Γενικά Jazz & Jessie (parrotlets)

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης Myra
  • Ημερομηνία Ημερομηνία
Αλλά έχω μια απορία.. Κάνουν φασαρια;!
😀! Εσένα είναι ήσυχη ε;δεν μπορείς να βγάλεις συμπέρασμα Ιωάννα το κάθε ένα έχει την ιδιοσυγκρασία του!
πχ ο Μάριος ξεσηκώνει τον κόσμο με τις τσιρίδες του, ενώ ο Κάρλο δεν ακούγεται σχεδόν καθόλου (κάποιες φορές βέβαια παρασύρεται από τον γεροντοκόρο😛 )
 
Ομολογώ πως η δικιά μου φωνάζει μο ο όταν δεν την έχω βγάλει έξω..
Όπως και να έχει είναι κουκλια!
 
  • Like
Αντιδράσεις: Myra
Ομολογώ πως η δικιά μου φωνάζει μο ο όταν δεν την έχω βγάλει έξω..
Όπως και να έχει είναι κουκλια!
Μπα εμενα απο οτι φαινεται αποφασισαν να κανουν ντουετακι στα τσιριδια :)
Αμα Σαντορινη φωναζουν θα φωναζω κ εγω να μην καταλαβαινουν ποιος το προκαλει. Ή θα βαζω δυνατα τη μουσικη να τα καλυψω 😀!
 
Μπα εμενα απο οτι φαινεται αποφασισαν να κανουν ντουετακι στα τσιριδια :)
Αμα Σαντορινη φωναζουν θα φωναζω κ εγω να μην καταλαβαινουν ποιος το προκαλει. Ή θα βαζω δυνατα τη μουσικη να τα καλυψω 😀!
Αντε καλέ σιγά, αν έμενα Σαντορίνη θα είχα κάνει κήπο με παπαγάλους!
 
Αντε καλέ σιγά, αν έμενα Σαντορίνη θα είχα κάνει κήπο με παπαγάλους!
Απαραιτητη προϋποθεση ειναι:
1. Να εχεις κηπο.
2. Να εχεις παπαγαλους.
Μαντεψε τι μου λειπει 😀!

Ονειρεμενο, αλλα δυσκολο να γινει.
 
Εντάξει εσύ και η Sissy με εχετε ξεσηκώσει σε βαθμό να θέλω κι εγω παροτλετ ... Μ αρέσουν οι ιδιότροποι χαρακτήρες σε μικρές συσκευασίες ειδικά (λόγω χώρου)... Μας βλέπω να μετακομίζουμε σε μεγαλύτερο χώρο ωστε να είναι και τα μικρά μας άνετα αλλά και να χουμε περιθώριο να υιοθετήσουμε και κανένα κουκλάκι ακόμη... Να σου ζήσουν! Τυχερούλια κι αυτά κι εσύ!:D
 
Εεεε ντάξει ζηλεύωωω! Μύρα μου να τα χαίρεσαι και να έχετε μια όμορφη ζωή μαζί! :D Χαίρομαι πολύ για σένα που δεν παράτησες τον παπαγαλοκόσμο!

Ερωτήσεις:
  1. έχεις σκοπό να τα εξημερώσεις;
  2. από που τα πήρες; (θέλω κι γωωω)
  3. έχεις σκοπό να τα ζευγαρώσεις όταν θα είναι ώριμα σεξουαλικά και εσύ έτοιμη φυσικά; Αν ναι, κράτα μου ένα πράσινο μπιμπελό! Pleaseeeeeee! :D
Αυτά! Ανέβασε κι άλλες φώτο!
 
Εεεε ντάξει ζηλεύωωω! Μύρα μου να τα χαίρεσαι και να έχετε μια όμορφη ζωή μαζί! :D Χαίρομαι πολύ για σένα που δεν παράτησες τον παπαγαλοκόσμο!

Ερωτήσεις:
  1. έχεις σκοπό να τα εξημερώσεις;
  2. από που τα πήρες; (θέλω κι γωωω)
  3. έχεις σκοπό να τα ζευγαρώσεις όταν θα είναι ώριμα σεξουαλικά και εσύ έτοιμη φυσικά; Αν ναι, κράτα μου ένα πράσινο μπιμπελό! Pleaseeeeeee! :D
Αυτά! Ανέβασε κι άλλες φώτο!
Ζηλευε εσυ 😛
1. Θα το προσπαθησω. Ειναι 2 μη εξημερωμενα πλασματακια, που ομως δεν ειναι τα κλασσικα αγριμια που πιστευουμε, αν σκεφτεις οτι στις φωτο απλα ειμαι με τη μουρη στα καγκελα και αυτα το χαβα τους. Οταν τα επιασα να τα βαλω στο κλουβι, δεν προεβαλαν καμια τρελη αντισταση ουτε με δαγκωσαν. Οπως λεει η Σισσυ ειναι αγρια, αλλα οχι εξαγριωμενα :)
Δυσκολευουν λιγο τα πραγματα επειδη ειναι 2, ομως προτιμω απλα να με συμπαθουν σε καλο βαθμο απο το να ειναι εξαρτημενα απο εμενα, γιατι μετα εχουμε αλλα επακολουθα. Θα λειπω για δουλεια καποιες ωρες και θα ηταν μονα και στρεσσαρισμενα, ενω ετσι εχουν παρεα το ενα το αλλο, και ας εχω κ γω μια μικρη γωνιτσα στην καρδια τους.
2. Απο τον εκτροφεα της Σισσυ, ειπαμε ειμαστε απο καλη οικογενεια :)
3. Οχι δεν εχω σκοπο, τουλαχιστον αμεσα. Εξαρχης προσπαθουμε να το αποφυγουμε, πρωτον γιατι ειναι μικρα (ειδικα το θηλυκο πολυ μικρο) και δευτερον, γιατι να μπω σε τετοια διαδικασια που θα δυσκολεψει ακομα περισσοτερο τη σχεση μας; Αν παρολα αυτα καποια στιγμη στο μελλον γινει, θα σε εχω υποψιν χιχι.
 
Υπαρχει περιπτωση να φωναζουν επειδη τραγουδουν τα καναρινια;
Σημερα ειδικα εχουν ξεφυγει :)
 
Υπαρχει περιπτωση να φωναζουν επειδη τραγουδουν τα καναρινια;
Σημερα ειδικα εχουν ξεφυγει :)

Υπάρχει. Όλοι οι ήχοι τα ξεσηκώνουν. Θα το συνηθίσεις. :D
 
Υπαρχει περιπτωση να φωναζουν επειδη τραγουδουν τα καναρινια;
Σημερα ειδικα εχουν ξεφυγει :)
Σίγουρα παίζουν ρόλο σε αυτό τα καναρίνια. Μη σε ανησυχεί όμως ότι ξεσηκώνονται, το θεωρώ σαν αφορμή για να κελαηδούν σε λίγο και αυτά! :D...άσχετο! Να σκεφτείς πως ο γεροντοκόρος ξεσηκώνει τον κόσμο μόλις με δει με άλλα ρούχα! Αντιλαμβάνεται πως θα φύγω και μου τα σούρνει😎
 
Back
Top