Φάρμακα Elector το νέο όπλο κατά της κόκκινης ψείρας

Όχι με τα πουλιά επάνω φίλος. Τα πουλιά δεν είναι πρόβλημα. Τα μεταφέρεις για λίγο αλλού και κάνεις δουλειά. Δεν ξέρω αν την σκοτώνει την κόκκινη ψείρα υποθέτω πως ναι αλλά σίγουρα σκοτώνει τα αυγά. Τώρα με τον ατμοκαθαριστή κάνεις και άλλες δουλειές ενώ με το elector μόνο μια δουλειά. Και ο ατμοκαθαριστής μένει για πάντα ενώ το άλλο όχι.
Εγώ δεν αμφισβήτησα το σκεύασμα απλά θυμάμαι ήτανε πάρα πολύ ακριβό.
 
Εγώ δεν αμφισβήτησα το σκεύασμα απλά θυμάμαι ήτανε πάρα πολύ ακριβό.
Δυο απο όσα πρέπει για το elector να θυμόμαστε ειναι:
Πως είναι πολύ ακριβό και...
Πως είναι πολύ αποτελεσματικό.
 
Όχι με τα πουλιά επάνω φίλος. Τα πουλιά δεν είναι πρόβλημα. Τα μεταφέρεις για λίγο αλλού και κάνεις δουλειά.
Δυο απο όσα πρέπει για το elector να θυμόμαστε ειναι:
Πως είναι πολύ ακριβό και...
Πως είναι πολύ αποτελεσματικό.
Διαφωνώ με τα συγκεκριμένα, ειδικά με αυτή τη σειρά παράθεσης, εκτός και αν δεν το έχω καταλάβει σωστά.
Το συγκριτικό πλεονέκτημα είναι ή δεν είναι το γεγονός οτι δεν μετακινείς τα πουλιά; Αν μπούμε στη διαδικασίας της μετακίνησης φαντάζομαι οτι υπάρχουν 1000 τρόποι αντιμετώπισης. Το προιόν απευθύνεται σε μεγάλες εκτροφές των οποίων το ολικό κόστος, ειδικά της μετακίνησης, είναι πολύ μεγάλο προς όλες τις κατευθύνσεις. Σε τέτοιες περιπτώσεις τα 50 ευρώ μόνο πολλά δεν είναι. Το αν θα έχουμε φωλιές ή όχι είναι κάτι που δεν είναι υπο τον έλεγχό μας σε μια κρίσιμη στιγμή.Αυτή την περίπτωση τονίζει ακόμη πιο πολύ το πλεονέκτημά του,την άμεση χρήση δηλαδή. Στα προληπτικά μέτρα υπάρχουν δεκάδες άλλοι τρόποι, που επίσης δεν μετακινούν τα πουλιά.
Συνεπώς δεν καταλαβαίνω την παράθεση για τον ατμοκαθαριστή ούτε και την απάντηση του Γιάννη.
Μάλιστα έχω και την εξής απορία, σε τί θερμοκρασία καθαρίζει ένας ατμοκαθαριστής και κατα πόσο αυτή δεν αλλοιώνει σκεύη ή και το ίδιο το κλουβί όταν είναι βαμμένο.
 
Εγώ δεν το είχα δει 50 ευρώ. Περίπου 120 με 150 ευρώ το είχα βρει :)
 
52 ευρώ δεν είναι πολλά αν είναι τόσο αποτελεσματικό Γιάννη. Το θυμάμαι καλά όμως πάνω από 120 ευρώ το είχα δει. Εκτός και αν είχα βρει πιο μεγάλη συσκευασία.
Το πλεονέκτημα του ατμοκαθαριστή όμως @Deukalion είναι ότι απολυμαίνει όταν χρησιμοποιήται και καθαρίζει τα πάντα. Με ένα σμπάρο δυο τριγώνια :). Δεν θυμάμαι τί θερμοκρασία ατμού βγάζουνε αλλά αν πάρεις κάτι καλό με ισχύ κοντά στα 2000 watt και 3.5 bar νομίζω κάνεις τη δουλειά σου.
 
