Αναπαραγωγή Γεννήσαμε, επιτέλους το πρώτο αυγό

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης StathisS
  • Ημερομηνία Ημερομηνία
Mε μαύρο τσουλούφι σίγουρα. Με σκουφί όχι, αφου κανένας γονιός δεν έχει. Η αποστολή των ομοιωμάτων έχει λήξει. Μπορείς να τα βγάλεις. Η φωτογραφική τα έκανε τόσο κόκκινα; Αυτά έγινα urucum !
 
Mε μαύρο τσουλούφι σίγουρα. Με σκουφί όχι, αφου κανένας γονιός δεν έχει. Η αποστολή των ομοιωμάτων έχει λήξει. Μπορείς να τα βγάλεις. Η φωτογραφική τα έκανε τόσο κόκκινα; Αυτά έγινα urucum !
Είπα μήπως το σκουφί είναι υπολλειπομενο γονίδιο και το είχαν και οι δυο! Οκ τα βγάζω τα ομοιώματα! Αλλά μαυρο τσουλούφι με τόσο βάψιμο;
[automerge]1587315501[/automerge]
Αυτη είναι η γνήσια! Απλά για να φανεί το μαυρο την είχα κάνει λίγο πιο εντονη
 

Συνημμένα

  • Webp.net-resizeimage(9).webp
    Webp.net-resizeimage(9).webp
    32,8 KB · Προβολές: 22
Αρα κατάλαβες οτι το σκουφί δεν είναι υπολοιπόμενο. Οι μελανίνες παίζουν σε άλλο γήπεδο. Δεν τις αφορά και δεν ενδιαφέρονται για την χρωστική σου. 😉
Ε είπα ότι το χρώμα θα παει παντου! Και όμως οι γεννητορες δεν έχουν ίχνος σκουρο!
 
Στην τελευταία που ανέβασα δεν εκανα καμια παρεμβαση!
Δεν έχει σημασία. Είναι λάθος κορεσμός του χρώματος. Προφανώς απο την μηχανή λήψης
 
Μα εδώ τα κεράτινα είναι σχεδόν κόκκινα. Είναι τα ράμφη των νεοσσών έτσι; Υπάρχει κάπου ένδειξη SATURATION-HUE ;
Κυριε Μάκη αυτά είναι ψιλά γράμματα! Τι είναι το SATURATION-HUE;
 
Μα εδώ τα κεράτινα είναι σχεδόν κόκκινα. Είναι τα ράμφη των νεοσσών έτσι; Υπάρχει κάπου ένδειξη SATURATION-HUE ;
Άμα λέω εγώ για τον κρόκο του αυγού... Μου λέτε για το μοντελάκι τον Sergio!
 
Τι έχουν τα ραμφη;
[automerge]1587317972[/automerge]
Το ότι είναι κόκκινα καλό δεν είναι ρε παιδια; από το Φεβρουάριο χρωστική δίνω! Αυτό δεν θέλαμε;
 
Κυριε Μάκη αυτά είναι ψιλά γράμματα! Τι είναι το SATURATION-HUE;
Αυτό που βλέπω τώρα πιο πάνω "κορεσμός" και για μένα δεν είναι στο 0 αλλά στο 5 (με κλιμακα 10). Τελος όμω ςμέχρι εδώ δεν έχει σημασία η εικόνα. Μόνον αυτό που βλέπεις εσύ.
Τα ράμφη πρέπει να είναι στο χρώμα της σάρκας ΚΡΕΑΤΙ 😅 .
Άμα λέω εγώ για τον κρόκο του αυγού... Μου λέτε για το μοντελάκι τον Sergio!
Πάψε εσύ που βρήκες αφορμή. Εσύ όταν βάψεις κόκκινα για το παγκόσμιο δίνε τους κρόκο!
 
Αυτό που βλέπω τώρα πιο πάνω "κορεσμός" και για μένα δεν είναι στο 0 αλλά στο 5 (με κλιμακα 10). Τελος όμω ςμέχρι εδώ δεν έχει σημασία η εικόνα. Μόνον αυτό που βλέπεις εσύ.
Τα ράμφη πρέπει να είναι στο χρώμα της σάρκας ΚΡΕΑΤΙ 😅 .

Πάψε εσύ που βρήκες αφορμή. Εσύ όταν βάψεις κόκκινα για το παγκόσμιο δίνε τους κρόκο!
Λίγες μέρες έμειναν να ντυθούν με φτερά και πουπουλα! Θα δουμε τότε!
 
Καλημερα σε όλους! Σήμερα είμαι στην ενδέκατη μέρα και έκανα μια γενική καθαριότητα. Επίσης έχω βάλει και φωλιά και σήμερα έβαλα και νημα. Αυτό που με ανησυχεί είναι ότι ο αρσενικός παιρνει το βαμβάκι και το νημα και το παει στη φωλιά με τους νεοσσούς. Βέβαια η θηλυκιά ως καλή νοικοκυρά παει από πισω και τα βγάζει. Υπάρχει κίνδυνος να σκεπάζουν τους νεοσσούς η να έχουμε κανένα ατυχημα;
 
Καλησπέρα σε όλους! Σήμερα ξεκίνησα μήλο. Λέω να συνεχίσω μέρα παρα μέρα με εναλλαγή μήλο μαρουλι αγγουράκι σπανακι μπρόκολο. Είναι καλός ο ρυθμός; Μήπως φέρει διάρροια;
[automerge]1587558253[/automerge]
Μα εδώ τα κεράτινα είναι σχεδόν κόκκινα. Είναι τα ράμφη των νεοσσών έτσι; Υπάρχει κάπου ένδειξη SATURATION-HUE ;
Κυριε Μάκη νομίζω ότι κατάλαβα γιατί τα ραμφη ήταν τόσο κόκκινα! Ο αρσενικός ειδικά πλενει τα μουτρα του στην ποτιστρα με την χρωστική. Και όταν πλενεται κάνει τα μουτρα του εντελώς κόκκινα καθώς και τα παντα γυρω. Θεωρώ ότι με τα μουτρα μέσα στη χρωστική όταν ταΐζει τους νεοσσούς τους γεμίζει χρωστική στα ραμφη!
 
Καλησπέρα σας εχω ζαλισει με τις απορίες μου αλλά θέλω να ρωτήσω το μίγμα με τα κοχύλια πότε το ξαναβαζω. Είμαι στη 13 μέρα των νεοσσων
 
  • Like
Αντιδράσεις: ianos
Back
Top