Αναπαραγωγή Αγορά κανάρας για ζευγάρωμα με αρσενικό επισκέπτη

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης nina 2
  • Ημερομηνία Ημερομηνία
Αν το έφτιαχνες μόνη σου το ψωμί Χριστίνα, όχι ότι θα ήταν ιδανική τροφή αλλά πάντως θα ήταν ελάχιστο το "κακό". Το έτοιμο ψωμί που τρώμε, δυστυχώς όμως έχει διογκωτικές ύλες που είναι δηλητήρια. Να το αποφεύγεις. Ή φτιάχνε μια φορά στο τόσο δικά τους κεκάκια Η συνταγή του κέικ λαχανικών των παπαγάλων μου .
ωραιο κεικ. Θα το φτιαξω κ εγω. Μακαρι να μπορουσα να το φαω κ εγω😛 αλλα τα λαχανικα δεν επιτρέπονται για την υγεια μου:).
Ευχαριστω πολυ

Δεν υπάρχει λόγος να τους δίνεις. Δεν τους προσφερεις κατι!
τωρα δεν μπορω να τους το κοψω γιατι το τρωνε χρονια. Όταν φτιαχνω δικο μου,[ ΠΟΛΥ ΣΥΧΝΑ] δεν προλαβαίνω να το βαλω στα καγκελα κ εχει εξαφανιστεί. Ο πετρουλης [παπαγαλακι] τρωει όταν τελειώνουμε το πρωινο τα ψιχουλακια πανω στο τραπεζι κ μετα ανεβαινει στο δικο του ποτηρι κ πινει κ το νερακι του. Οταν φτιαχνει η μαμα μου πιτα[χορτοπιτα] εκει να δεις τι γινετε. Πολεμος.Αν δεν του δωσεις σε εχει δαγκωσει κ μην τον πειράζεις εκεινη την ωρα.Απολαμβανει!
 
Ενταξει αν δεν θες να τους το κοψεις δεκτο, αλλα τουλαχιστον μειωσε την ποσοτητα. Το ψωμι δεν εχει θρεπτικα συστατικα, και οτιδηποτε φτιαχνουμε για να καταναλωθει απο ανθρωπους σιγουρα εχει αλατι και αλλα συστατικα που δεν νομιζω οτι κανουν καλο στα πουλακια :)
 
Ενταξει αν δεν θες να τους το κοψεις δεκτο, αλλα τουλαχιστον μειωσε την ποσοτητα. Το ψωμι δεν εχει θρεπτικα συστατικα, και οτιδηποτε φτιαχνουμε για να καταναλωθει απο ανθρωπους σιγουρα εχει αλατι και αλλα συστατικα που δεν νομιζω οτι κανουν καλο στα πουλακια :)
σε αυτό εχεις δικιο Μιραντα μου. Τουλαχιστον στο δικο μου ψωμι ξερω τι υλικα βαζω μεσα.
Η γιαγια μου φτιαχνει ψωμι με λαχανικα. Δεν τους εχω βαλει από αυτό.Λες να είναι καλυτερο;
 
  • Like
Αντιδράσεις: Myra
Σιγουρα ειναι καλυτερο απο του εμποριου.. Αλλα φροντισε να τους δινεις μετρημενο, και αν μεγαλωνεις τος κλεφτες της Βαγδατης στο τραπεζι με τα ψιχουλα, τουλαχιστον να ξερεις τι.. Κλεβουν! Και η πιτες με ρεγουλα 😛
 
Σιγουρα ειναι καλυτερο απο του εμποριου.. Αλλα φροντισε να τους δινεις μετρημενο, και αν μεγαλωνεις τος κλεφτες της Βαγδατης στο τραπεζι με τα ψιχουλα, τουλαχιστον να ξερεις τι.. Κλεβουν! Και η πιτες με ρεγουλα 😛
Με κανεις κ γελαω Μιραντα μου συνεχεια. Που τα βρίσκεις αυτά τα ωραια κ τα πετας [ κλεφτες της Βαγδάτης ]. Εισαι απιθανη👍
 
  • Like
Αντιδράσεις: Myra
Με κανεις κ γελαω Μιραντα μου συνεχεια. Που τα βρίσκεις αυτά τα ωραια κ τα πετας [ κλεφτες της Βαγδάτης ]. Εισαι απιθανη👍
Και εγω παραξενευομαι, το πρωι ειμαι για κλαμματα συνηθως :D
 
