Ασθένειες Άρρωστο παπαγαλάκι ..

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης Peri27
  • Ημερομηνία Ημερομηνία
Αχ μωρε, ειναι αυτο που λεμε ολοι και εγω χτυπιεμαι και φωναζω γιατι την εχω πατησει... Με του βλεπεις οτι σε ανυσηχει κατι το τρεχεις αμεσως κτηνιατρο! Δε σε ικανοποιησε κατι, ειναι τα ιδια; Σε αλλο κτηνιατρο! Κριμα, λυπαμαι πολυ για τη μικρη. Τον αρσενικουλη προσεχε τωρα, ευχομαι να ειναι καλα αυτος.
 
Γεια σας παιδια.. εχω νεα εδω και αρκετο καιρο αλλα με τη δουλεια δεν προλαβαινω τπτ πλεον.. Το παπαγαλακι μου το αρσενικο το ειχα παει τοτε στο κτηνιατρο το εξετασε και που ειπε οτι ειναι μια χαρα..
Του ειχα δειξει καμποια βιντεακια απο τη Τζινη πως εκανε τη τελευταια μερα που ειχε σπασμους.. μου ειπε οτι φαινεται σαν επιληπτικη κριση και ισως να ειχε ογκο στο κεφαλακι της μιας και ο αρσενικος αν ηταν κατι αλλο θα το ειχε κολλησει και αυτος.. Ολα αυτα μου ειπε βεβαια οτι δεν μπορει να τα πει με 100% σιγουρια γιατι δεν την ειχε δει απο κοντα..
 
θα σας πω κάτι εντελώς υπεύθηνα. όταν τα πουλιά εκτείθεντε άμεσα στον ήλιο για ώρες είναι το πιό σίγουρο ότι αργά η γρήγορα θα κάνουν εγκεφαλικό επεισόδιο. το ίδιο και για τους δυνατούς θορύβους και το τρόμαγμα. Παρουσιάζη μερικη πάρεση αδυναμία ισσοροπίας ενώ τρώει κανονικά. σε αντίθεση με τον άνθρωπο ένα πουλί με εγκεφαλικό μπορεί να ζήση και δύο μήνες χωρις τρελά συπτωματα.
 
Back
Top