Γενικά Nα προτιμήσω μωρό παπαγάλο Σενεγάλης;

Για να δείτε αυτό το περιεχόμενο χρειάζεται η συγκατάθεσή σας για τον ορισμό cookie τρίτων.
Για πιο λεπτομερείς πληροφορίες, ανατρέξτε στη σελίδα μας για τη χρήση cookies.
περιπου τετοιο θοριβο κανουν οι σενεγαλης;
 
Το πουλακι στο βιντεο ειναι ακομα μικρο σε ηλικια;
 
Κι εγω ασχετη ειμαι με τους Σενεγαλης 😀 😛

Απλα βλεπω τα ματια του και τα χρώματα του και δεν μου μοιαζει για ολοκληρωμενο ενηλικο πουλι οπως αυτο στη φωτογραφια σου.

Στο λεω γιατι μπορει μεγαλωνοντας να φωναζει πιο πολυ.

Αν και τα ημερα συνηθως φωνάζουν μονο οταν θελουν την προσοχη σου.
Αλλιως ειναι πιο ησυχα απο τα μη ημερα.. Θεωρω.
 
Κι εγω ασχετη ειμαι με τους Σενεγαλης 😀 😛

Απλα βλεπω τα ματια του και τα χρώματα του και δεν μου μοιαζει για ολοκληρωμενο ενηλικο πουλι οπως αυτο στη φωτογραφια σου.

Στο λεω γιατι μπορει μεγαλωνοντας να φωναζει πιο πολυ.

Αν και τα ημερα συνηθως φωνάζουν μονο οταν θελουν την προσοχη σου.
Αλλιως ειναι πιο ησυχα απο τα μη ημερα.. Θεωρω.
εγω ρωτισα κιριος για να ξερω ποσο θοριβο κανουν λογω κακον γειτονον😡
 
Παντως γενικα απο οτι καταλαβα δεν ειναι παπαγαλοι που κανουν πολυ θορυβο.

Ειναι ομως και λιγο κιντερ εκπληξη.
 
Κι εγω ασχετη ειμαι με τους Σενεγαλης 😀 😛

Απλα βλεπω τα ματια του και τα χρώματα του και δεν μου μοιαζει για ολοκληρωμενο ενηλικο πουλι οπως αυτο στη φωτογραφια σου.

Στο λεω γιατι μπορει μεγαλωνοντας να φωναζει πιο πολυ.

Αν και τα ημερα συνηθως φωνάζουν μονο οταν θελουν την προσοχη σου.
Αλλιως ειναι πιο ησυχα απο τα μη ημερα.. Θεωρω.
παντος νομιζω δεν εχει σχεση το χρωμα λογικα θα ειναι διαφορετικα, λογικα...😵
 
Ναι εχεις δικιο γιατι ειδα.σε φωτογραφιες οτι απο μωρα εχουν αυτο το κιτρινο μπροστα (οσοι το εχουν).
Ομως ακομα πιστευω οτι ειναι μωρο 😀 δεν ξερω γιατι.
 
Ναι εχεις δικιο γιατι ειδα.σε φωτογραφιες οτι απο μωρα εχουν αυτο το κιτρινο μπροστα (οσοι το εχουν).
Ομως ακομα πιστευω οτι ειναι μωρο 😀 δεν ξερω γιατι.
ειναι λιγο μικροσωμο φενεται για χρονιαρη
 
Απο οτι εχω καταλαβει στους μεγαλους παπαγαλους συνηθως τα θηλυκα ειναι πιο χαδιαρικα και τρυφερα.
Προσωπικα θα επαιρνα κοριτσακι :)
 
Τελικά το θέμα με τη γάτα πως θα διευθετηθεί; Οι γάτες ειναι κυνηγοί, οσο κοιμισμένες κι αν ειναι...
Εσύ @maria p έχω την εντύπωση πως εχεις γατούλες και παπαγάλους - πως την παλεύεις;
Ας σημειώσουμε επισης οτι και σε διαφορετικά δωμάτια να συμβιώνουν τα ζωντανά, οι πιθανότητες κινδύνου αυξάνονται συν τον χρόνο και ανάλογα επισης και με τον αριθμό των ανθρώπων που διαβιώνουν στο σπίτι.
 
Τελικά το θέμα με τη γάτα πως θα διευθετηθεί; Οι γάτες ειναι κυνηγοί, οσο κοιμισμένες κι αν ειναι...
Εσύ @maria p έχω την εντύπωση πως εχεις γατούλες και παπαγάλους - πως την παλεύεις;
Ας σημειώσουμε επισης οτι και σε διαφορετικά δωμάτια να συμβιώνουν τα ζωντανά, οι πιθανότητες κινδύνου αυξάνονται συν τον χρόνο και ανάλογα επισης και με τον αριθμό των ανθρώπων που διαβιώνουν στο σπίτι.
εμενα μου φενεται οτι οχι μονο δεν το πιραζει αλλα θα το φοβατε κιολας! ακομα και να ακουγεται χαζο μονο μια φορα ειχε πιασει ενα περιστερι μικρο που ειχε μπει στο σπιτι και την ριμαξε στις τσιμπιες και οταν ειχα χρησοψαρα δεν τα πειραζε καθολου μαλιστα τα φοβοταν και αυτα!

