Γενικά Betty amazon και το μωρό

Φοίβος

PB Supporter
Εγγραφή
12 Φεβ 2008
Μηνύματα
16.352
Πόλη
Βικτώρια
Με τόσο ωραίο καιρό η μικρή πέρασε όλο το Σαβ/κο στον κήπο. Ξετρελάθηκε με τα πουλιά ως συνήθως και δεν έχασε ευκαιρία να παίξει με τη φίλη της τη Μπέττυ.



Η Μπέττυ είναι το καλύτερο πουλί κι απόλυτα ασφαλής ακόμη και για τόσο μωρό. Η μικρή τρελαίνεται να βάζει το δάχυλό της στο ράμφος της Μπεττούλας, εκείνη τότε την ακουμπάει με τη γλώσσα της και το μωρό γελάει. :D Κι όταν η Μπέττυ της μιλάει η μικρή ξαναγελάει γεμάτη απορία.

Ο Μπάρνι δεν έχει πολύ όρεξη για τέτοιου είδους συνευρέσεις και κάθετα είτε πάνω στο κλουβί είτε μέσα είτε κάπου που δεν τον ενοχλεί κανένας. 😎 Εξάλλου εκείνος ανέχεται χειρισμούς μόνο απο εμένα.
 
Θαύμα! Την παράσταση κλέβουν τα βραχιολάκια στα χεράκια του μωρού, για πολλά φιλιά :) Το πλαϊνό βλέμμα της Μπέτυ και ο πανέμορφος μονός ιβίσκος που έχω κι εγώ ίδιο και είναι ο αγαπημένος μου. Κόκκινος μονός. Τον τρώνε τα πουλιά Ανέστη;
Κάτσε καλού-κακού να πούμε μερικά φτου φτου φτου!
 
... Και ο πανέμορφος μονός ιβίσκος που έχω κι εγώ ίδιο και είναι ο αγαπημένος μου. Κόκκινος μονός. Τον τρώνε τα πουλιά Ανέστη;
...

Ναι τον τρώνε, το λουλούδι αυτό το έκοψα για την Μπέττυ αλλά είχε στο μυαλό της να ασχοληθεί με το μωρό εκείνη την ώρα. 😉 Αυτόν τον έχω 5 χρόνια κι είναι ολόκληρο δέντρο. Έχω άλλους 2, έναν κίτρινο με κόκκινο στο κέντρο (ο δικός μου αγαπημένος) κι έναν ρόζ διπλό. Οι διπλοί είναι οι περισσότερο αγαπημένοι μου αλλά καίγονται εύκολα το χειμώνα και δεν μεγαλώνουν τόσο γρήγορα. (περισσότερα στην ομάδα των φυτών μόλις βρω χρόνο να τους φωτογραφίσω)
 
Τα έχεις βάλει ποτέ για ζευγαρωμα; Να φανταστώ ότι τα έκανες εισαγωγή από το εξωτερικό.

Αυτά έχουν γεννηθεί στο σπίτι μου Διονύση. 😉 Είναι αυτά απο τη φωτο στο αβαταρ μου.
 
Αχ βρε Ανέστη εσύ και η οικογένεια σου είστε πρότυπο για μένα! Φτου φτου φτου αλήθεια σε καμαρώνω (σαν γιαγιά ξέρω γω 😀) να χαίρεσαι την όμορφη οικογένειά σου και να είστε πάντα ευτυχισμένοι και χαμογελαστοί! Και η μικρή φαίνεται τόσο κούκλααα!

Νομίζω πως η Μπέτυ έχει μοιάσει στην Φοίβη σε χαρακτήρα και ο Μπάρνυ στον γλυκό του πατέρα ή είναι η ιδέα μου; 😛
 
...

Νομίζω πως η Μπέτυ έχει μοιάσει στην Φοίβη σε χαρακτήρα και ο Μπάρνυ στον γλυκό του πατέρα ή είναι η ιδέα μου; 😛

Ίσως αλλά όχι κι ακριβώς. Η Φοίβη δεν ήταν καλή με όλους όπως η Μπεττούλα. Τη γυναίκα μου την είχε δαγκώσει πολύ άσχημα στο παρελθόν. Ο δε Τζόι δεν συγκρίνεται με κανέναν, ο Μπάρνι είναι ένα άσπρο περιστέρι μπροστά του. :D
 
Πανέμορφα όλα! Αυτό το βλέμμα της Μπέττης. Γεμάτο απορία. Μόλις μεγαλώσει μικρή δεν θα ξεκολάει η μια από την άλλη:D φαίνεται από τώρα η μικρή κόλλησε το μικρόβιο😛.
 
Πρόκειται για καταπληκτική απόδοση συναισθημάτων μέσω φωτογραφίας. Τι ομορφιά, δεν ξέρω τι να πρωτοθαυμάσω! Τα πανέμορφα χεράκια; Την διάθεση και την άνεση που πλησιάζει το πουλί; Την ηρεμία που εκπέμπει το ύφος της Μπεττούλας; Ότι όλα αυτά συμβαίνουν μέσα σ΄έναν παράδεισο και το μωρό είναι αγγελάκι;:)
Να χαίρεσαι την οικογένεια σου Ανέστη και πολλά μπράβο για την δυνατότητα που δίνετε στο μωρό σας ν΄αναπτύξει τέτοια σχέση με τα ζώα!👍 (μόνο καλά έχει να λάβει στην ψυχή και το σώμα).
 
Πρόκειται για καταπληκτική απόδοση συναισθημάτων μέσω φωτογραφίας. Τι ομορφιά, δεν ξέρω τι να πρωτοθαυμάσω! Τα πανέμορφα χεράκια; Την διάθεση και την άνεση που πλησιάζει το πουλί; Την ηρεμία που εκπέμπει το ύφος της Μπεττούλας; Ότι όλα αυτά συμβαίνουν μέσα σ΄έναν παράδεισο και το μωρό είναι αγγελάκι;:)
Να χαίρεσαι την οικογένεια σου Ανέστη και πολλά μπράβο για την δυνατότητα που δίνετε στο μωρό σας ν΄αναπτύξει τέτοια σχέση με τα ζώα!👍 (μόνο καλά έχει να λάβει στην ψυχή και το σώμα).
Τα είπες όλα Σίσσυ! Δεν έχω να συμπληρώσω κάτι. Να χαίρεσαι την οικογένεια σου και τα ζωάκια σου Ανέστη!
 
Back
Top