Γενικά Ζητείται σπίτι και οικονομική βοήθεια για ταλαιπωρημένη κονούρα

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης dadj
  • Ημερομηνία Ημερομηνία
Κατάσταση
Κλειστό.
Σε λίγο να τον μάθεις εσύ να χορεύει πεντοζάλη :)
Για να δείτε αυτό το περιεχόμενο χρειάζεται η συγκατάθεσή σας για τον ορισμό cookie τρίτων.
Για πιο λεπτομερείς πληροφορίες, ανατρέξτε στη σελίδα μας για τη χρήση cookies.
 
νασε καλα μαρακι το ονομα το λυσαμε το θεμα τωρα ειναι αλλο πω πω φωνακλας πολυ ειναι και το θεμα ειναι οταν ειμαι νυκτερινη βαρδια και το πρωι που θα σχολαω πως θα κοιμαμε δεν υπαρχει κανενας σιγαστηρας για παπαγαλους

Γεια σου Δημητρη, βλεπω τα πατε ολο και καλυτερα! Σιγουρα οχι για την μερα, αλλα για το βραδυ και μεχρι καποιες αρχικες πρωινες ωρες πιστευω πως θα μπορουσες να χρησιμοποιησεις ενα μεγαλο σκουροχρωμο πανί-σκεπασμα για το κλουβι. Αυτό το βοηθά να περιοριζει το φως και κανει το πουλι να παει για υπνο. Τα πουλια αυτα θελουν περιπου 10-12 ωρες υπνο την ημερα. Αν δεν ειναι καλυμενο το κλουβι με το σκεπασμα, τοτε αυτο θα ξυπνα με το πρωτο φως της ημερας. Το πανι καλο ειναι να ειναι απο φυσικο υφασμα και οχι τπτ πλαστικο για να "αναπνεει" να μην ζεσταινει το κλουβι το καλοκαιρι.
 
καλημερα σας επειγον ενα ψυχιατρο θα μας τρελανη αυτος ολο φωναζει ασε που δεν τρωει μονο σπορια και λιγο αυγο και θελει να ειναι συνεχεια εξω απο το κλουβι οτι και να του δωσω δεν τρωει δεν του αρεσουν μονο σπορακια μπαστουνι απο κεχρι και μηλο με καλαμποκι και λιγο αυγο μετα οτι και να του δωσεις τα πεταει ακομα λιγο φοβισμενος ειναι τρωει απο το χερι μου αλλα φοβατε ακομα του πηρα πελετσ μισο κιλο 5 ευρο δεν το δοκιμασε ειναι ετσι πολυ σκληρο το πελετσ?
 
Καλημέρα, δεν είναι και πολύ καλό να κοιτάζεται στον καθρέφτη, μήπως σου αγριέψει ή μπει σε καμιά αναπαραγωγική διαδικασία. Τους δημιουργεί άγχος η αίσθηση ότι υπάρχει άλλο πτηνό που δεν μπορούν όμως να αλληλεπιδράσουν. Μήπως να τον σκέπαζες όταν τον βγάζεις έξω;
 
😀 εχω λιωση στα γελια παει στον καθρεπτη βλεπει την μουρι του και εχει παθει πλακα 😀 νομιζει πως ειναι και αλλος παπαγαλος

Noμίζω πως εννοεί καθρεφτάκι για κλουβιά όχι κανονικό καθρέφτη.
ααα εγώ το κατάλαβα ως καθρέφτη σπιτιού λόγω της έκφρασης "πάει". Θα μας πει κάποια στιγμή.
 
Ωωωω τέλειο!
Έχει μπόλικο ξύλο για μασούλημα :)
Σχάρα έχεις βάλει κάτω; από πόρτες πως λειτουργεί; Βάλε μας και μερικές κοντινές.
 
την σχαρα την εχω στην στρατζα να μου την γυρισουν σε λιγο θα την βαλω θα σου παρω κοντινες οταν θα εχει τελειωση απλα μια γευση για να δειτε θελω να το βαψω και κατι ακομα λεπτομεριες υο ξυλο οπως το εχω φτιαξει δεν μπορει να το φαει του εχω μεσα ξυλα να τρωει εχει ηρεμισει παρα πολυ δεν φωναζει ειναι πολυ καλος την εχει καταβρει ο μαγκας το μονο προβλημα ειναι το φαι του τρωει μονο σπορια και καλαμποκι κιθρι οτι αλλο να του βαλεις το πετα ο αλητης
 
Αν είναι πολύ βαρύ Δημήτρη, καλύτερα να κάνεις σιδηροκατασκευή να πατήσει, όπως κάνουμε με τα ενυδρεία. Και να δώσεις ύψος, κάνοντας ένα ραφάκι από κάτω για τροφές κτλ.
Εσύ πως το σκέφτεσαι;
 
θα του κανω αλλα δυο κλουβες μεγαλες για τα καναρινακια και μια ποιο μικρη για τα παραδεισακια τωρα για τις τροφες ειδη εχω ενα ραφι που ειναι σε δωματιο πολυ δροσερο και εχω εκει τις τροφες μεσα σε ταπερ τωρα οσο για τα ποδια θα βαλω χοντρο ξυλο να εχει και υψος το πουλι με ροδακια δεν βαζω σιδερο γιατι θα χαλαση την αισθητικη του κλουβιου θα εχει πολυ γερη βαση
 
Κατάσταση
Κλειστό.
Back
Top