Αναπαραγωγή Αναπαραγωγή κόκκινα μωσαϊκά 2019

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης nikosk1
  • Ημερομηνία Ημερομηνία
Ευχομαι να παρεις τα αποτελεσματα που αναμενεις Νικο!
Σε ευχαριστώ πολύ! Φέτος δεν θα έχω τα αποτελέσματα που θα ήθελα, δεν θέλω να φανώ αχάριστος απλά τα θηλυκά ήταν τα 3/4 και τα δείγματα στα αρσενικά λίγα και μέτρια προς καλά αλλά πήραμε λίγο δύναμη για να αρχίζουμε να καταστρώνουμε τα σχέδια για το 2020.
 
Φέτος... Τα θηλυκά ήταν τα 3/4...

Ναι ρε φίλε, επιβεβαιώνω, τι "γυναικομάνι" ήταν αυτό φέτος;

Συγχαρητήρια όπως και να έχει!
 
Ναι ρε φίλε, επιβεβαιώνω, τι "γυναικομάνι" ήταν αυτό φέτος;

Συγχαρητήρια όπως και να έχει!
Ευχαριστώ! Το καλό είναι που πήρα αρκετά καλά θηλυκά το κακό είναι ότι δεν διαγωνίζονται, θα έφτιαχνα μια πολύ καλή τετράδα.
 
Το καλό είναι που πήρα αρκετά καλά θηλυκά το κακό είναι ότι δεν διαγωνίζονται, θα έφτιαχνα μια πολύ καλή τετράδα
Αν κάνετε τοπικό, κάνε πρόταση στον σύλλογο να κατέβουν σε ξεχωριστή κατηγορία και να κριθούν κανονικά αλλά εκτός βράβευσης. Το τελευταίο στο γράφω για να μη μπορούν να σου γκρινιάξουν, οτι ψάχνεσαι για μετάλλια 😀
 
Αν κάνετε τοπικό, κάνε πρόταση στον σύλλογο να κατέβουν σε ξεχωριστή κατηγορία και να κριθούν κανονικά αλλά εκτός βράβευσης. Το τελευταίο στο γράφω για να μη μπορούν να σου γκρινιάξουν, οτι ψάχνεσαι για μετάλλια 😀
Δεν χρειάζεται να μπούμε σε τέτοια διαδικασία απλά το είπα γιατί πραγματικά θα μπορούσα να φτιάξω μια τετράδα πού στα δικά μού μάτια αξίζει να κριθούν, δεν πειράζει τουλάχιστον θα έχω κάποιες καλές επιλογές από θηλυκά για την ερχόμενη αναπαραγωγή που είναι και το ποιό σημαντικό στην φάση εξέλιξης που βρίσκονται τα πουλάκια μού.
 
Αν θέλεις να πάρεις μια ιδέα για του πού κινούνται, μπορείς να τα κατεβάσεις κανονικά. Είτε σαν αρσενικά, είτε σαν θηλυκά και να αδιαφορήσεις για την βαθμολογία τους στην ένδειξη ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ . Ολα γίνονται αν απλά θέλεις να ακούσεις και την γνώμη ενός πιο "ειδικού" 😉
 
Αν θέλεις να πάρεις μια ιδέα για του πού κινούνται, μπορείς να τα κατεβάσεις κανονικά. Είτε σαν αρσενικά, είτε σαν θηλυκά και να αδιαφορήσεις για την βαθμολογία τους στην ένδειξη ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ . Ολα γίνονται αν απλά θέλεις να ακούσεις και την γνώμη ενός πιο "ειδικού" 😉
Αυτό το είχα σκεφτεί και εγώ να τα κατέβασω κανονικά στα θηλυκά και απλά θα έχαναν στις μάσκες αλλά για τα υπόλοιπα θα είχα μια σωστή κρίση αλλά σκέφτηκα ότι θα με κραξουν οι υπόλοιποι συμμετέχοντες.
 
Αυτό το είχα σκεφτεί και εγώ να τα κατέβασω κανονικά στα θηλυκά και απλά θα έχαναν στις μάσκες αλλά για τα υπόλοιπα θα είχα μια σωστή κρίση αλλά σκέφτηκα ότι θα με κραξουν οι υπόλοιποι συμμετέχοντες.

Και τι σε νοιαζει τι θα πουν οι αλλοι βρε Νικο;
 
αλλά σκέφτηκα ότι θα με κραξουν οι υπόλοιποι συμμετέχοντες.
Αν υπάρχουνε άνθρωποι, απο αυτούς που φοβάσε οτι θα σε κράξουν, που είναι σε θέση αλλά ταυτόχρονα και θέλουν να σου πούν πέντε σοβαρά πράγματα για την ποιότητα των πουλιών σου... Τότε μη τα κατεβάσεις 🙂
 
Και τι σε νοιαζει τι θα πουν οι αλλοι βρε Νικο;
Μωσαϊκά θηλυκά με τόσο μεγάλες μάσκες είναι εκτός προτύπου και γιαυτο το λόγο δεν υπάρχει κατηγορία για αυτά τα πουλιά, είναι γνωστό σε όσους ασχολούνται με την συγκεκριμένη ράτσα και εκθέτουν πουλιά, απλά δεν ήθελα να ακούσω σχόλια του τύπου από ποιό βουνό κατέβηκε αυτός και δεν το ήξερε και τέτοια, συνήθως έρχονται από πολλές γειτονικές πόλεις και από άλλους συλλόγους και εκθέτουν πουλιά στην έκθεση μας και δεν ήθελα να δώσω δικαιώματα όπως και ίσως να εκθέσω κάποια άτομα από τον σύλλογο μού ότι δεν με ενημέρωσαν.
[automerge]1568914473[/automerge]
Αν υπάρχουνε άνθρωποι, απο αυτούς που φοβάσε οτι θα σε κράξουν, που είναι σε θέση αλλά ταυτόχρονα και θέλουν να σου πούν πέντε σοβαρά πράγματα για την ποιότητα των πουλιών σου... Τότε μη τα κατεβάσεις 🙂
Όσο με έχετε βοηθήσει εσείς κ. Μάκη δεν με έχει βοηθήσει κάνεις άλλος! Χαίρομαι κάθε φορά να ακούω την γνώμη σάς χωρίς να μασάτε τα λόγια σάς και χωρίς να χαϊδεύετε αυτιά και κάθε φορά μου δίνεται και ένα στοιχείο πού το βλέπω μπροστά μου στο πουλί και μου είναι ποιό εύκολο να το κατανοήσω και να είμαι ποιό προσεκτικός σε μελλοντικές αγορές η στης πιθανές επιλογές για μια έκθεση.
 
Τελευταία επεξεργασία:
Back
Top