Απο οτι εχω καταλαβει στους μεγαλους παπαγαλους συνηθως τα θηλυκα ειναι πιο χαδιαρικα και τρυφερα.
Προσωπικα θα επαιρνα κοριτσακι :)
εμενα ενα παιδι μου ειχε πει οτι αν παρω αρσενικο την περιοδο των αναπαραγωγον υπαρχει περιπτοση να φιγη
 
Εσύ @maria p έχω την εντύπωση πως εχεις γατούλες και παπαγάλους - πως την παλεύεις;
Εγώ έχω ξεχωριστό δωμάτιο για τα πουλιά και ούτε για λίγο δεν αφήνω ανοιχτή την πόρτα.
Τώρα γενικά εξαρτάται κάπως 😎 από την γάτα. Πάντως οι αδέσποτες και από μωρά όταν τις έχεις στο σπίτι (εγώ τις τάϊσα η ίδια με σύριγγα) έχουν ανεπτυγμένο το ένστικτο του κυνηγού. Προσπάθησα όταν ήταν μωρά να μάθουν τα πουλιά αλλά εριχναν τα κλουβιά κάτω.
Γενικά δεν θα εμπιστευόμουν καμία γάτα με πουλί. Κάποια στιγμή θα του την φέρει η γάτα.
 
Εγώ έχω ξεχωριστό δωμάτιο για τα πουλιά και ούτε για λίγο δεν αφήνω ανοιχτή την πόρτα.
Τώρα γενικά εξαρτάται κάπως 😎 από την γάτα. Πάντως οι αδέσποτες και από μωρά όταν τις έχεις στο σπίτι (εγώ τις τάϊσα η ίδια με σύριγγα) έχουν ανεπτυγμένο το ένστικτο του κυνηγού. Προσπάθησα όταν ήταν μωρά να μάθουν τα πουλιά αλλά εριχναν τα κλουβιά κάτω.
Γενικά δεν θα εμπιστευόμουν καμία γάτα με πουλί. Κάποια στιγμή θα του την φέρει η γάτα.
εμενα η μητερα μου την ταισε με σιριγκα και δεν εχει τοσο ανεπτιγμενο ενστικτο εχω να πω επισης εγω που θα το εχω λογικα στο σαλονη υπαρχει θεμα (το κλουβι θα ειναι μεγαλο με σταντ και δεν νομιζω να μπορει να ανεβει
 
εμενα η μητερα μου την ταισε με σιριγκα και δεν εχει τοσο ανεπτιγμενο ενστικτο εχω να πω επισης εγω που θα το εχω λογικα στο σαλονη υπαρχει θεμα (το κλουβι θα ειναι μεγαλο με σταντ και δεν νομιζω να μπορει να ανεβει
Το βράδυ και όταν λείπετε από το σπίτι, πότε να μην τα αφήνεις μόνα τους.
Δεν μπορώ να σε πιέσω για το τι θα κάνεις αλλά σου επισημαίνω ότι υπάρχει μεγάλος κίνδυνος.
 
Το βράδυ και όταν λείπετε από το σπίτι, πότε να μην τα αφήνεις μόνα τους.
Δεν μπορώ να σε πιέσω για το τι θα κάνεις αλλά σου επισημαίνω ότι υπάρχει μεγάλος κίνδυνος.
υπαρχει καποιος τροπος να τα κανο να αγαπισει το ενα το αλλο πχ μεσο καποιου παιχνιδιου ή κατι τετοιο επισης μπορο
να βαλο το κλουβι καπου που δεν εχει την δινατοτιτα να σκαρφαλοση σε κατι αλλο και να ανεβει. συνιθος θα τον παιρνω μαζι μου επιδη θα αγορασω και ενα ιδικο λουρακι να μην φευγει
Για να δείτε αυτό το περιεχόμενο χρειάζεται η συγκατάθεσή σας για τον ορισμό cookie τρίτων.
Για πιο λεπτομερείς πληροφορίες, ανατρέξτε στη σελίδα μας για τη χρήση cookies.

ενοω σε διακοπες και αν παω καπου και λιψο πολυ ωρα για να μην μενει μονος του
γιατι βλεπω να πεφτει hate...😛
 
υπαρχει καποιος τροπος να τα κανο να αγαπισει το ενα το αλλο
Όχι, είναι αντίθετο στην φύση τους, το ένα διεγείρεται από την κίνηση του πουλιού και το πουλί φοβάται και στρεσσάρεται.
 
Όχι, είναι αντίθετο στην φύση τους, το ένα διεγείρεται από την κίνηση του πουλιού και το πουλί φοβάται και στρεσσάρεται.
το ξερω οτι η γατα ειναι θηρευτης αλλα επιδη ειναι μεγαλομενη σε σπιτι θεορισα οτι θα γινοταν αλλα τα ενστικτα ειναι ενστικτα! το λουρακι κανει ή θα μου κρεμασουν κουδουνες 😵
 

Σχετικά θέματα

Back
Top