Διατροφή Επώνυμες τροφές για πουλιά

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης mgerom
  • Ημερομηνία Ημερομηνία
Αυτή τη τροφή - αυγοτροφή - τους δίνω οι οποίες δείχνουν πλήρεις. Για την περίοδο της προετοιμασίας προσπαθώ να μάθω διαβάζοντας τα άρθρα στο forum τί πρέπει να προσθέσω ή να βελτιώσω.
 

Συνημμένα

  • p54633P.webp
    p54633P.webp
    23,7 KB · Προβολές: 145
  • orl-patee-gelb.webp
    orl-patee-gelb.webp
    8 KB · Προβολές: 137
Εγω που τα ταιζω VITACRAFT MENU δεν την προτεινετε;Την εχω για πολυ καλη και οχι μονο εγω... Θα ηθελα πολυ να με συμβουλεψετε! Και παρεπιπτοντως πολυ καλο θεμα συζητησης!
 
Ναι τις εχω δει στα σουπερ μαρκετ! Μια φορα απο αναγκη ειχα παρει την Τrill αλλα δεν με ενθουσιασε ιδιαιτερα! Την ΗΛΙΟΣ δεν την εχω παρει ποτε, κατι φακελακια ειναι ε;
 
ναι και γραφει οτι εχει παρει 7 βραβεια.. ,ζαμπονιες; λεω να παρω ενα σακουλακι ηλιος να δοκιμασω...
 
Ναι μου θυμισε χυμα τροφη και δεν με συμφερε κιολας η ποσοτητα της στην τιμη(δεν θυμαμαι ποσο..
 
την βρηκα νομιζω 80 λεπτα το μισο κιλο; δεν θυμαμαι.. αλλα και απο την αλλη καλα ειναι με αυτη που βρηκα...prestice η prestige καπως ετσι λεγεται...
 
Η Prestige ειναι πιο ακριβη αλλα οπως λενε και πιο πανω, μου ειχαν πει και σε ενα πετ σοπ, οτι ειναι κορυφη! Αλλα εγω εχω συνηθισει την VITACRAFT!4.50ΕΥΡΩ τα 700γραμμ.
 
Εγώ είχα πάρει Thrill μια φορά και δεν με δυσαρέστεισε. Για να σιγουρευτώ κιόλας πως μιλάμε για την ίδια είναι μια σε πράσινη συσκευασία με ένα καναρίνι με ανοιχτό στόμα σωστά; Αυτή λέει πως περειέχει 9 διαφορετικόυς σπόρους που παρέουν στα πουλιά όλα τα απαράτιτα συσταατικά και βιταμίνες.
 
Εγώ είχα πάρει Thrill μια φορά και δεν με δυσαρέστεισε. Για να σιγουρευτώ κιόλας πως μιλάμε για την ίδια είναι μια σε πράσινη συσκευασία με ένα καναρίνι με ανοιχτό στόμα σωστά; Αυτή λέει πως περειέχει 9 διαφορετικόυς σπόρους που παρέουν στα πουλιά όλα τα απαράτιτα συσταατικά και βιταμίνες.
Αυτη η τροφη που λες εχει παρα πολυ ρουψεν περισσοτερη και απο τον καναρινοσπορο. Εχει επεισης Ιαπωνικο κεχρι το οποιο οταν τη χρησιμοποποιουσα τα καναρινια μου ουτε που το αγγιζαν. Εγω δεν την εδινα σκετη αλλα την ανακατευα με prestige χωρις ρουψεν που ηταν για καναρινια χρωματος.Απο μονη της ειναι μετρια γιατι παρολο οτι εχει 9 σπορους τα καναρινια τρωνε τους μισους.Αλλα ειναι καλυτερη απο οποιαδηποτε χυμα
 
Εγω εχω δοκιμασει σχεδον ολες τις τροφες που αναφερθηκαν και κατεληξα στη ντοναλντ που ειναι φτηνη, δεν εχω κανενα προβλημα με τα καναρινια οπως δεν ειχα ουτε οταν ταιζα ακριβες τροφες βεβαια, απλα ειναι θεμα κοστους,. Τα καναρινια δεν ειναι τοσο ευαισθητα, οσο οι καρδερινες για παραδειγμα. Οταν αγοραζουμε χυμα τροφη κοιταζουμε το καταστημα να ειναι καθαρο και να εχει καταναλωση ωστε να μην του μενουν τροφες για πολυ καιρο εκτεθειμενες, αυτο βεβαια ισχυει για εκεινους που εχουν πολλα πουλια οπως εγω, αλλοιως για 4-5 πουλια δεν αξιζει να παρεις χυμα αφου το κοστος ειναι ελαχιστο.
 
Εγω που τα ταιζω VITACRAFT MENU δεν την προτεινετε;Την εχω για πολυ καλη και οχι μονο εγω... Θα ηθελα πολυ να με συμβουλεψετε! Και παρεπιπτοντως πολυ καλο θεμα συζητησης!

Και εγω αυτην χρησιμοποιω. Ειμαι ευχαριστημενος.
 
Καλησπερα σε ολους!

Για πρωτη φορα εχθες εντοπισα μια ενισχυμενη συσκευασια σπορων της vitacraft την οποια εχω σκοπο να δινω σε περιοδο προετοιμασιας και σε φαση πτερορροιας. Την εχει δοκομασει κανεις; Την βρηκα 5 ευρω τα 800 γρ. Τα συστατικα της σας τα παραθετω παρακατω.
 

Συνημμένα

  • DSC00086.webp
    DSC00086.webp
    41,3 KB · Προβολές: 130
  • DSC00091.webp
    DSC00091.webp
    60,6 KB · Προβολές: 130
Δεν ξέρω απο ποιότητα, αλλά απο τιμές...😱
bird.com/bird-food/all-bird-food/708/
Και η τιμή αυτής 1,63 ευρώ το κιλό (με ισοτιμία 1 : 1,4)
 
Παιδιά σήμερα πήρα την Bogena Fortified Canary Food της Beaphar.
Ποιά η άποψη σας;
Αυγοτροφή λέει αλλά δεν έχει αυγό,τι είναι;βιταμίνες σαν τις χύμα;
Το χορηγώ καθημερινά;
 
Καλησπέρα!
Γνωρίζει κάποιος κανένα κατάστημα στην Αθήνα που να έχει όλα τα προιόντα της CEDE; Αυγοτροφές και συμπληρώματα...
 
απο αυγοτροφες χρησιμοποιω cede. Πιστευω οτι ειναι απο τις καλυτερες μαρκες! Μακρια απο χυμα αυγοτροφες... Αν αγαπατε τα πουλακια σας!
 
Back
Top