Γενικά Άρρωστο παπαγαλάκι σε πετ σοπ

@ΜΑΡΙΑαα καλά δεν υπάρχει περίπτωση να φτάσει στο σημείο καν να έρθει τόσο κοντά 🤣🤣🤣 αύριο κλείνουμε δύο μήνες και δεν τον έχει πάρει χαμπάρι 🤣🤣🤣 του Χω πάρει και δύο βρακιά (ένα άσπρο που έτσι κι αλλιώς δεν φορούσε) και ένα μαύρο φανταστικό 🤣🤣
[automerge]1666186424[/automerge]
Τι πιο ωραίο να λιαζεσαι πάνω στο σωβρακο 🤣🤣🤣👀
 

Συνημμένα

  • IMG_20221019_162947.webp
    IMG_20221019_162947.webp
    79,9 KB · Προβολές: 71
Τον βρήκα σήμερα νεκρό ,η μέρα μου είναι μαύρη δεν μπορώ να το διαχειριστώ. Το παιδί μου κλαίει απ' το πρωί ,δεν ξέρω τι συνέβη μέχρι το απόγευμα παίζαμε στο σαλόνι. Είμαι απαρηγόρητη
 
Ειρήνη δεν έχω λόγια. Έχω σοκαριστεί. Κ σκεφτόμουν κάποια στιγμή να μας ξαναανεβασεις βίντεο με το ζελεδακι γιατί μας έλλειψε.
Ειρήνη να σκέφτεσαι ότι έζησε δίπλα σου τρισευτυχισμενο. Το έσωσες από το πετ σοπ κ του έδωσες χαρά. Λυπάμαι τόσο πολύ γιατί με εσένα μαζί το αγαπήσαμε τόσο πολύ. Πέταξε η ψυχούλα αλλά έζησε με αγάπη κ φροντίδα. Αυτό να θυμάσαι.
Εάν θες την γνώμη μου, πάρε άλλο μόλις ηρεμήσετε. Κ για σένα κ για το παιδί. Rip λατρεμένο ζελεδακι. 😞
 
Προχτές τον τραβούσα βίντεο που του μιλούσα και Μ απαντούσε ,δεν μπορώ να το διαχειριστω θα σκάσει το κεφάλι μου δεν αντέχω
Ειρήνη μου, ελπίζω αυτά για το κεφάλι να είναι τρόπος του λέγειν. Αν όμως περιγράφεις κάτι που συμβαίνει....:
Δεν γίνεται να στενοχωρηθείς τόσο πολύ που να δημιουργηθούν επιπτώσεις στην υγεία σου. Διοχετεύσου σε κάτι άλλο άμεσα. Φύγε, πήγαινε περπάτησε, τρέξε, κούρασε σωματικά τον εαυτό σου, φώναξε με όλη σου τη δύναμη κάπου που να μην σε ακούν, ξεσπάθωσε τον πόνο σου με όποιον τρόπο τώρα αν είναι δυνατόν, γράψε εδώ ακατάπαυστα και σπάσε αυτήν την κατάσταση μέσα σου. Πήγαινε στη θάλασσα ή κοντά σε κινούμενο νερό, κι ας μην μπεις μέσα αν δεν μπορείς. Το νερό απαλύνει τις καταστάσεις. Έχεις τον εαυτό σου και την οικογένειά σου να τρέξεις. Μην αφήνεσαι έτσι στον πόνο...
Λυπάμαι, ειλικρινά λυπάμαι για το μικρό.
 
@Irene chatzimichail έχω πραγματικα ταρακουνηθεί, κι ας μην σε ξέρω, Ειρήνη. Την παρακολουθουσα αυτή την ιστορία με το παπαγαλάκι σου, και παρηγοριόμουν που έχασα πριν λίγο καιρό τη ζεμπρίτσα μου. Δεν φαντάζεσαι πόσο πάρα πολύ λυπάμαι. Δεν έχω λόγια
 
@Irene chatzimichail λυπάμαι πολύ για την απώλεια. Εσύ όμως δεν πρέπει να λυπάσαι καθόλου γιατί έκανες πολλά για αυτό το παπαγαλακι. Πέρασε καλά όσο καιρό που το είχες μαζί σου. Δυστυχώς τα πτηνά είναι πολύ ευαίσθητα και δεν μιλάνε να μας πούνε τι έχουν. Πρέπει να έχεις πάρα πολύ μεγάλη εμπειρία για να διαπιστώσεις ότι κάτι δεν πάει καλά εγκαίρως και πολλές φορές ούτε αυτό αρκεί. Ένα απρόβλεπτο γεγονός και μπορεί να γίνει το κακό. Οπότε εστίασε στο καλό που έκανες για αυτό το ζωάκι και σε τίποτα άλλο.
 
@Irene chatzimichail Ειρήνη μου δεν έχω λόγια, στεναχωρήθηκα πολύ για το μικρό ζελεδάκι. Τον αγαπήσαμε κι εμείς μέσα από εσένα. Να σκέφτεσαι ότι το έκανες ένα ευτυχισμένο πουλάκι,όσο το είχες μαζί σου, και το φροντισες με τον καλύτερο τρόπο. Λυπάμαι πολύ για την απώλεια σου 😥
 
Ειρήνη μου δεν το πιστεύω! Και εγώ μπήκα να δω βιντεάκι! Κουράγιο για να παρηγορήσεις και το παιδί! Μπορεί τελικά να είχε και άλλα θέματα που δεν ήταν εμφανή.
Από όταν όταν το έσωσες είδε πως είναι και η άλλη ζωή με αγάπη και φροντίδα!
Λυπάμαι πολύ για την απώλεια…😢
 
Ειρήνη μου αφού περάσει λίγο ο καιρός και φύγουν οι αρνητικές σκέψεις και μείνουν οι ευχάριστες αναμνήσεις θα μπορούσατε να το σκεφτείτε για ένα παπαγαλάκι κάποιας μικρής ράτσας θεωρώ ότι θα βοηθήσω και το παιδί πολύ
 
Ειρήνη μου δεν φαντάζεσαι πόσο στεναχωρήθηκα.
Εχω σοκαριστεί απίστευτα 🥺
Τον αγαπουσαμε πολυ όλοι τον Ζελεδακο και ήταν τόσο απρόσμενο.
Κράτα τις όμορφες στιγμές σας και σκέψου ότι τον έκανες πολύ ευτυχισμένο με την αγάπη και την φροντίδα σου. Αν δεν ήσουν εσυ δεν θα τα είχε καταφέρει ουτε τόσο.
Λυπάμαι πάρα πολύ για την απώλεια σου 😥
 
Back
Top