Γενικά Ζητείται σπίτι και οικονομική βοήθεια για ταλαιπωρημένη κονούρα

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης dadj
  • Ημερομηνία Ημερομηνία
Κατάσταση
Κλειστό.
γιατι λες να θελει ροδακια; δεν νομιζω αυτος παει συνεχεια στην πορτα θελει εξω του αρεσει πως τα λενε αυτα που δενουνε τους παπαγαλους να του παρω ενα να τον εχω και εξω οταν ειμαι κοντα του ειναι οκ αλοιμονο μου και σηκωθω σημερα με δαγκανε αλλα απαλα
 
γιατι λες να θελει ροδακια;
Το είπα για να το μεταφέρεις μέσα που θα τον έχεις ελεύθερο.
πως τα λενε αυτα που δενουνε τους παπαγαλους να του παρω ενα να τον εχω και εξω οταν ειμαι κοντα του
Harness λέγεται αλλά όταν του το φοράς πρέπει να τον έχεις σε εσωτερικό χώρο μην σου φύγει.
Juvenile_White-bellied_Caique_-_pet_in_a_harness.JPG
 
πωςθα φυγει αφου θα ειναι δεμενος;

μαρια και μεσα του εχω κανει θεση αλλα τωρα το καλοκαιρακι κανει ζεστη χθες που τον εβαλα μεσα το απογευματακι λυσαξε ηθελε να τον βγαλω εξω μολις τον εβγαλα ηρεμισε βλεπει το πρασινο τους κηπους και του αρεσει και εχει και παρεα γιατι ποιο πολυ το καλοκαιρι καθομαστε στην περκουλα χθες ειχα παρεακαι ψηναμε λεω να τον σκεπασω να κοιμηθει αλλα μολις τον σκεπασα δεν ηθελε γουσταρε την παρεα πεταει που και μου δυο λεξεις αλλα δεν καταλαβαινω τι λεει
 
πωςθα φυγει αφου θα ειναι δεμενος;
Την ώρα που θα τον δένεις εννοώ Δημήτρη μου.
Το κλουβί είναι έξω, πως θα δέσεις το πουλί; Δεν πρέπει να το βγάλεις έξω; Δεν γίνεται το δέσιμο σε ανοιχτό χώρο, ένα δευτερόλεπτο αρκεί για να σου φύγει.
 
Harness λέγεται αλλά όταν του το φοράς πρέπει να τον έχεις σε εσωτερικό χώρο μην σου φύγει.

Είναι πολύ δύσκολο να το φορέσεις σε πουλί που δεν το έχει μάθει απο μωρό. Εκτός του ότι θα σου φάει τα χέρια, το πιθανότερο είναι να το δαγκώνει με μανία και να μην σταματάει. Ίσως και να φωνάζει.

Τα δικά μου ενώ τα μεγάλωσα με τα χαρνες, δεν τους τα φορεσα για κάποιο διάστημα και τώρα πια με πολυ ζόρι τα φοράνε. Επίσης δεν μπορείς να το έχεις δεμένο με αυτό και να στριψεις το κεφάλι σου χωρίς να το επιβλέπεις. Μπορούν να κόψουν πανεύκολα το κορδόνι και να πετάξουν μακριά.
 
αρα να μην του βαλω τετοιο

λυστε μου μια απορια οτι ειναι κοκινο δεν του αρεσει πχ του δινω φραουλα την πετα καρπουζι το ιδιο το μηλο με φλουδα αμα δει κοκινο δεν το πλησιαζει μολις το καθαρισω το τρωει γενικα αντιπαθει το κοκκινο καλα τον εβγαλα βαζελακο αντιολυμπιακος ειναι για τσοχο τρελενετε
 
αυτο κανω μαρακι αλλα ο ατιμος δεν το αγγιζει του αρεσει πολυ η ριζα του τσοχου τρελενετε λεμε
Κάτι ξέρει αυτός, κάτι αναπληρώνει που έχει σε έλλειψη. Ο ζοχός είναι πολύτιμο ζιζάνιο, για διάβασε.:)
 
ενας λογος που δεν βαζω ροδακια στο κλουβι ειναι οτι φοβαμε τα παιδια θα πηγαινουν να το σπρωχνουν θα τον πειραζουν κλπ
 
Πρόσεχε τα ρεβύθια, άσε να περάσουν μέρες για να του ξαναδώσεις και μικρή ποσότητα.
 
Κατάσταση
Κλειστό.
Back
Top