Γενικά Smoothie alexandrine parakeet

Ωραίος! Και με μεγάλη ουρά! :D Mην κόψεις την κρέμα απότομα, για όσο σου ζητάει δίνε του έστω και μια φορά την ημέρα. Και μάθε του να τρώει λαχανικά τώρα που είναι πιο εύκολο. 😉
Του δινω ακομη κρεμα τρωει περιπου θ με 12 ml! Τρωει αυγοτροφη, pellets και σπορους! Λαχανικα δεν του δινω αλλα θα αρχισω να του δινω!

Xεχεχε εχει να σας φαει τραπεζια και καρέκλες ο Σμουθης. Ηδη τον βλεπω που κοζάρει πονηρά τα περίχωρα 😛
Πανέμορφος ειναι να τον χαιρόσαστε.
😀 ηδη αρχισε και ειναι παρα πολυ ζωηρος αλλα δεν εχουμε προβλημα μας αρεσει ο ατιμος! :D

Καλέ θα τρελαθώ με την ανάπτυξη του μπόμπιρα!
Πολύ γλυκό πουλάκι και πανέμοροφς ο άτιμος!
Εύχομαι να σας συντροφεύει για πολλά χρόνια!
Σε ευχαριστω παρα πολυ! Ειναι τελειος και πολυ παιχνιδιαρης! Συνεχεια του τραγουδαμε και του μιλουμε! Ανυπομονουμε να ξεκινησει να μιλαει! *.*
 
Τελευταία επεξεργασία από moderator:
Που βρηκες πελλετς; σε ολη την Παφο ψαχνω και τιποτα
Μου τα φερνει ο Αντονης Θεμιστοκλεους! Αγοραζει μεγαλο σακκο απο εναν στην Λευκωσια και μου πουλαει με το κιλο στην ιδια τιμη του σακκου! Δεν γνωριζω μαρκα αλλα μου ειπε οτι ειναι παρα πολυ καλη ποιοτητα
 
Μου τα φερνει ο Αντονης Θεμιστοκλεους! Αγοραζει μεγαλο σακκο απο εναν στην Λευκωσια και μου πουλαει με το κιλο στην ιδια τιμη του σακκου! Δεν γνωριζω μαρκα αλλα μου ειπε οτι ειναι παρα πολυ καλη ποιοτητα

Άνοιξε ένα θέμα και βάλε φώτο κι ίσως τα αναγνωρίσουμε. Η πιο απλά ρώτησε τον προμηθευτή σου.
 
  • Like
Αντιδράσεις: ianos
Μου τα φερνει ο Αντονης Θεμιστοκλεους! Αγοραζει μεγαλο σακκο απο εναν στην Λευκωσια και μου πουλαει με το κιλο στην ιδια τιμη του σακκου! Δεν γνωριζω μαρκα αλλα μου ειπε οτι ειναι παρα πολυ καλη ποιοτητα

μακαρι να τον μαθεις τον παπαγαλο σου να τρεφεται με πελλετς, πιστευω οτι ειμαι μια ολοκληρωμένη τροφη.
 
Εμας τρωει πελλετς, αυγοτροφη, και σπορους! Θα δοκιμασω και τα λαχανικα :)
 
Τι κάνει το παιδί μας εδώ;
Θα έχει μεγαλώσει αρκετά. Θέλουμε φωτό :D
 
Εχει μεγαλωσει παρα πολυυυ! Τον εμαθα να πεταει μεσα στο σπιτι και να πηγαινει να καθετε με ασφαλεια πανω απο το κλουβι του! Ωριστεεε και η φωτογραφειαIMG-192e28672f9ed4ccc2c1dd9e30bd632a-V.webp

Λαθος φωτογραφια! Αυτη την εβγαλα χθεςIMG-c65861bf6d2a33dc61249e0796116450-V.webp
 
Τελευταία επεξεργασία από moderator:
Αγάπη μου όμορφη ❤️️️️
Πολυ χαίρομαι που "ημασταν" κι εμείς εκεί στο μεγάλωμα του. Ήταν ένα γυμνό πραγματάκι όταν μπήκες και τώρα είναι ολόκληρος παπαγάλος και πανέμορφος με πονηρό βλέμμα!
Να τον χαίρεσαι :)
 
Απίστευτα όμορφος στην πρώτη. Πολύ παπαγάλος!
Στις άλλες είναι γλύκα και φαίνεται πολύ τρυφερό πουλάκι και πλουμιστο βεβαίως βεβαίως. Θελω να του χαϊδέψω τα πούπουλα στο μαγουλάκι.
Να τον χαίρεσαι και να σε χαίρεται!
 
Κουκλί έχει γίνει και φαίνεται και καλός χαρακτηρας! Μπραβο σας!
 
Σε ευχαριστω παρα πολυ για τα καλα σου λογια! Ειναι πολυ γλυκος! Μερικες φορες με δαγκωνει δυνατα αλλα ειναι ενταξει τον αγαπαω παλι!
Το δυνατα θα το καταλαβειςμετα τον 1.5, 2 χρονια, ετσι νομιζα κ εγω αλλα αν σε δαγκώσει το αιμα τρεχει! Μονον αυτον που αγαπαει ποιο πολυ δεν τον τσιμπαει και στην περιπτωση μου ειναι η συζηγος! Βεβαια παιζει ρολο κ ο χαρακτηρας, απλα στην εφηβια αλλαζουν χαρακτήρα
 
Τελευταία επεξεργασία:
  • Like
Αντιδράσεις: zack27
Back
Top