Γενικά Harrold & Samantha αφρικανικές χήνες

Πολύ όμορφα πλάσματα, τι πλάκα έχουν τα πωπουδάκια τους :)
Υπέροχο και το φυτό που φαίνεται. Τι είναι; Τα φύλλα είναι σαν της ορτανσίας και τα λουλούδια σαν ροδόδενδρο;
Φτου φτου για όλα, ζώα και φυτά!
 
Τι είναι; Τα φύλλα είναι σαν της ορτανσίας και τα λουλούδια σαν ροδόδενδρο;
Στα πιο δροσερά μέρη (από Αθήνα) οι ορτανσίες αντιδρούν διαφορετικά... Τόσα χρόνια που τις ''παρακολουθώ'' αυτή την εντύπωση έχω...
 
Για να δείτε αυτό το περιεχόμενο χρειάζεται η συγκατάθεσή σας για τον ορισμό cookie τρίτων.
Για πιο λεπτομερείς πληροφορίες, ανατρέξτε στη σελίδα μας για τη χρήση cookies.
 
Αααχχχ αααχχ καλέ θέλω παπάκιιι! Να τα χαίρεσαι καλέ! Φτου φτου!

Η γάτα από πίσω δεν τα πειράζει; 😱
 
Υπέροχο και το φυτό που φαίνεται. Τι είναι; Τα φύλλα είναι σαν της ορτανσίας και τα λουλούδια σαν ροδόδενδρο;

Ορτανσια ειναι Μαρια. 😉 Τα λουλουδια της εχουν θαμπωσει επειδη ειναι ηδη ανθισμενα 1,5 μηνα περιπου. Εδω οι ορτανσιες ευδοκιμουν. :)
 
Τα καλύτερα λουλούδια έχουμε... ελάτε και θα δείτε! 😀
... Τα έχουμε δει-θαυμάσει και αγοράσει! το κακό είναι πως στην Αθήνα δεν διατηρούνται όπως εκεί, εσείς έχετε...άλλο κλίμα:D
 
Ο Χάρολντ εβγαλε τα περισσοτερα φτερα του κι ειναι ολολευκος προς το παρον. Το χρωμα λογικα θα βγει τελευταιο.


Και η Σαμανθα ακολουθει



Ειδα προχθες τα αδερφια τους τα οποια ζουν στο αγροκτημα απ'οπου τα πηραμε κι ειναι μισα σε μεγεθος και μολις αρχισαν να βγαζουν ιχνη απο φτερα. Αυτο μαλλον οφειλεται στο οτι τρεφονται μονο με φυραμα κι ελαχιστο χορταρι ενω τα δικα μου τρωνε πρασιναδα ολη μερα. Επισης εκεινα ειναι ελευθερα σε μια τεραστια εκταση και περπατανε πολυ κι απομακρυνονται αρκετα απο την πηγη τροφης με αποτελεσμα να εχουν μεινει πισω στην αναπτυξη τους
 
Τα χηνακια με ηχητικη υποκρουση των αμαζονακιων. :D Αν και αρκετα μακρια ακουγονται οι φωνουλες τους. 😎

Για να δείτε αυτό το περιεχόμενο χρειάζεται η συγκατάθεσή σας για τον ορισμό cookie τρίτων.
Για πιο λεπτομερείς πληροφορίες, ανατρέξτε στη σελίδα μας για τη χρήση cookies.
 
Να τα χαιρεσαι, μακαρι να ειχα τετοιο χωρα για παπιες!Φωνουλες τις λες τωρα, οταν τζιριζουν ομως τις λες αγριοφωναρες οπως λεει κι η Μαρια! 🙂
 
Back
Top