Ασθένειες Χτυπημένο ποδαράκι σε budgie

Πηγαμε φιλοθεη, βλέπει σκυλιά γατιά, ψυχικό έλειπε η πτηνίατρος,Μαρούσι στο pet city ειπαν μπενταντιν και στο συνοικιακό pet shop το ίδιο, ότι δεν κάτι. Τι να πω...
 
Πηγαμε φιλοθεη, βλέπει σκυλιά γατιά, ψυχικό έλειπε η πτηνίατρος,Μαρούσι στο pet city ειπαν μπενταντιν και στο συνοικιακό pet shop το ίδιο, ότι δεν κάτι. Τι να πω...


Οποιοσδήποτε κτηνίατρος είναι ικανός να καταλάβει αν το πουλί αντιμετωπίζει σοβαρό ή μη θέμα στο πόδι του (αρκεί να το εξετάσει όπως θα έκανε σε σκύλο ή γάτα). Ρώτησες αν το έπιασε για να το δει και να το εξετάσει;
 
ευχαριστώ για τον ενδιαφέρον 🙂
είναι πολύ καλύτερα. Την έπιασα, ήταν ερεθισμένη η πατούσας της, κόκκινη. Έβαλα κρέμα μπενταντίν όπως μου είπατε. Και το πατάει τώρα και κουνιέται από δω και από κει. Πόσες φορές λέτε να επαναλάβω με την κρέμα;

Θυμήσου ν΄αφαιρέσεις οτιδήποτε το κάνει να μπλέκεται, κινδυνεύουν τα ποδαράκια του. Εύχομαι γρήγορα περαστικά :)
της αρέσει το κουδούνι της πάρα πολύ. Είναι το μόνο παιχνίδι με το οποίο ασχολείται συνέχεια. Θα βρω άλλο υλικό να το κρεμάσω

Ναι...
 
Πόσες φορές λέτε να επαναλάβω με την κρέμα;
Η γνώμη μου είναι δύο, πρωί και σίγουρα το βράδυ ακριβώς πριν τον ύπνο (γιατί το πουλάκι δεν θα κινείται και έτσι η κρέμα θα παραμείνει στην πατούσα και θα δράσει καλύτερα).
 
Η γνώμη μου είναι δύο, πρωί και σίγουρα το βράδυ ακριβώς πριν τον ύπνο (γιατί το πουλάκι δεν θα κινείται και έτσι η κρέμα θα παραμείνει στην πατούσα και θα δράσει καλύτερα).
Συμφωνώ 👍
 
Η Φριντούλα μου έφυγε σήμερα ξαφνικά. Ευχαριστώ για τις συμβουλές σας τις προάλλες.
Τη βρήκαμε το πρωί με σαν ξεπουπουλιασμένη, κουρασμένη, έφυγα. Με πήρε ο αδερφός μου και μου είπε ότι φαινόταν χάλια και τρέξαμε στην κα Γκρέυ. Είπε είχε η αυγό ή το συκώτι της. Της έβαλε οξυγόνο αλλά μετά λίγες ώρες μας ενημέρωσε ότι δεν μπόρεσε να τη σώσει. Νομίζω θα κλαίω για μέρες
 
Πολυ λυπήθηκα, για το πουλακι, κουραγιο και σε εσένα... Μην ξεχνάς, ότι προσπάθησες, και δεν φταις εσυ...
 
Κλαίω τρεις μέρες... Ήταν το συκώτι της χάλια επειδή ετρωγε αυγά..
 
Back
Top