Αναπαραγωγή Αναπαραγωγη των budgie μου Knorr και Maggi

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης Marco
  • Ημερομηνία Ημερομηνία
Καλημέρα! Ακόμη δεν εχω κάποιο νέο, επειδή σε λίγη ώρα θα πάω στην δουλειά, έβαλα καλού κακού λίγη αυγοτροφή σε μία βοηθητική ταίστρα κοντά στην φωλιά (σε περίπτωση που βγεί σήμερα κάποιο πουλάκι), Χτες θυμήθηκα πως σήμερα θα κλείσουν 20 μέρες από την μέρα που έγινε το πρώτο αυγό
 
καλημέρα, εντάξει μπορεί το πρώτο να ήταν άγονο. 18 μέρες ισχύουν για το καθένα, οπότε έχουμε καιρό. Καλή δουλειά !
 
Ευχαριστώ πολυ! Ή μπορεί να ήταν και το αυγό που έσπασε το πρώτο 🙂
 
Δεν μπορείς να κάνεις κάτι, μόνο να περιμένεις ήρεμα. Άντε μας έχεις αγχώσει κι εμάς. Ας χαλαρώσουμε, θα έρθει :)
 
Καλησπέρα! Δεν είμαι ανυπόμονος απλά ήθελα να πω μια καλησπέρα!
 
α εντάξει, έχουμε μέρες. κλωσσάει συνεπώς η μάνα;
 
  • Like
Αντιδράσεις: Marco
ναι αυτή κλωσσάει.. συνέχεια τι πιστέυεις; Έστω και ένα λες να είναι γονιμοποιημένο;
 
Ναι το πιθανότερο ίσως και δύο. Όσο λιγότερα τόσο καλύτερα γιατί όλοι είστε πρωτάρηδες :)
 
  • Like
Αντιδράσεις: Marco
Μακάρι! Αν και για τα δυο πρώτα αυγά τέλειωσε ο χρόνος. Έχουν περάσει οι 18 μέρες.. Το τρίτο αν πάνε όλα καλά θα βγεί αύριο
 
Θα καταντήσουμε σήριαλ κίλερ με τόση αγωνία και ανυπομονησία! 😀χ αστιεύομαι!
Απλά υπομονή και θα έρθουν με το καλό και τα νέα παπαγαλάκια σου! Και αν ο καιρός είναι ευνοϊκός, θα προσπαθήσεις άλλη γέννα αν δεν πέτυχαν τελικά! Να σκέφτεσαι θετικά και όλα ελπίζω να πάνε καλά! Καλή συνέχεια!
 

Σχετικά θέματα

Back
Top