Γενικά Επιθετικό καναρινι

Εντάξει σας ευχαριστώ πολύ και για να απαντήσω στην Αλίκη δεν έχει οπτική επαφή με κανένα από τα δύο, μόνο τα ακούει 🙂

Θεοδώρα μου, πρέπει να αλλάξεις τις πατήθρες, που να κουνηθεί; δεξιά-αριστερά; Δεν πετάνε πλαγίως τα πουλιά.

Μαρία τις άλλαξα. 🙂
 

Φαίνεται λίγο θολή επειδή την έκανα resize, επίσης πλέον δεν με φοβάται καθόλου και αυτό φαίνεται και από την φωτογραφία που ενώ είμαι κοντά κάθεται ήρεμος :)
 

Συνημμένα

  • IMG_20160708_134631-320x211.webp
    IMG_20160708_134631-320x211.webp
    15,3 KB · Προβολές: 38
Φαίνεται λίγο θολή επειδή την έκανα resize, επίσης πλέον δεν με φοβάται καθόλου και αυτό φαίνεται και από την φωτογραφία που ενώ είμαι κοντά κάθεται ήρεμος :)
Άψογα! Μόνο τις πατήθρες να αλλάξεις! (αφού δεν μ ακούς που σου λέω για τα άλλα του κλουβια! 😛 )
Τέτοιες να πάρεις:
_________________4e7e2107d1caf.jpg
 
Δεν χρειάζονται περισσότερο καθάρισμα;
Εγώ το μόνο που κάνω είναι αν δω κάποια κουτσουλιά απλά το καθαρίζω με νερό και ένα σφουγγάρι. Προτιμώ να κουράζομαι εγώ αλλά τα καναρινάκια μου να πατάνε σε κλαδί από φυσικό ξυλο. 😛 Δοκιμαστικά πάρε 2 και δες αν θα μπορέσεις να ανταπεξέλθεις! 😉
 
Για όλα είναι καλύτερα να μην βλέπονται για να μην πυρώνουν!
Να συμπληρωσω οχι μονο να μην βλεπονται δεν πρεπει να ακουει το ενα το αλλο γενικα καθολου οπτικοακουστικο μεσο!
 
Και σε πόσα μπαλκόνια ή δωμάτια πρέπει να τα έχουμε. Άλλο για τα αρσενικά, άλλο για τα θηλυκά, άλλο για τα ασθενή και άλλο για τα καινούργια σε καραντίνα. Δεν γίνοντε αυτά. Στο τέλος θα φύγουμε εμείς από το σπίτι για να μείνουνε τα πουλιά.
 
Και σε πόσα μπαλκόνια ή δωμάτια πρέπει να τα έχουμε. Άλλο για τα αρσενικά, άλλο για τα θηλυκά, άλλο για τα ασθενή και άλλο για τα καινούργια σε καραντίνα. Δεν γίνοντε αυτά. Στο τέλος θα φύγουμε εμείς από το σπίτι για να μείνουνε τα πουλιά.
Τα εχουμε σε κλουβια και πρεπει να τους προσφερουμε εμεις τα απλα και αυτονοητα που θα εκαναν μονα τους στη φυση.
 
Απλά δεν γίνεται αυτό που λες. Ότι μπορούμε καλύτερο τους προσφέρουμε αλλά πως το εννοείς αυτό σε σχέση με τα αρσενικά και θηλυκά. Δηλαδή στη φύση τα θηλυκά τρέχουνε να γλυτώσουνε; Και ζούνε πόσο πιο μακριά από τα αρσενικά; Δεν είναι έτσι τα πράγματα.Αυτό που λες είναι το ιδανικό αλλά πρέπει να έχεις σπίτι με 5 μπαλκόνια αν τα έχεις έξω ή 8 δωμάτια αν τα έχεις μέσα. Για σκέψου το λίγο.
 
Απλά δεν γίνεται αυτό που λες. Ότι μπορούμε καλύτερο τους προσφέρουμε αλλά πως το εννοείς αυτό σε σχέση με τα αρσενικά και θηλυκά. Δηλαδή στη φύση τα θηλυκά τρέχουνε να γλυτώσουνε; Και ζούνε πόσο πιο μακριά από τα αρσενικά; Δεν είναι έτσι τα πράγματα.Αυτό που λες είναι το ιδανικό αλλά πρέπει να έχεις σπίτι με 5 μπαλκόνια αν τα έχεις έξω ή 8 δωμάτια αν τα έχεις μέσα. Για σκέψου το λίγο.
Τα απλα και αυτονοητα για τα πουλια ειναι μειωση τροφης στη φυση και λιγοτερη γι αυτα γιατι εχουν βγει και περισσοτεροι ανταγωνιστες μετα την ανοιξη το φαι κρατιεται πιθανον για την προσμονη της πτεροροιας τους και το να μαζεψουν λιπος για τον επερχομενο χειμωνα και οσο για τα θυληκα φανταζομαι με ολη αυτη την ταλαιπωρια μπορει και να θελουν να γλυτωσουν απο τα αρσενικα, βεβαια μπορει και το αντιθετο!
Εμεις προσφερουμε τα καλυτερα που θα προσφεραμε γεματοι συναισθηματισμο για ανθρωπο χωρις ενστικτα, φανταζομαι οτι μπορει να μην χρειαζονταν τοσο ο ξεχωριστος χωρος για επιλυση καποιων θεματων τετοιων!
 
Παιδιά στην φύση μετακινούνται ως εσωτερικό αποδημητισμό πολλά πουλιά, όπως πχ οι καρδερίνες. Δεν αλλάζουν εντελώς τόπο, αλλά θέση. Άσε που ανά εποχή αλλάζει το διαιτολόγιο άλλοτε περισσότερους ανθούς, σκουλήκια, μετά σπόρους κτλ.
Τα έχουμε κατοικίδια σε κλουβιά, η προσομοίωση είναι εφικτή μέχρι ενός σημείου.
Και τα παιδιά μας άλλος τα μεγαλώνει σε 1000, σε 200 τμ και άλλος σε 70 τμ. Τι να κάνουμε έτσι είναι η ζωή. Συμβιβαζόμαστε με τα τετραγωνικά που μας αναλογούν.:)
 
Back
Top