Και εγω παραξενευομαι, το πρωι ειμαι για κλαμματα συνηθως :D
😀 δεν εχεις ωρες κοριτσι μου εσυ.Απλα εισαι ενας ευχάριστος κ χαρουμενος ανθρωπος. Που να μπει κ η ανοιξη κ το καλοκαιρι.:D
 
Κερναω καφε στον κηπο, χαρα θεου 😉

Κοιτα αυτο που εχω προσεξει ειναι οτι με τα ζωα στο σπιτι ξυπνας ευχαριστα και με διαθεση (εκτος και αν ανακαλυψω οτι εχω να κανω κηδεια σε καποια γλαστρα που χαλασαν τα σκυλια)

Τωρα πχ εχω διπλα μου 3 αρσενικα καναρινια, και 4 μικρα να κανουν βουτες στις μπανιερες ενω εγω πινω καφε. Σου φτιαχνουν τη διαθεση οπως και να το κανουμε!
 
Λοιπον... Εχουμε κ λεμε. Τα αγορια μου είναι ξεσηκωμένα με τα κορίτσια μου. Μολις ειδε ο πειρατης Αλεξ, την Αλεξια εκανε σαν τρελος.Χοροπηδουσε κ δαγκωνε τα καγκελα κ της ελεγε. Για come του δωθε; Φουσκωνε κ το στηθος του κ σηκωνε την ουρα του😉
 
  • Like
Αντιδράσεις: Myra
Τραβηξε ενα βιντεακι να τα χαρουμε και εμεις!
Σκέφτομαι την Αλεξια που την ακουει στο άλλο δωματιο, ο Αλεξ να μην την εχω σε καραντινα.Αυτό το πουλακι ηταν μονο του 4 μηνες κ καθαροτατο από ολες τις πλευρες. Το εβλεπα γιατι στον γιατρο παει ολη η οικογενεια. Όταν της μιλούσαμε μονο αντιδρουσε. Μολις την πηρα σπιτι εγινε ζωηρουλα κ ολο φωναζει. Εγω λεω να το επιχειρησω να τα παντρεψω. Να της βαλω μια ωραια φουστιτσα κ μια κορδελα στα μαλλακια της, αντε κ κανενα αρωματακι! Τι; Ειπατε κατι; Δεν ακουσα; Τι;😛
 
Κρατα εσυ την καραντινα μεχρι την ημερομηνια που πρεπει και μετα θα σε βοηθησω με λιστα καλεσμενων και τη δεξιωση!
 
Κρατα εσυ την καραντινα μεχρι την ημερομηνια που πρεπει και μετα θα σε βοηθησω με λιστα καλεσμενων και τη δεξιωση!
Καλε μην λες τετοια γιατι με ποναει το κεφαλι μου από τα γελια. Πω πω σε καλο να μας βγει!
 
Κερναω καφε στον κηπο, χαρα θεου 😉

Κοιτα αυτο που εχω προσεξει ειναι οτι με τα ζωα στο σπιτι ξυπνας ευχαριστα και με διαθεση (εκτος και αν ανακαλυψω οτι εχω να κανω κηδεια σε καποια γλαστρα που χαλασαν τα σκυλια)

Τωρα πχ εχω διπλα μου 3 αρσενικα καναρινια, και 4 μικρα να κανουν βουτες στις μπανιερες ενω εγω πινω καφε. Σου φτιαχνουν τη διαθεση οπως και να το κανουμε!
Δεν κοιτάς να διαβάσεις να περάσεις κανένα μάθημα λέω εγώ;
 
Σημερα είχαμε μεταφορες από κλουβι σε κλουβι. Η Μυρτω κ ηΑλεξία
http://prntscr.com/6feaug
http://prntscr.com/6feb6h

😎Καποια πραγματα ειναι σταθερες αξιες, μην τα εκμηδενισουμε και ολα! Καφες=καφες, τελος!
Εγω δεν πινω καφε κ ουτε καπνιζω. Νερακι του θεου.
Όταν ξυπανω το πρωι, πινω το κακαο μου κ κανω φετες με βιταμ -μαρμελαδα. Το γαλα απαγορευμενο
 
Ο καθενας εχει τις ιερες στιγμες του, οτι και αν αυτες περιλαμβανουν... Ειμαστε λιιιγο εκτος θεματος ή ειναι ιδεα μου; 😛
 
Back
Top