Γενικά Larry - yellow crowned

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης JohnP
  • Ημερομηνία Ημερομηνία
Ωραίο είναι με γεια σας! Αν τον άφηνες ελεύθερο να το επεξεργαστεί μόνος του;
 
Δεν φαίνεται καλά στην φώτο, έχω ανοίξει την πόρτα και έχω βάλει ξηρούς καρπούς πάνω. Το μέγεθος δεν έχει τόσο διαφορά, γιατί εάν χαλαρώσει και δεν πετάει μέσα στο σπίτι, θα είναι μόνιμα ανοιχτό απο πάνω και θα έχει όσο χώρο θέλει
 
αν μπορείς βάλε πατήθρα εξωτερικά του νέου κλουβιού ώστε να το πλησιάζει σιγά σιγά και σταδιακά
 
  • Like
Αντιδράσεις: JohnP
Η πόρτα απο το νέο κλουβί είναι μέσα στο παλιό σαν σκάλα για να ανέβει στα αμύγδαλα, φιστίκια και καρύδια. Συμφωνώ ότι είναι λίγο μικρότερο το κλουβί στο μήκος, για το φάρδος και στο ύψος είναι μεγαλύτερο, αλλά εάν θέλει να βρίσκετε μέσα στο σπίτι, όπως εμείς βολευόμαστε σε διαμέρισμα θα πρέπει να το κάνει και αυτός. Εξάλλου, όπως είπα και πριν, η καλή συμπεριφορά θα έχει δωράκια και άνοιγμα του κλουβιού μόνιμα.
Δεν ξέρω εάν παρατήρησες, αλλά έχει και πλαστικά δίπλα στις ταίστρες για να μην πετάγονται έξω τα τσόφλια, είναι ιδανικό για διαμέρισμα. Όταν μετακομίσουμε σε μονοκατοικία θα πάει σε μεγαλύτερο κλουβί...όλα αναλογικά πάνε :)
 
Μικρη διαφορα θα του κανουν οι 10 ποντοι στο κλουβι αν περνας ποιοτικο χρονο μαζι του καθε μερα. 😉
 
και εγώ ετσι το σκέφτηκα...+ ότι με τα ροδάκια μετακινήτε εύκολα και μπορώ να τον φέρνω στο σαλόνι μαζί μας τις ώρες που είμαστε σπίτι.
 
Πολύ όμορφη αμαζόνα. Μπράβο.
 
Back
Top