Γενικά Nα προτιμήσω μωρό παπαγάλο Σενεγάλης;

Εχω μια απορια γιατι να παρω απο εκτροφεα σωνει και καλα και αυτοι μπορει να εχουν κακης 'ποιοτιτας' πουλια οπως καποια πετ αλλα αυτο το πετ οπως ειπα ειναι καλο οπως και πολυ εκτροφεις!
*αυτο ενοω
Αν έχεις εμπιστοσύνη στο μαγαζί που αναφέρεις προχώρα το...
''Εδώ'' μέσα προσωπικές απόψεις γράφει ο καθένας μας, γι αυτό ξεκίνησα με το
Στη θέση σου μόνο από εκτροφέα θα αγόραζα...
*👍
 
Μην προσπαθείτε να μεγαλώσετε γρήγορα μέσα στα σαϊτ!
Όχι αν επιμένεις, να μοιραστούμε την διαφορά :D
Είναι καλύτερα και για εσάς να φαίνεται η πραγματική ηλικία, προστατεύεστε από μια πιο ευγενική συμπεριφορά.
 
μια απορια υπαρχει προβλημα που εχω γατα ειναι πολυ ηρεμη και φοβητσιαρα παντος


λετε να υπαρχει προβλημα με τσακομους μεταξιτους;
 
Οπωσδήποτε δεν θα πρέπει να μένουν ποτέ μόνοι τους, από εκεί και πέρα κανείς δεν μπορεί να σου απαντήσει με σιγουριά.
πχ εγώ πήγα με τον Μάριο επίσκεψη στο σπίτι στη της μιας μου αδερφής που έχει μια γάτα (η άλλη μου αδερφή έχει 😛 αμέτρητες) και η γάτα μόλις μας είδε... Εξαφανίστηκε-κρύφτηκε μέχρι να φύγουμε, αυτό το έκανε για τον Μάριο γιατί εμένα με γνωρίζει και με συμπαθεί:D
 
Οπωσδήποτε δεν θα πρέπει να μένουν ποτέ μόνοι τους, από εκεί και πέρα κανείς δεν μπορεί να σου απαντήσει με σιγουριά.
πχ εγώ πήγα με τον Μάριο επίσκεψη στο σπίτι στη της μιας μου αδερφής που έχει μια γάτα (η άλλη μου αδερφή έχει 😛 αμέτρητες) και η γάτα μόλις μας είδε... Εξαφανίστηκε-κρύφτηκε μέχρι να φύγουμε, αυτό το έκανε για τον Μάριο γιατί εμένα με γνωρίζει και με συμπαθεί:D
εμενα δεν ασχολιται καν με το ενυδρειο μου μαλιστα κατι ψαρια που ειχα τα φοβοτανε!
 
λετε να υπαρχει προβλημα με τσακομους μεταξιτους;
Δεν υπάρχει θέμα τσακωμών, αν η γάτα τον βάλει στο μάτι, πάει το πουλί. Ποτέ μα ποτέ μόνοι μεταξύ τους, ακόμα και το πουλί αν είναι στο κλουβί. Μην σου πω και χειρότερα στο κλουβί. Είχα γάτες κοιμισμένες εγώ που μάζευαν περιστέρια από το μπαλκόνι και δεν πίστευα στα μάτια μου.
 
Ναι, αλλά με το ενυδρείο μπορεί να είναι αλλιώς... Πόσο χρονών είναι η γατούλα;
το δεκεμβριο θα κλισει τα 8 χρονια! Και ειναι μεγαλομενη με παρα μα παρα πολυ αγαπη:)

Δεν υπάρχει θέμα τσακωμών, αν η γάτα τον βάλει στο μάτι, πάει το πουλί. Ποτέ μα ποτέ μόνοι μεταξύ τους, ακόμα και το πουλί αν είναι στο κλουβί. Μην σου πω και χειρότερα στο κλουβί. Είχα γάτες κοιμισμένες εγώ που μάζευαν περιστέρια από το μπαλκόνι και δεν πίστευα στα μάτια μου.
εχω παρατιρισει τι γατα μου να κυνιγαει και δεν ειναι και απο τα καλητερα μονο πεταλουδες πιανει και αυτες με το ζορη
 
Ξέρεις, μπορεί να της ''κοστίσει'' όταν θα έρθει και άλλο ζωντανό στο σπίτι 😉 δεν μπορείς να είσαι σίγουρος αν θα συνεχίσει να είναι το ίδιο ήσυχη και φοβητσιάρα...
 
Μα δεν είναι μόνο μην το πιάσει, που θα το πιάσει, θα το κάνει και τρελλό από φόβο αν ζει σ' αυτό το στρες το πουλί.
αν το βαλω καπου ψυλα δεν νομιζω να μπορει να ανεβει γιατι ειναι λιγο παχουλη εως πολυ θα ελεγα😛

Ξέρεις, μπορεί να της ''κοστίσει'' όταν θα έρθει και άλλο ζωντανό στο σπίτι 😉 δεν μπορείς να είσαι σίγουρος αν θα συνεχίσει να είναι το ίδιο ήσυχη και φοβητσιάρα...
εμενα δεν με συμπαθει την μητερα μου σημπαθει μονο εφοσον θα θα ασχολουμε μονο εγω με το παπαγαλο δεν νομιζω να την πειραξει
 
σημερα ειδα ενα παπαγαλο νομιζω σενεγαλης (ειχε πρασινη κοιλια και γκρι κεφαλι) στο αλσος νεας σμυρνης αλλα δεν προλαβα να παω κοντα του γιατι εφιγε αν καποιος εχει χασει τετοιο παπαγαλο μπορει να ψαξει προς εκει
 

Σχετικά θέματα

Back
Top