οτι μπορείτε να πιέσετε πολύ παραπάνω.
 
Εσύ το μόνο που φοβάσαι εκτός που σου λείπει το πουλάκι σου είναι μην τυχόν και τρομάξουν αυτοί απ την πίεσή σας και τον αφήσουν ελεύθερο οπότε δεν ξέρεις αν θα τον ξαναβρείς. Αυτό σημαίνει πρέπει ότι κάνεις να το σκεφτείς και να το οργανώσεις σωστά. Έχεις δηλώσεις την απώλεια στην αστυνομία; Αν την δήλωσες ή το κάνεις στο άμεσο μέλλον, πάρε και μια νομική συμβουλή δεν είναι δύσκολο να υποχρεωθεί να ανοίξει το σπίτι. Αλλά χωρίς προηγούμενους "τσαμπουκάδες" και φασαρίες. Δεν μπορούμε να διορθώσουμε το κάθε άτομο, σ ενδιαφέρει να πάρεις τον Γιούτζι. Στο εύχομαι ολόκαρδα
 
Η το οτι κρυβεται ακομα και στο τηλ που τον παιρνει ο πατερας μου;

Για να μην κρύβεται συνέχεια απο τον πατέρα σου μπορεί να δοκιμάσει να τον παίρνει στο μαγαζί απο διαφορετικά τηλέφωνα. Αν υπάρχει κάτι που μπορεί να ειπωθεί και απο κάποιον τρίτο σε αυτόν μπορούμε να βοηθήσουμε και εμείς παίρνοντας τον τζαμπατζή τηλέφωνο.
 
εχει δικιο η Μαρια. αυτος ο ανθρωπος δεν νομιζω σε καμια περιπτωση οντως να εχει καν φιλοτιμο!



ναι οπου μπορουμε να βοηθησουμε! αμαρτια ειναι να τον εχει αυτος ο ανθρωπος! Ουτε καν τον αξιζει και ουτε την μιση απο την αγαπη που του εδειχνες θα του εχει!
 
ναι παιδιά έχετε απόλυτο δίκιο δεν είναι καλό το άτομο, αφού δεν συμπονεί ένα κορίτσι που λυπάται γα το ζωάκι που έχασε λέτε να συμπονεί το ζωάκι να το αγαπά και να το φροντίζει; και δεν πάει και καλά στα μυαλά για να το κρατάει μετ από τόση φασαρία. αλλά είναι γεμάτος ο τόπος από περίεργους ανθρώπους μην εστιάζουμε σ αυτούς γιατί "μας παίρνει από κάτω". συγγνώμη για τον συμβουλευτικό τόνο φταίει η ηλικία 😉
 
Αν μιλουσαμε για αγαπη τοτε θα το ειχε δωσει πισω απο την πρωτη στιγμη.
Δεν του εχει περασει καν απο το μυαλο οτι ηταν σε αλλη οικογενεια, οτι μπορει να πεθανει απο μελαγχολια κλπ
 
Απο τον τριτο;
Αν ηταν εστω στον πρωτο θα το ειχα ηδη κανει και χωρις τυψεις.
Αλλα απο την αλλη απο εκεινη την μερα που τον βρηκαμε δεν τον εχει βγαλει ξανα εξω!
 
καμια γειτωνισσα τιποτα που να ειναι εκει διπλα και να μπορει να βλεπει απο το μπαλκονι του δεν παιζει;
 
Οι γειτονες ειπαν στη μητερα μου πως δεν θελουν να μπλεξουν μαζι του.
Και στον δευτερο οροφο μενει ο αδερφος του, αρα...
 
Άρα μόνο εσείς μπορείτε να μπλέξετε και να του την "μπείτε" όσο πάει. Κάντε του μιά επίσκεψη και πείτε του οτι αν δεν σας αφήσει να μπείτε μέσα την επόμενη μέρα θα ξαναπάτε με την αστυνομία. Φυσικά αυτό θα είναι μπλόφα αλλά αν το πει κάποιος με πολύ τσαμπουκά πιστεύω θα τσιμπήσουν.
 
Back
Top