Αναπαραγωγή Αναπαραγωγη των budgie μου Knorr και Maggi

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης Marco
  • Ημερομηνία Ημερομηνία
Οχι η μητερα μου είπε πως έκαναν μια "αποπειρα" για ζευγάρωμα οταν ήμουν στην δουλειά, Μαρία γενικώς με αυτό το θέμα αγχώθηκα πολύ τώρακαι αυτό το θηλυκό που λες, το βάζεις σηνέχεια φάρμακο; Επειδη είπες πως δεν γίνεται τελείως καλά
 
Αρα μπορεί και να μην κολλήσουν τα μικρά, :) λογικά αν ήταν και η θυληκιά θα είχε κολλήσει, επειδη εχει πανω απο 2 μήνες που του βάζω ακαρεοκτώνο του αρσενικου, τι να πω.. Θα δείξει
 
Εγώ στην θέση σου θα τους έβαζα Pulmosan και θα ξεκινούσα τις διατροφικές προετοιμασίες που σου έγραψε ο Γεράσιμος. Αν κάνει αυγά πιο πριν άστην να τα κλωσσήσει 5-6 μέρες και πέτα τα. Αλλιώς θα προλάβεις το περιθώριο του χρόνου αναμονής για το φάρμακο.
 
Μαρία διάβασα μια συνομιλία που είχες με την Ελενα, για ένα παπαγαλάκι που είχε παρει και καθόταν στον πάτο του κλουβιού, και μετα ειπε για τον θόρυβο που κάνει σαν να τρώει σπόρους ενώ δεν τρώει, και είπες οτι είναι ακάρεα του αναπνευστικού, και το δικό μου το κάνει..☹
 
Καλημέρα Μαρία, Στάυρο, Πρόδρομε, Γιάννη, καλημέρα και σε όσους δεν γνωρίζω ακόμη και θα γνωρίσω σύντομα! Σήμερα ξύπνησα με αισιοδοξία,
:) Επίσεις σήμερα είναι ημέρα πληρωμής στην δουλειά και μετά ψώνια για τους φίλους μαυ :)
 
Καλημέρα Μάρκο!
Ευχάριστα νέα :) Αν χαλάσεις χρήματα για τα πουλιά πρόσεξε να είναι σε σωστή μεριά. Όχι στικς, όχι ψευτοβιταμίνες. Δεν ξέρω το κλουβί σου να σου έλεγα μια γνώμη. Άντε καλά ψώνια
 
  • Like
Αντιδράσεις: Marco
Στην φωτογραφία που έχω φαίνεται λίγο το κλουβί, θέλω να τους πάρω πρώτα καινούριες πατήστρες μάλλον απο ξύλο, πατίστρα,ίσως αν βρω το φάρμακο το Bogena, Μαρία σκέφτηκα το εξής, θα κοιτάξω αν κάνουν αυγά πόσα θα κάνουν, αν βγούν νεοσσοί πόσοι θα επιζήσουν, και αναλόγως αν είναι τρεις-τέσσερις η λιγότεροι θα χωρίσω το ζευγάρι για να μην υπαρξει θέμα κολλήματος, αν και όπως είπες δεν κολλάνε τόσο εύκολα, έτσι δεν είναι;

Λοιπόν πρέπει να φύγω, θα τα πούμε μετά πάλι, κατά το μεσημεράκι :)
 
Εντάξει, τα λέμε αργότερα. Pulmosan λέγεται το φάρμακο. Bogena η εταιρεία. Καλές αγορές :)
 
Καλησπέρα:) Γύρισα

Τελικα δεν πήρα το Pulmosan, δεν θέλω να του δώσω κάτι τόσο δυνατό, θα συνεχίσω με το ακαρεοκτόνο που έχει

Σήμερα το μενού έχει φύλλα μαρουλιού, και τριμμενο καροτακι, εκτος την τροφη τους και μια αρκετα μεγαλη ποσότητα αυγοτροφης. Τι είδος πατήστρας συνιστάτε; τις πλαστικές τύπου κλαδι, τις ξύλινες στρογγυλες, η κλαδια δέντρου, (μη βλαβερα εννοείτε;)
 
Καλησπέρα Μαρία, είχα αγορασμένη, και έλεγα να την ξοδέψω πρωτα :)
 
Δεν ξέρω αν έκανα καλά αλλα αγορασα σημερα κατι.. Τονοτικο-δυναμωτικο για το πύρωμα και "για την ανάπτηξη των οστων του κέλυφους των αυγών και για καλή εκκόλαψη"(για αργότερα)Μαρία, είναι κίτρινο με κάτι μαυρα μακρόστενα σποράκια, και μυρίζει σε αυγο, παντως για αυγοτροφη μου το πούλησαν
 
το δευτερο λέω είναι για μετα αφου τελειώσουν με το ζευγάρωμα φανταζομαι,
 
Βάλτο φωτογραφία. Υποψιάζομαι ότι δεν είναι αυγοτροφή.
 
Θέλω να πω κάτι που νοιώθω τύψεις... αυτο το τονοτικο-δυναμοτικο.. αυτο τελος παντων 😳 αρχισα σήμερα να το χορηγω.. χωρίς να το έχουμε συζητήσει πρώτα και δεν ξέρω αν έκανα καλά, συγνωμη γιαυτό
 
Ε όχι και τύψεις. Δηλητήριο δεν είναι. Απλά μπορεί να είναι άχρηστο. Αν είναι χύμα βάλε φωτογραφία. Αν έχει μάρκα πες την να καταλάβουμε τι είναι και θα σου πούμε ό,τι ξέρουμε.
 
δεν φαίνεται καλά αλλά πρέπει να είναι αυγοτροφή. Κοίτα έτσι κι αλλιώς, μπορείς σε μέρος του μείγματος αυτού, να προσθέσεις ένα αυγό βρασμένο 15 λεπτά. Τότε βέβαια την ποσότητα αυτή θα την φυλάξεις στο ψυγείο το πολύ για μία εβδομάδα.
 

Σχετικά θέματα

Back
Top