52 ευρώ δεν είναι πολλά αν είναι τόσο αποτελεσματικό Γιάννη. Το θυμάμαι καλά όμως πάνω από 120 ευρώ το είχα δει.
Εδώ πάντως για τέτοια τιμή έχω κάνει αναφορές.
Περίπου πενήντα ευρώ... αλλά αν κάνει όσο προσδοκούμε τότε χαλάλι του.
Η τιμή με τα μεταφορικά ήταν 52,75 ευρώ
 
Δεν κάνει Γιάννη για την αναπαραγωγική περίοδο και μάλιστα με νεοσσούς στην φωλιά. Σκοτώνει ένα μέρος του πληθυσμού, όχι το όλον και σε βάθος χρόνου, αφου δρα σχετικά αργά επι του νευρικού συστήματος των παρασίτων. Μάλιστα είναι η αιτία που δεν απομακρύνονται τα ζωύφια απο τις φωλιές που επισκέπτονται το βράδυ (λόγο της ατονίας που αισθάνονται και της ανάγκης για φαΐ). Το ξαναγράφω, με την ελπίδα σε κάποιους να γίνει αντιληπτό ΤΙ ΛΕΩ .
Υ. Γ Σημείωσε δε οτι δεν καταστρέφει τα αυγά πριν εκκολαφθούν.
Προσωπικά πιστεύω ότι αυτό που πρέπει να γνωρίζουμε για το προϊόν όλο κι όλο είναι το παραπάνω.
Το οικονομικό έρχεται δεύτερο αν και εφόσον μας καλύπτει η δράση του.
 
Κάτι τέτοιο είχα δει.
https://www.amazon.com/Elanco-Elect...=2025&creative=165953&creativeASIN=B0042L8S7A
168 δολλάρια λέει άρα καλά θυμόμουνα. Τώρα οι ποσότητες που έχει μέσα δεν ξέρω αν έχουνε διαφορά με των 52 ευρώ τη συσκευασία.
Πιθανόν να είναι και περισσότερη ποσότητα για να έχει αυτή την τιμή.
 
Για την αναπαραγωγική περίοδο εγώ θα έλεγα αν κάτσει κόκκινη ψείρα στην εκτροφή την κάτσαμε τη βάρκα. Το σταυρό μας πρέπει να κάνουμε πρώτα και έχει ο θεός. Γιατί ότι και να ρίξουμε για καταπολέμηση καλό στους νεοσσούς δεν κάνει.
 
Για την αναπαραγωγική περίοδο εγώ θα έλεγα αν κάτσει κόκκινη ψείρα στην εκτροφή την κάτσαμε τη βάρκα.
Με αυτό το προϊόν αν ψεκάσεις στην έναρξη της αναπαραγωγικής περιόδου θα σου κρατήσει καθαρό το χώρο για τρεις μήνες.. χωρίς να ξέρω αν η δράση του πάει παραπέρα.
Άρα θα έχεις καθαρή αναπαραγωγική περίοδο.
Μπορώ μάλιστα να πω, πως είναι μακράν το καλύτερο προϊόν για την καταπολέμηση της κόκκινης ψείρας χωρίς να χρειαστεί να "μετακομίσουμε" το κοπάδι και μακάρι να γίνει εισαγωγή στην Ελλάδα, γιατί μέσα από τη δοκιμή θα τεκμηριωθεί αν αυτό που γράφω στέκει.
Όσα έχω γράψει είναι αυτά που εγώ συμπέρανα από τη χρήση του προϊόντος σε τρεις εκτροφές και τις σύμφωνες γνώμες ύστερα από συζητήσεις με αρκετούς φίλους εκτροφείς που κι αυτοί το δοκίμασαν.
 
Τελικά τώρα διάβασα στην αρχή που έγραψες Γιάννη ότι είναι 70 ml.Αυτό που βρήκα εγώ είναι περίπου 236 ml άρα γιαυτό η διαφορά στην τιμή. Με αραίωση 5 ml στο λίτρο τα αξίζει τα λεφτά του.
 
Ναι Γιάννη. Καλή τιμή έχει για αυτά που συμπαίρανες ότι κάνει.Αυτό κάνει για κόκκινη ψείρα και όλων των ειδών ακάρεα;
 
Κ. Γιαννη τα αποτελέσματα από το elector είναι θετικά η αρνητικά ; Εάν είναι θετικά νομίζω θα μας λύσει πολλά προβλήματα
 
Το elector από τα λεγόμενα σας είναι ένα εξαιρετικό προϊόν για καταπολέμηση της κόκκινης ψείρα. Αυτό που μου δεν κάθετε καλά στο μυαλό είναι εάν είναι τόσο καλό προϊόν γιατί δεν είναι τόσο διαδεδομένο, μέχρι και στο internet ψάχνω πληροφορίες και πολύ λίγα πράγματα βρίσκω για το συγκεκριμένο προϊόν.
 
Back
Top