Ασθένειες Budgie κάνει κινήσεις πάνω κάτω με το κεφάλι

Αυτη ειναι ειναι η συνταγη και οχι η διαγνωση.

Αφου μπαινεις στην διαδικασια να μας ενημερωσεις κανε το αν θελεις με λεπτομέρεια γιατι ετσι τηλεγραφικα δεν βοηθας.
Δεν βρήκε κάτι στα κόπρανα μόνο μας το έδωσε αυτό για το φτερνισμα κ μας είπε αν δεν σταματήσει το φτερνισμα να κάνουμε εξέταση για ψιττακωση
 
Πηρε δειγμα κουτσουλιας;

Λοιπον θα παρεις απο πετ σοπ η φαρμακειο που εχεις φαρμακα για ζωα:Meloxidyl η Meloxoral 0,03 ml 1 φορα την μερα για 3 μερες
και
Landmark μαγια μπυρας πετ σοπ 1 βδομαδα Αναλογα με τις οδηγειες
 
Αντιφλεγμωνοδες σου εδωσε και θα το βρεις στην Κτηνιατρική στο Περιστέρι,στη Θηβων.

Μας περιγραφεις λιγο το φτερνισμα που αναφερεις?
Γιατι ολων μας οι παπαγάλοι φταρνίζονται πολλες φορες καθημερινά.
 
Εχεις νιωσει να πεταγονται υγρα κατα την διαρκεια του φτερνισματος;
 
Βαλε καποιο καθαρο βιντεακι να το δουμε για να σου πουμε την γνωμη μας!
 
Από αύριο όταν το κάνει θα το ανεβάσω. Το περίεργο είναι ότι σε κανέναν κτηνίατρο δεν έχει φτερνιστη από κοντά
[automerge]1614798343[/automerge]
Πηρε δειγμα κουτσουλιας;

Λοιπον θα παρεις απο πετ σοπ η φαρμακειο που εχεις φαρμακα για ζωα:Meloxidyl η Meloxoral 0,03 ml 1 φορα την μερα για 3 μερες
και
Landmark μαγια μπυρας πετ σοπ 1 βδομαδα Αναλογα με τις οδηγειες
Λέει ότι το meloxudil είναι για σκύλους κ γάτες
 
Τελευταία επεξεργασία:
Το φάρμακο αυτό δείχνει άσχετο με την πάθηση. Χρειάζεσαι καλύτερη γνωμάτευση. Πες μας αν θέλεις τι θα πει η Δουκάκη όταν το δει.
 
Φταρνίζεται ; Τι έχει το budgie μου ;
[automerge]1614876325[/automerge]
Καταλαβαίνεται ;
 
Τελευταία επεξεργασία:
Φταρνίζεται ; Τι έχει το budgie μου ;
Μαριάννα καλησπέρα, εμείς σίγουρα δεν μπορούμε να απαντήσουμε στην ερώτηση σου.
Εγώ θα σου έλεγα να μην αγχώνεσαι, το πουλάκι δείχνει ζωηρό, όσο τρώει και πίνει δεν θα ανησυχούσα.
Ακολούθησε πιστά τις οδηγίες της Γιατρού και να επικοινωνείς μαζί της για οτιδήποτε παράξενο παρατηρήσεις.
Φυσικά θα πρέπει να το ξαναδεί για να επανεκτιμήσει την κατάστασή του και για να κάνει περαιτέρω εξετάσεις αν χρειαστεί.

Εύχομαι γρήγορα περαστικά !
 
Εγώ για ψιτακκωση φοβάμαι
Αυτό μπορεί να ανιχνευτεί και μάλλον θα είναι η επόμενη εξέταση που θα του κάνει η Γιατρός από ότι έγραψες σε προηγούμενο post.
Μέχρι να σιγουρευτείτε να φοράτε γάντια μιας χρήσεως όταν χρειάζεται να το πιάνεται.
 
Αυτό μπορεί να ανιχνευτεί και μάλλον θα είναι η επόμενη εξέταση που θα του κάνει η Γιατρός από ότι έγραψες σε προηγούμενο post.
Μέχρι να σιγουρευτείτε να φοράτε γάντια μιας χρήσεως όταν χρειάζεται να το πιάνεται.
Την βγάζω έξω δεν μπορώ να την έχω όλη μέρα στο κλουβι
 
Back
Top