Γενικά Smoothie alexandrine parakeet

απο δεινοσαυράκι γινεται ενα πανεμορφο πουλάκι... Το ζεις με λαχταρα ανυπομονεις να μεγαλωσει... απολαμβάνεις όμως ολα τα στάδια π περνάει, γιατι στο μέλλον ξέρεις, θα αναπολείς τις μερες π ηταν "κούτσικο" :)
Τι μου θυμησες τωρα, οταν μεγαλωσε ο γκριζος μου και αρχιζε και ετρωγε μονος του και επαιζε με τα παιχνιδια μονος του και εδειχνε οτι δεν με ειχε και πολυ αναγκη μπηκα σε φαση μελαγχολιας. Βαζω και ενα τελευταιο "και" για να κλεισω καρε των "και" :D
 
Πω πω μεγάλωσε πάρα πολύ. Είναι απίστευτο πόσο γρήγορα αλλάζει και γίνεται παπαγάλος Σκόρδα :*
Οντως εχει μεγαλωσει παρα πολυ! Εχει 2 μερες τρωει απο μονος του σιγα σιγα αυγοτροφη και πελετς! Εχτος αυτου, εχει γινει πιο ζωηρος και πιο παιχνιδιαρικος!

Σε λιγο καιρο ετσι
Τι μου θυμησες τωρα, οταν μεγαλωσε ο γκριζος μου και αρχιζε και ετρωγε μονος του και επαιζε με τα παιχνιδια μονος του και εδειχνε οτι δεν με ειχε και πολυ αναγκη μπηκα σε φαση μελαγχολιας. Βαζω και ενα τελευταιο "και" για να κλεισω καρε των "και" :D
Θα μας κανει και ο δικος μας! Ειδη αρχισε να γινετε λιγο ανεξαρτητος! Παντος τωρα ειναι απο τις καλυτερες στιγμες, διοτι του δειχνουμε πως να τρωει πως να παιζει! Αυτα στο μελλον σιγουρα θα τα πεθυμισουμε!
 
Τελευταία επεξεργασία από moderator:
Ωραίο το κλουβί και πολύ άνετο. Καλύτερα να πάρεις πατήθρες απο φυσικό ξύλο καθώς οι τύπου σκουπόξυλο δεν είναι ότι καλύτερο για τα πέλματά τους. Δες αν θέλεις αυτό να πάρεις ιδέες. :)
 
Απίστευτο κλουβί, μπράβο σας :D
Επίσης χαίρομαι που βλέπω ότι ξέρεις πράγματα απο πτηνά, ακόμα κι αν κάνεις λάθη (ποιός δεν κάνει άλλωστε;!)
πολύ σωστό να τον βάζεις μέσα για να συνηθίσει το νέο του σπίτι και γενικά τα καινούρια ερεθίσματα!

Είναι τόσο μεγάλο που ο Smoothie μοιάζει με λοβάκι εκεί μέσα 😀 😛
 
Ωραίο το κλουβί και πολύ άνετο. Καλύτερα να πάρεις πατήθρες απο φυσικό ξύλο καθώς οι τύπου σκουπόξυλο δεν είναι ότι καλύτερο για τα πέλματά τους. Δες αν θέλεις αυτό να πάρεις ιδέες. :)
Σε ευχαριστω θα προσπαθισουμε να βαλουμε και εμεις!

Απίστευτο κλουβί, μπράβο σας :D
Επίσης χαίρομαι που βλέπω ότι ξέρεις πράγματα απο πτηνά, ακόμα κι αν κάνεις λάθη (ποιός δεν κάνει άλλωστε;!)
πολύ σωστό να τον βάζεις μέσα για να συνηθίσει το νέο του σπίτι και γενικά τα καινούρια ερεθίσματα!

Είναι τόσο μεγάλο που ο Smoothie μοιάζει με λοβάκι εκεί μέσα 😀 😛
Σε ευχαριστω παρα πολυυ! Βασικα δεν γνωριζω πολλα πραγματα απο πτηνα αλλα προσπαθω να διαβαζω μεσω ιντερνετ για να μαθαινω οσο πιο πολλα μπορω. Ευτυχως που βρηκα και το φορουμ με ολους εσας που μου μαθαινετε συνεχως νεα πραγματα! Τελος στην θεση σου θα ελεγα οτι μεσα στο κλουβι ο smoothie μοιαζει περισσοτερο με budgie! Χαχα
 
Τελευταία επεξεργασία από moderator:
Εντάξει μεταξύ μας, μπατζι είχα γράψει αλλά το άλλαξα, για την τιμή των όπλων βρε αδερφέ 😛
Σίγουρα θα μάθεις πολλά εδώ, ήδη φαίνεσαι πιο "ψαγμένος" σε σχέση με όταν μπήκες.
Σε λίγους μήνες, όσα μαθαίνεις εδώ και σου φαίνονται καινούρια, θα είναι αυτονόητα πλέον για σένα!
 
Ωραίος! Και με μεγάλη ουρά! :D Mην κόψεις την κρέμα απότομα, για όσο σου ζητάει δίνε του έστω και μια φορά την ημέρα. Και μάθε του να τρώει λαχανικά τώρα που είναι πιο εύκολο. 😉
 
Back
Top